Главная Контакты Карта сайта
20 June, 2024
Либерально-демократическая партия Украины
UKR     RUS     ENG
Свобода каждого - основа свободы всех


Партия
Новости ЛДПУ
Проекты
Либерализм: теория и практика
Институт Либерализма
Голосование
Фотоархив
Вопросы и ответы

Вход

САШКО ПОЛОЖИНСКИЙ

Версия для печати
Печатается на языке оригинала


Україну врятує лише люстрація

Газета По-киевски 20.04.2007
http://pk.kiev.ua/country/2007/04/20/182236.html


Янукович, Тимошенко, Ющенко і їх команди повинні сісти на корабель далекого плавання і відплисти з України.

До всіх трьох сторін, які стали причиною політичного тупика в Україні - і Януковича, і Ющенко, і Тимошенко - у мене сьогодні є тільки одна пропозиція.

Ретельно зібрати в одну купу свої команди, програми, обіцянки і лозунги, сісти в один поїзд, а ще краще на корабель далекого плавання і назавжди відплисти з України. Вони себе настільки дискредитували, що повинні залишити український політикум для молоді. Для тих, що мислять по-новому і головне - які вболівають не за свої інтереси, друзів, родичів кумів та партнерів по бізнесу, а за інтереси всієї країни.

Я думаю, що всі троє - як прем’єр Віктор Янукович з його дискредитованою коаліцією, так і бездіяльний президент Віктор Ющенко, агресивна опозиційна команда Тимошенко - вже не здатні працювати на Україну.

Всі вони довели тільки одне - що вміють зловживати своїм повноваженнями, що приймають рішення без народу і не для народу. Вони ніколи не чули, що хоче народ.

Зрозуміло, я пропозиція "відплисти" - це тільки літературна метафора. Я не бажаю їм заслання. А просто хочу, щоб вони або радикально змінили свій підхід до влади (що під великим сумнівом), або чесно зізналися своїй неспроможності правити країною і склали повноваження.

Але піти повинні всі, хто були поряд з ними. Якщо, скажімо, на місце Януковича поставити Ахметова чи Ківалова, Тимошенко замінити Турчиновим, а Ющенко - Порошенком - нічого не зміниться.

Після всього, що сталося, вони повинні чітко зрозуміти - Україні потрібне очищення.

Є дві основні категорії, які повинні правити в державі. Це справедливість і відповідальність. Справедливість стосується кожного громадянина. Відповідальність треба питати і з усіх, але передовсім - з найвищих державних посадовців. І чим вищий соціальний чи політичний статус людини - тим більша відповідальність.

Проблема сьогоднішньої політики в тому, щоїї учасники акробатично перекидають відповідальність один на одного. Але не можна ділити відповідальність.

У нас кожен виправдовується: я хотів, але не міг - мені опоненти заважали. Раз не зміг - значить, мусиш за це відповідати. Відповідальність перекладається з депутатів на депутатів, з фракції на фракцію, з президента на уряд і навпаки. Тому всі головні спічі наших політиків зводяться до одного - все хороше зробили тільки ми, а все погане - інші. В результаті винних немає. Якщо хтось каже, що в країні криза - значить є винні. Якщо хтось каже, що в країні панує корупція і злочинність - винні є.

Усім нам, хто стояв на майдані, сьогодні образливо чути слово "майдан" в розумінні піар-технології, в якому вживається сьогодні найчастіше. Огидно слухати ці гасла - особливо "Не зрадь майдан", "цінності майдану", "ідеали майдану". Я вважаю, що ми не повинні орієнтуватися на майдан. Ми повинні орієнтуватися на народ і на державу. Не важливо, хто, на якій площі, під якими прапорами і якого політика підтримував. Не важливо і те, чи виходив він взагалі на якісь мітинги. Адже він є громадянином - і його інтереси повинні враховуватися. Зараз поняття народу зводиться тільки до двох площ, між якими перетягується невидимий канат. При чому там перетягують не тільки владу, інтереси і повноваження, але й людей. Це ненормально. Суспільство повинно отримувати користь від того, що політики находяться при владі. Не важливо, які в них програми та ідеали. Головне, вони повинні працювати на інтереси громадянина, де б він не жив - у Луганську, Криму, чи Львові.

Информация об авторе:

Александр (Сашко) Положинский, родился 28.05.1972, лидер рок (или точнее рэп) -группы "Тартак". Место рождения - Луцк
Образование - Высшее экономическое (экономчсекий факультет Луцкого государственного технического университета, специальность - экономика предприятий).
 

11.09.2021 
Від редакції:Ми вже мали деякі оцінки законопроєкту № 5600 (https://www.ldpu.org.ua/party-news/declarations/61231a84226b1/), що обіцяє збільшення податків. Перед тим був прийнятий інший, не менш видатний закон того ж автора – про амністію доходів. Пропонуємо вам цікаві роздуми професійного економіста з цього приводу в дещо скороченому перекладі з російської з деякими редакційними уточненнями.
23.05.2007 
Но наши власть предержащие забывают, что «оранжевая революция» и последовавшая за ней «политическая махновщина» способствовали росту в Украине нового общества, которое прорастало и до этого в пустотах постсоветского мутанта. Чем дольше будет политический кризис, тем больше украинцы будут видеть всю бездарность управляющей ими элиты, разочаровываясь разом во всех.
23.05.2007 
И я считаю, что власть не любят не только за страшную коррупцию в верхах, а и из-за готовых обругать каждого посетителя представителей в низах. Пока мы будем искать подходы, знакомства, интонацию, чтобы получить то, что нам положено без всех этих изысков, мы будем культивировать систему неэффективного использования наших налогов и систему унижения нашего достоинства.
23.05.2007 
Ви вважаєте нацистів уособленням чогось демонічного, а “регіоналів” – звичайними собі людьми, хіба що, можливо, з якоюсь мухою в голові? Якби ж то все так було просто; думаєте, як починаються тоталітарні режими?
23.05.2007 
Для чего вообще необходим проходной барьер? Считается, что он позволяет сформировать стабильный состав парламента и способствует формированию более сильных партий. Но, во-первых, после выборов целые партии и фракции меняют политическую окраску, что никак нельзя назвать стабильностью. А во-вторых, за малые партии народ голосует не по ошибке, не случайно. И «корректировать» выбор народа не позволено никому.
22.05.2007 
А лучше все-таки забыть, что вам втолковывали о «коварных планах продажных политиков» политики наивные и чистые. Вспомнить, чего на самом деле хочется от страны и государства. То есть – обозначить желательный для вас и приемлемый для всех граждан Украины результат наблюдаемых песен и плясок вокруг власти.
22.05.2007 
Либеральная модель должна опираться на три базовых принципа: дебюрократизацию экономики при одновременном усилении контроля над выполнением бизнесом своих социальных обязательств, демократизацию управления путем расширения прав местного самоуправления и перехода к открытым избирательным спискам для укрепления внутрипартийной демократии и, наконец, создание условий для постепенного уменьшения влияния финансово-промышленных групп на экономическую политику.
24.04.2007 
На мой взгляд, качественно организованные досрочные выборы - единственный способ нас рассудить. Тимошенко - экстремистка? Нашеукраинцы - двурушники? Янукович - тиран? Мороз - предатель? Коммунисты - фальшивые? Окей, давайте со всеми этими взглядами пойдем на выборы и выберем наименьшее зло. Возможно, юридически это будет неграмотно. Но это будет МОРАЛЬНО легитимно, а что еще главнее - демократично!
24.04.2007 
Стабильность государства - это всегда некий договор между властью и народом, согласно которому большинство подчиняется меньшинству. Для того чтобы этот договор работал, в странах, которые уже прошли революции, разочарования после них, репрессии, беспорядки, войны, понимают, что хотя бы визуально нормы этого негласного договора должны выполняться
24.04.2007 
Є дві основні категорії, які повинні правити в державі. Це справедливість і відповідальність. Справедливість стосується кожного громадянина. Відповідальність треба питати і з усіх, але передовсім - з найвищих державних посадовців. І чим вищий соціальний чи політичний статус людини - тим більша відповідальність.


 
Новейшая история либеральных демократов в форумах


© 2005 Либерально-демократическая партия Украины.
Пресс-служба ЛДПУ: [email protected]. Для замечаний ипредложений: [email protected]
При использовании материалов сайта ссылка на www.ldpu.org.ua обязательна.
Разработка и дизайн - УРА Internet