Головна Контакти Карта сайту




20 April, 2024
Ліберально-демократична партія України
UKR     RUS     ENG
Свобода кожного - основа свободи всіх


Партія
Новини ЛДПУ
Кандидати та активісти
Лібералізм: теорія і практика
Інститут Лібералізму
Голосування
Фотоархів
Запитання і відповіді

Вхід



Зеєв Українець: Що насправді дало обговорення "антибезвізової" поправки

13.01.2016

Зеєв Українець /
Версія для друку
Досить давно на одному з київських круглих столів наш нинішній голова спитав пані Ляпіну, скільки будуть продовжуватися порушення законодавства на догоду бюджету. Звичайно, вона сказала, що реформатори в парламенті намагаються припинити цю практику.

В наш час бюджет приймається паралельно зі змінами податкового кодексу. Теоретично це не така вже революційна зміна. Але зміни законодавства (у т.ч. кодексів) легше швидко відслідкувати. І ми красно дякуємо шановному пану Чумаку, який швидко розкопав, що "хтось" вписав цікавий такий пункт про річну відстрочку електронного звітування щодо активів декларантів. Саме це декларування, яке багатьох зовсім не цікавить, і є однією з умов для отримання безвізового режиму. А деяких декларантів дуже цікавить.

І ми впевнилися вкотре, що війна продовжується не тільки на сході країни, але й на кожному сантиметрі, у тому числі Верховної ради. Шустрі ініціатори поправки, що обдурили ВР, уряд та всю Європу, думаю, розуміли, на що нариваються, та, скоріше за все, мали надію, що ніхто не помітить, а якщо помітить, не вкаже на них. А тих, хто навіть і не є 100%-но "п’ятою колоною", ані оточуючий Україну світ, ані робота уряду з МВФ та іншими інституціями, не цікавить абсолютно!

Хто ж насправді припустився такої зради, досить швидко
знайшли "неорганізовані" представники громадського контролю за діями влади (не одноіменної партії пана Добродомова, і не міжфракційного Депконтролю, що зараз інтенсивно витратно рекламує себе на бігбордах). Громадянське суспільство в особі журналістів, блогерів, політичних активістів, яке й раніше працювало, одразу ж приєдналося, створивши значний резонанс у медіапросторі.

Хто ж у нас найбільший зрадник – Кабмін, нардепи чи "рука путіна"? Адвокат Закревська знайшла, що пропозицію відкласти електронне звітування підготував бюджетний комітет, за півгодинки до голосування. Протокол із засідання комітету підписав (відповідно до законодавства) голова комітету Андрій Павелко, а доповідачами з цього питання в протоколі були зазначені Наталія Яресько (як міністр фінансів) та Сергій Мельник (замголови комітету).

5 січня пан Гройсман написав, що поправка має бути негайно виправлена. У той же день було зареєстровано законопроект Вадима Денисенка про скасування поправки – тобто впровадження електронного декларування вже у 2016 році.

Отже, автором скандальної поправки є нардеп Володимир Мисик, якого підтримав його колега Андрій Деркач (обидва – представники депутатської групи "Воля народу". Деркач ще є членом бюджетного комітету.

Всі, хто, будемо на хвилинку вірити, не помітив поправки, що тихенько вийшла з надр комітету, відхрестилися від неї, у тому числі представник Кабміну та депутати. Останні, голосуючи, довірилися спочатку на засіданні комітету думці його члена, а потім усі разом - пропозиції комітету. Тільки на хвилинку.

Сам Мисик сказав, що в ніч прийняття держбюджету зробив так багато правок, що не пам'ятає їх змісту. Але якщо його підтримали, то він радий. Те, що він радий, залишимо йому. Але чому позафракційний зненацька так багато напрацював?

Скоріше за все, за його фігурою ховався хтось, хто більше за все не хоче гласності навколо саме його статків. Або просто хоче зірвати невмолимий процес руху до Європи.

Чесно кажучи, я не дуже вірю в торжество вільного пересування по Європі українських громадян без диппаспорта. Досвід свідчить, що навіть безоплатний "вхід" не гарантує від прискіпливих перевірок і навіть відмов. І справа навіть не в цьому омріяному режимі. Справа у довірі до нас.

Пан Найєм твердить, що ініціатива була саме Деркача. А його вже підтримали відомий Шуфрич та Мисик. Мисик таки був офіційним автором поправки спільно з Деркачем.

І всі все побачили за реакцією самого Деркача, яка проривається надзвичайно рідко. Переводячи на дипломатично-політичну мову, він обурений "втручанням" у його особисті таємниці і вважає таке втручанням ознакою поліцейської держави. "Кожний державний орган нової влади" буде перевіряти ЙОГО? Чомусь сказав щодо рекету кооперативам (!). З якого дива він хвилюється саме про кооперативи? Після того господар радіо "Ера" висловився так само і на своїй власній хвилі.

Значить, електронне декларування – ознака поліцейської держави? Щось я не чув, щоб у Європі хтось таке стверджував.

А розгул Азарова-Кравченка за пізнього Кучми не ознака? А злочинна діяльність їх послідовників за Януковича не ознака? Чомусь ми не чули героїчних виступів Деркача в ті часи. Все тоді його влаштовувало.

"Куратору" атомної промисловості (хто цікавиться, знайде ще багато різної інформації про православного олігарха - чекіста у відкритій пресі) є що приховувати. Так що, дякуючи пану Чумаку та активістам, це громадське обговорення дало багатьом розуміння, хто є хто.

Лібералізм: теорія і практика
Новини ЛДПУ
 
Новітня історія ліберальних демократів у форумах


© 2005 Ліберально-демократична партія України.
Прес-служба ЛДПУ: [email protected]. Для зауважень та пропозицій: [email protected]
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.ldpu.org.ua є обов'язковим.
Розробка та дизайн УРА Internet