|
|
|
|
|
|
|
|
Устав
1. Основні положення 1.1. Ліберально-демократична партія України /ЛДПУ/ - політична партія парламентського типу, яка діє в Україні в межах Конституції, чинного законодавства та цього Статуту. 1.2. Головною метою ЛДПУ є сприяння створенню громадянського суспільства з високим рівнем життя та гуманної правової держави, основним пріоритетом якої є права і свободи особистості. Партія виступає за гуманізм, демократію, економічну свободу, яка ґрунтується на приватному підприємництві та ринкових відносинах, за утвердження загальнолюдських цінностей. 1.3. ЛДПУ відкидає насильство як метод досягнення своїх цілей та завдань. Її принципи діяльності - діалог, аргументи розуму, апеляція до громадської свідомості. 1.4. Для досягнення поставленої мети ЛДПУ в установленому порядку:
1.6. Юридична адреса ЛДПУ: Київ, вул. Братиславська, б. 40, к.110. 2. Членство в партії 2.1. ЛДПУ будується на принципах індивідуального членства. 2.2. Членом ЛДПУ може бути громадянин України, якому виповнилось 18 років, має право голосу на виборах, а також визнає Програму та Статут партії. 2.3. Членство в ЛДПУ несумісне з пропагандою тоталітаризму, національної та класової винятковості, нетерпимістю до ідейних та духовних переконань інших людей, закликами до насильства. 2.4. Член ЛДПУ не може перебувати в інших політичних партіях. 2.5. Член ЛДПУ має право вступати до будь-якої партійної організації ЛДПУ. 2.6. Прийняття у члени ЛДПУ здійснюється на основі заяви загальними зборами (конференцією) партійної організації, до якої він вступає, або партійною організацією вищого рівня. Рішення приймається простою більшістю голосів, якщо на засіданні присутні більше половини від загальної кількості членів відповідного органу. Членство в ЛДПУ є фіксованим. Формою фіксації членства в ЛДПУ є рішення про прийняття в члени ЛДПУ. 2.7. Член ЛДПУ має право:
2.10. Припинення членства в ЛДПУ можливе:
У разі неможливості проведення загальних зборів партійної організації внаслідок фактичного припинення діяльності організації рішення про виключення членів цієї організації з партії може прийматися радою партійної організації вищого рівня, на чиїй території існувала нині недіюча партійна організація. Рішення про виключення з партії члена виборного органу ЛДПУ затверджується партійною організацією вищого рівня. 2.12. Член ЛДПУ, який не згоден з рішенням партійної організації, має право оскаржити його в партійну організацію вищого рівня, правову комісію ЛДПУ в місячний термін. 2.13. Рішення правової комісії може бути оскаржено на з’їзді ЛДПУ. 3. Організаційна структура 3.1.ЛДПУ складається з таких партійних організацій:
Рішенням Координаційної ради ЛДПУ деякі організації (сільські, селищні, районні, районні в містах, міські) на певний час можуть підпорядковуватись керівним органам вищого рівня. 3.2. Партійні організації ЛДПУ не можуть бути створені в органах виконавчої і судової влади та органах місцевого самоврядування, військових формуваннях, а також на державних підприємствах, установах, організаціях, навчальних закладах. 3.3. Партійна організація має складатись не менш як з трьох членів ЛДПУ. Партійні організації створюються за адміністративно-територіальним принципом. 3.4. Місцеперебування керівних органів територіальної організації може не збігатися з адміністративним центром цієї території. На території адміністративно-територіальної одиниці можна створити одну або декілька первинних партійних організацій, а в разі відсутності таких організацій окремі члени партії можуть бути на обліку в організаціях вищого рівня. 3.5. Утворення партійної організації здійснюється на підставі повноважень, наданих ініціатору створення цієї організації керівним органом відповідної територіальної організації ЛДПУ або Координаційною радою ЛДПУ. 3.6. Первинні та місцеві парторганізації беруться на облік відповідними територіальними організаціями ЛДПУ із повідомленням Координаційної ради ЛДПУ. 3.7. Первинна (місцева) організація є самостійною у розв’язанні питань, що належать до її компетенції, у виборі форм та методів роботи з владою, взаємодії з місцевими громадськими організаціями та об’єднаннями. 3.8. У первинних (місцевих) організаціях для ведення поточної роботи обирається Голова та, в разі необхідності, - органи за п. 3.11 цього Статуту. 3.9. Утворення партійної організації вважається дійсним після затвердження рішення установчих зборів Координаційною радою ЛДПУ. 3.10. Партійна організація ЛДПУ:
Загальні збори партійної організації вважаються правомочними, якщо на них присутні більше половини членів (делегатів) партійної організації. Рішення загальних зборів приймаються більшістю голосів присутніх на загальних зборах (конференції). 3.12. Загальні збори (конференція) партійної організації ЛДПУ:
Рада партійної організації:
3.16. Партійні організації ЛДПУ реєструються в порядку, встановленому законодавством України, відповідними органами юстиції Міністерства юстиції України та є юридичними особами після їх реєстрації. 3.17. Якщо діяльність партійної організації суперечить Статуту ЛДПУ та дискредитує партію, то орган вищого рівня попереджує та може поставити питання на найближчих зборах /конференції/ відповідного рівня чи засіданні Координаційної Ради ЛДПУ про припинення її діяльності. 4. Вищі органи ЛДПУ 4.1. Вищим органом ЛДПУ є З’їзд, який скликається один раз на два роки Координаційною радою ЛДПУ. Позачерговий З’їзд може бути скликаний за ініціативою Голови, Координаційної ради, фінансової комісії або за рішенням не менш як 1/3 загальної кількості територіальних партійних організацій. 4.2. З’їзд вважається правомочним, якщо на ньому представлено більше половини від загальної кількості партійних організацій ЛДПУ, а також більше половини обраних на нього делегатів. Рішення З’їзду ЛДПУ приймаються простою більшістю голосів. 4.3. З’їзд ЛДПУ:
4.5. Делегати З’їзду обираються у партійних організаціях за нормами представництва, встановленими органом, що скликає З’їзд, відкритим чи таємним голосуванням простою більшістю присутніх на зборах /конференції/. Делегатами з’їзду є також голова ЛДПУ, члени Координаційної ради, співголови, заступники голови ЛДПУ, члени Політичної ради та керівники постійних комісій партії. 4.6. У період між з’їздами керівним і розпорядчим органом партії є Координаційна рада. Кількісний склад Координаційної ради визначає З‘їзд. Членами Координаційної Ради за посадами є: - Голова партії; - співголови; - заступники Голови; - голови територіальних організацій ЛДПУ. Інші члени Координаційної ради обираються З‘їздом. За дорученням З’їзду ЛДПУ в разі необхідності Координаційна рада на своєму засіданні може вносити зміни до свого складу, але не більше 30% від своєї загальної кількості. 4.7. Координаційна рада ЛДПУ:
4.9. З правом дорадчого голосу за рішенням Координаційної ради на засіданнях Координаційної ради можуть бути присутні інші особи, які не є членами Координаційної ради. 4.10. Терміном повноважень членів Координаційної ради є період до проведення наступного чергового З’їзду ЛДПУ. 4.11. У період між засіданнями Координаційної ради керівним органом ЛДПУ є Політична рада, яка: - за необхідності приймає оперативні рішення щодо актуальних політичних дій партії, - пропонує на розгляд Координаційної ради кандидатуру кандидата у Президенти України або питання підтримки спільного кандидата від блоку (коаліції), список кандидатів у депутати Верховної Ради України від ЛДПУ, - вносить пропозиції Координаційній раді щодо участі відповідно до законодавства членів та прихильників ЛДПУ в системі виконавчої влади; - приймає заяви та інші документи від свого імені, - затверджує керівників і склад наглядових органів організацій та установ, засобів масової інформації та видавництв, заснованих ЛДПУ, - вирішує інші питання, що мають важливе значення для досягнення мети ЛДПУ. 4.12. Членами Політичної ради за посадою є: Голова партії, співголови, заступники Голови, уповноважені представники групи (фракції) ЛДПУ у Верховній Раді, керівники партійних засобів масової інформації, які є членами ЛДПУ. Членами Політичної ради ЛДПУ не за посадами можуть бути інші члени партії, яких обере Координаційна рада ЛДПУ. 4.13. Рішення Координаційної ради та Політичної ради є обов’язковим для всіх керівних осіб ЛДПУ та всіх штатних працівників партії. Рішення Координаційної ради для партійних організацій мають обов’язковий характер. 4.14. У період між засіданнями колегіальних органів партії поточною діяльністю партії керує її Голова. Голова партії:
Повноваження Голови партії припиняються достроково в разі виходу із членів партії, подання заяви про звільнення його від виконання обов'язків за власним бажанням. В інших випадках Голова партії може бути достроково звільнений від виконання своїх обов’язків лише за рішенням з'їзду партії, якщо за це проголосує 2/3 присутніх на з їзді делегатів. 4.15. Правова комісія:
Фінансова (ревізійна) комісія:
5. Правовий статус, кошти та майно ЛДПУ 5.1. ЛДПУ є юридичною особою, має самостійний баланс, штампи, круглу печатку зі своєю назвою, рахунок у банку. ЛДПУ має свою символіку і атрибутику, затверджену з’їздом та зареєстровану в установленому законодавством порядку. Майно, яке є власністю ЛДПУ, може передаватися її підрозділам в оперативне управління. 5.2. ЛДПУ є неприбутковою організацією. Для здійснення своїх статутних завдань ЛДПУ може мати власне рухоме і нерухоме майно, кошти, обладнання, транспорт, інші засоби, набуття яких не забороняється законодавством України. ЛДПУ може орендувати необхідне рухоме та нерухоме майно. 5.3. Фінансування ЛДПУ здійснюється згідно з чинним законодавством. 5.4. Кошти ЛДПУ витрачаються на виконання статутних завдань. 5.5. У своїй власності ЛДПУ відповідно до законодавства може мати будинки, споруди, житловий фонд, обладнання, а також засоби масової інформації, видавництва та інше майно. 5.6. Особливості порядку обігу коштів в ЛДПУ відповідно до законодавства визначаються відповідним Положенням, розробленим та затвердженим Координаційною радою ЛДПУ. 5.7. Кошти, які надходять у розпорядження центральних органів партії, витрачаються відповідно до затвердженого з’їздом бюджету ЛДПУ. 5.8. Кошти, які надходять у розпорядження партійних організацій, витрачаються відповідно до затверджених бюджетів цих організацій. 5.9. Будь-яке майно, придбане за партійні кошти чи отримане як пожертви в установленому порядку, є партійною власністю та підлягає обліку. 5.10. ЛДПУ та створені нею установи ведуть оперативний та бухгалтерський облік, статистичну звітність, реєструються в органах державної податкової інспекції та вносять до бюджету платежі у порядку і в розмірі, передбаченому законодавством. 5.11. Контроль за витратами коштів партійного бюджету здійснюється фінансовою (ревізійною) комісією ЛДПУ. 6. Припинення діяльності ЛДПУ 6.1. ЛДПУ припиняє свою діяльність:
Одночасно з прийняттям рішення про реорганізацію чи ліквідацію З’їзд ЛДПУ приймає рішення про використання майна та коштів ЛДПУ. 6.3. Майно, яке залишилось після ліквідації ЛДПУ, не може перерозподілятися між її членами, а витрачається на благодійні цілі, а у випадках, передбачених законодавчими актами, за рішенням суду спрямовується в дохід держави або передається іншій неприбутковій організації відповідного виду. 7. Внесення змін та доповнень до Статуту та Програми ЛДПУ 7.1. Зміни та доповнення до Статуту та Програми ЛДПУ затверджуються З’їздом ЛДПУ в порядку, передбаченому цим Статутом і повідомляються реєструючому органу відповідно до чинного законодавства. 7.2. Усі зміни та доповнення, затверджені З’їздом ЛДПУ, є невід’ємною частиною цього Статуту. |
03.03.2022 20:09
Ми стоїмо на передньому краї захисту від авторитарних, практично вже тоталітарних держав,- сказано недавно, в листопаді. На мітингах і ходах і до Незалежності, і після ми ходили з одним гаслом "Ліберали проти тоталітаризму". Гінці з Росії після ГКЧП питали: "Чи не збираєтеся ви тут законсервувати комуністичний заповідник?". Ми – ні, але завдяки нашим державцям Україна потім дійсно відставала в демократичних та ринкових змінах. Наш блок "Європейський вибір України" 1998 року був в українській політиці одиноким. |
|
© 2005 Либерально-демократическая партия Украины.
Пресс-служба ЛДПУ: [email protected]. Для замечаний ипредложений: [email protected] При использовании материалов сайта ссылка на www.ldpu.org.ua обязательна. Разработка и дизайн - УРА Internet |
|