Головна Контакти Карта сайту




28 March, 2024
Ліберально-демократична партія України
UKR     RUS     ENG
Свобода кожного - основа свободи всіх


Партія
Новини ЛДПУ
Кандидати та активісти
Лібералізм: теорія і практика
Інститут Лібералізму
Голосування
Фотоархів
Запитання і відповіді

Вхід



З керівниками партій

Версія для друку
З виступу на зустрічі Президента України Л.М.Кравчука

21 грудня 1993 року


Насамперед я хочу сказати, що наша партія справді має таку ж назву, як і партія Жириновського. Але ж таку назву мають ще десятки партій різних країн світу - від Великобританії до Японії. Назва схожа, зміст - протилежний. Сподіваюсь, ви відчуєте це під час мого виступу. Отже, почнемо з виборчого закону. Почнемо з того, що в кінцевому рахунку введено в дію підписом кращого друга партій - пана Президента.

Закон про вибори - замість стимулювати процес становлення партій (як це сталося в Росії і в усіх інших посттоталітарних державах) - зупинив його, знов зрробив суб'єктом політичної діяльності економічні структури. А ми усі виступаємо за громадянське суспільство! Яке громадянське суспільство? Глибоке середньовіччя! Закон був прийнятий Верховною Радою, обраною ще за часів "розвинутого соціалізму". Усе тут легітимно і закономірно. Він повністю відповідає складу цієї Ради. Далі він відтворить точно таку ж "нову" Раду. А нова Рада у свою чергу прийме відповідну їй Конституцію. В Конституції ж знову будуть відповідні розділи про виборчу систему вже для далекої майбутньої Ради і т.д. Коло замкнулось. "Маємо, що маємо", - з олімпійським спокоєм констатує Президент. А чому б не зібрати партії не сьогодні, а дещо раніше, саме перед тим, як поставити свій підпис під ганебним законом, який виключає Україну з розряду цивілізованих країн. Заради справедливості скажу, що й депутати-демократи своєю поведінкою прислужилися прийняттю цього закону. Адже саме вони найгучніше кричали про заміну референдуму демократичними виборами. Референдум мав знести Верховну Раду й відкрити шлях до Конституційних зборів, ухвалу про скликання яких прийняли саме партії. Але життя Верховної Ради було продовжене, й вона подарувала нам вищезгаданий закон і ще багато інших, характеризувати які я тут не буду. Дивує, з якою легкістю всі ці закони підписує Президент. Прийнявши на себе вввідальність за виконавчу владу, Ви, підповідальність за виконавчу владу, Ви, пане Президенте, даєте добро на численні антиринкові постанови й розпорядження Кабінету Міністрів й при цьому називаєте себе прихильником реформ. Дивно було почути, що пан Звягільський не дозволив Президенту вирішити таку дріб'язкову справу, як надання приміщення для партій.

Маємо, що маємо. Комуністична розподільча система трансформувалась в адміністративно-мафіозну, знов-таки - розподільчу, систему. Країна летить у прірву. Ви постійно говорите про зваженість, відповідальність. Але ж зараз доречніше наголошувати на активності і ініціативності. Сьогодні Президент не може обмежувати свою роль роздаванням нагород та прийомомм іноземних послів. Образ човна, якого не слід розхитувати, застарів. Нам більше підійшов би образ парашутиста, який обов'язково повинен висмикнути кільце, бо інакше розіб'ється. Наш порятунок - в активній економічній політиці. Президент постійно наголошує на успіхах в державобудуванні, на своїй турботі про незалежність України.

Два останні роки з усією драматичною наочністю засвідчили, що будь-які спроби побудувати незалежну державу без розв'язаання корінного питання - питання власності - зазнають краху. Сьогодні, завдяки згубній політиці урядових кіл, засади державобудування в Україні знаі, завдяки згубній політиці урядових кіл, засади державобудування в Україні значно гірші, ніж це було 1 грудня 1991 року. Маємо не лише економічну кризу, а і параліч свідомості, моральне обеззброєння, на терені якого добре попрацювали урядові засоби масової інформації. Ще один подібний політичний сезон - і Україна проситиме у Росії бодай куцу автономію.

Тому Вашу обережність, зваженість, позицію споглядання я називаю потуранням реакції.

(Частное дело. Информационно-аналитический еженедельник Информационно-аналитический еженедельник Союза частных предпринимателей Украины. 1994. N2)
 

11.02.2007 
Вступне слово академіка НАН України Мирослава Поповича
15.02.2007 
17.02.2007 / З виступу на засіданні круглого столу
17.02.2007 / З виступу на зустрічі Президента України Л.М.Кравчука
18.02.2007 / Кандидат у народні депутати по Ватутінському виборчому округу N 2 відповідає на запитання нашого кореспондента
18.02.2007 / (Номенклатурні технології)
18.02.2007 / (Номенклатурні технології)


 
Новітня історія ліберальних демократів у форумах


© 2005 Ліберально-демократична партія України.
Прес-служба ЛДПУ: [email protected]. Для зауважень та пропозицій: [email protected]
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.ldpu.org.ua є обов'язковим.
Розробка та дизайн УРА Internet