Главная Контакты Карта сайта
23 April, 2024
Либерально-демократическая партия Украины
UKR     RUS     ENG
Свобода каждого - основа свободы всех


Партия
Новости ЛДПУ
Проекты
Либерализм: теория и практика
Институт Либерализма
Голосование
Фотоархив
Вопросы и ответы

Вход

З Днем Соборності, Україно!

22.01.2023, 09:48/ Комментарии
Версия для печати
Дорогі друзі, члени ЛДПУ, прихильники свободи, демократична спільнота, захисники та захисниці України, громадяни України!

Щиро вітаємо вас з Днем Соборності!

Ми відзначаємо його в день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради була проголошена незалежна Українська держава. Рівно за рік, 22 січня 1919-го року, відбулося урочисте об’єднання в одну державу Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. 
У зачитаному на зборах "Універсалі соборності" відзначалося: 
"Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка". 
24 серпня 1991 року відбулося відновлення державної незалежності України. На жаль, протягом дуже довгого часу після цього центральна влада припускалась рішень, що не сприяли соборності, призводили до обмежень суверенітету та, зрештою, до втрати обороноздатності.

ЛДПУ завжди стверджувала, що символічна передача клейнодів УНР в екзилі керівництву пост-УРСР була передчасною.

Нині Україна продовжує важку битву за незалежність. Соборність зараз для нас означає деокупацію територій, захоплених російським ворогом, відновлення єдності з частинами Донеччини, Луганщини, південних областей та Кримом.

Предстоятель ПЦУ Епіфаній сказав: "Зараз ідея соборності є чимось життєво необхідним для українського народу, оскільки соборність – це означає дбати про те, що об’єднує. Навіть більше, це означає ставити за найвищу цінність усе те, що може нас об’єднувати, надихати й робити сильнішими, бо разом нас не подолати".

Разом переможемо!

Політрада ЛДПУ
 

Новости ЛДПУ:
Комментарии
Новости ЛДПУ
Либерализм: теория и практика
 
Новейшая история либеральных демократов в форумах


© 2005 Либерально-демократическая партия Украины.
Пресс-служба ЛДПУ: [email protected]. Для замечаний ипредложений: [email protected]
При использовании материалов сайта ссылка на www.ldpu.org.ua обязательна.
Разработка и дизайн - УРА Internet