Головна Контакти Карта сайту




12 October, 2024
Ліберально-демократична партія України
UKR     RUS     ENG
Свобода кожного - основа свободи всіх


Партія
Новини ЛДПУ
Кандидати та активісти
Лібералізм: теорія і практика
Інститут Лібералізму
Голосування
Фотоархів
Запитання і відповіді

Вхід



Не гайте часу, панове!

30.06.2009, 20:19/ Коментарі
Версія для друку
Приймаючи у грудні 2004 року зміни до Конституції, депутати Верховної Ради прагнули, зокрема, й привести у порядок дати, що визначали п’ятирічний строк повноважень Президента. Ці дати були порушені через складну політичну ситуацію, в тому числі через так званий третій тур виборів. Жорстко фіксовану астрономічним календарем дату виборів (жовтень) необхідно було скасувати. Законодавці так і зробили, але при цьому припустилися суто технічної помилки, яку необхідно тепер уже у терміновому порядку виправляти.


Нині текст п’ятого абзаці ст.103 звучить так: “Чергові вибори Президента України проводяться в останню неділю останнього місяця п’ятого року повноважень Президента”. А мало бути: “...передостаннього місяця...”.


Через цю прикру помилку дата виборів практично наклалася на дату вступу на пост.


Вітчизняна виборча практика, що становила вже правову традицію і була зафіксована у попередній редакції Конституції, передбачала саме місячний термін між початком виборів і початком виконання повноважень. Цього терміну вистачало як на однотурові, так і на двотурові вибори, а також й офіційне оголошення результатів, після якого Президент вступає на пост (ст. 104).


Сьогоднішні парламентарі замість того, щоб усунути технічну помилку попередників - внести правку до Конституції, а відповідно й до виборчного закону - пішли іншим шляхом. Шляхом руйнування законодавчої логіки й основоположних принципів права. 399 народних депутпатів, а серед них немало людей з юридичною освітою, бездумно прийняли Постанову про вибори, що спирається на технічну, можливо, суто коректорську помилку!


І що тепер маємо? Неузгоджені положення в Конституції, „дірку” в Законі про вибори (справедливо зроблену Конституційним судом) і, головне, порушення центральної правової засади – строку повноважень Президента (маю на увазі нині діючого), наданих йому виборцями, громадянами України і мною, зокрема.


Згідно з цією постановою з 23 січня 2010 року країною керуватиме нелегітимний президент. Тобто представлятиме державу як її Голова, віддаватиме накази армії як Верховний Головнокомандувач, видаватиме укази як Голова РНБО, підписуватиме або накладатиме вето на закони Верховної Ради й робитиме багато інших дій, на здійснення яких не матиме жодних правових підстав.


Так Верховна Рада поздоровила народ і себе саму з Святом Конституції!


З усім цим юридично-правовим хаосом, внесеним Постановою, рано чи пізно доведеться розбиратися. Краще рано. Поки він не призвів до гострих політичних конфліктів. Ще й сьогодні депутати Верховної Ради мають можливість внести до Основного закону цю нікчемну поправку – замінити слово “останній” на “передостанній”. Тільки в такому разі виборці матимуть законну дату виборів - 20 грудня 2009 року.


Отже, не гайте часу, панове!

Володимир Климчук,
Директор Інституту лібералізму

 

Новини ЛДПУ:
Коментарі
Новини ЛДПУ
Лібералізм: теорія і практика
 
Новітня історія ліберальних демократів у форумах


© 2005 Ліберально-демократична партія України.
Прес-служба ЛДПУ: [email protected]. Для зауважень та пропозицій: [email protected]
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.ldpu.org.ua є обов'язковим.
Розробка та дизайн УРА Internet