Головна Контакти Карта сайту




28 March, 2024
Ліберально-демократична партія України
UKR     RUS     ENG
Свобода кожного - основа свободи всіх


Партія
Новини ЛДПУ
Кандидати та активісти
Лібералізм: теорія і практика
Інститут Лібералізму
Голосування
Фотоархів
Запитання і відповіді

Вхід



Левко Дурко II:Другий етап медреформи в Україні начебто стартував 1 квітня (коротка розшифровка купи балачок на всіх телеканалах)

08.05.2020

Левко Дурко II /
Версія для друку
Маючи як результат реєстрацію у сімейного лікаря на першому етапі, на другому етапі медичної реформи потенційні пацієнти можуть потрапити до вузьких спеціалістів лише за електронним направленням сімейного лікаря; лікаря можна обрати будь-де, незалежно від місця реєстрації. Без направлення від сімейного лікаря консультація буде платною. Без направлення можна звернутися до акушера-гінеколога, у разі гострих станів до стоматолога, психіатра, нарколога.
Начебто все красиво, та пороблено злісними "бюджетувальниками" було так, що грошей немає розплатитися з працівниками медзакладів уже за квітень. І тому почалися "голодування" керівників медзакладів, і нарешті 5 травня МОЗ заявило про призупинення другого етапу медичної реформи.
З цього приводу сувора Супрун каже: "Називати покращенням реформи боягузливий крок в минуле - означає брехати і зневажати всіх українців. Справжня трансформація системи охорони здоров'я не може бути втілена, коли влада прагне виключно подобатися. Не можна трансформувати рівень медичної допомоги, коли ти дивишся на медиків як на електорат".

Степанов мав щось відповісти папєрєдніце, і відповів.

1. По результату майже річного тупцювання на місці временщиків вже без страшної та жахливої Супрун: "Тобто ми говоримо про те, що закриття лікарень - це правильно? Звільнення медичних працівників - це правильно? Ненадання медичної допомоги (як слідство) - це правильно? Поширення хвороби на туберкульоз на 20-30% по наших розрахунках - це правильно? Тоді у нас різні цінності - я щасливий, що у нас різні цінності". І викликав шалені емоції публіки.

2. А от з цим мав розібратися сам, коли приймав справи: "У мене питання: як так сталось, що всі тарифи розраховували не фахівці галузі, не лікарі, а розраховували якісь спеціалісти? Як так сталось, що при розрахунку цих тарифів, наприклад, той самий інфаркт чи інсульт розрахований у 2 рази менше, ніж він реально коштує? Як так сталось, що у нас розраховані виключно фізіологічні пологи - і ніяк не розраховано, що в нас ще бувають патологічні пологи, що у нас є перинатальні центри?".
(Радуцький, який все це прекрасно знав, зараз нас просвітив: “НСЗУ розрахувала відповідні тарифи, які 5 лютого затвердив Кабмін. На жаль, тарифи були розраховані всього за два місяці до старту другого етапу реформи. І формувались з наявного фінансового ресурсу, а не реальної вартості послуги”. Що за спеціалісти були в НСЗУ, і він не каже. А "голодуючі" керівники медустанов, які нічого міняти не хочуть, начебто про все це і не знали).

3. І де гроші хоч на розраховане "спеціалістами" , не спитав.

4. На його думку, ця реформа заснована на окремих елементах моделей західних країн, але зовсім не адаптована до українських реалій, а він буде робити інше, поки не знає, що: “команда намагається реформувати медицину і із неї створити таку галузь, яка буде 100% допомагати людям”.

5. Закінчується, як завжди, розмалюванням хмар: "Галузь, якою ми будемо пишатися і якою ми будемо впевнені. Галузь в якій, якщо ти телефонуєш в швидку, то вона приїжджає за 10, максимум 20 хвилин в незалежності від того, де ти розташований. Коли ти впевнений, що тебе довезуть в лікарню, де тебе будуть рятувати. В моєму уявленні саме така повинна бути медицина. Коли ми почали аналізувати другий етап реформи, який нам був наданий в "красивих" слайдах, які були взяті з різних моделей світу. Все це було зроблено в одну кучу. Нам сказали, що в нас буде така медицина. Причому автори, ініціатори цієї реформи, не могли пояснити в чому саме сутність цієї реформи(!). Багатьом українцям байдуже, яким чином вона буде фінансуватися. Вони хочуть, щоб їм надавали допомогу, щоб медицина виконувала свій обов’язок. Наші медичні працівники хочуть отримувати гідну заробітну плату, щоб рятувати життя, а не думати, як вижити самим. Саме ці завдання повинна вирішувати реформа, бо реформа – це коли стається краще".

Отаке. Невже вся надія на Міхо?

Лібералізм: теорія і практика
Новини ЛДПУ
 
Новітня історія ліберальних демократів у форумах


© 2005 Ліберально-демократична партія України.
Прес-служба ЛДПУ: [email protected]. Для зауважень та пропозицій: [email protected]
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.ldpu.org.ua є обов'язковим.
Розробка та дизайн УРА Internet