Главная Контакты Карта сайта




20 April, 2024
Либерально-демократическая партия Украины
UKR     RUS     ENG
Свобода каждого - основа свободы всех


Партия
Новости ЛДПУ
Проекты
Либерализм: теория и практика
Институт Либерализма
Голосование
Фотоархив
Вопросы и ответы

Вход

Состоялась презентации исследования „Анализ финансово-экономических последствий программ и действий политических партий (блоков) Украины”

17.03.2006, 14:15/ Акции и мероприятия
Версия для печати
Заместитель председателя ЛДПУ Яков Гольденберг принял участие и выступил на презентации исследования „Анализ финансово-экономических последствий программ и действий политических партий (блоков) Украины”, которая состоялась под эгидой Украинского общества финансовых аналитиков в Киевском институте инвестиционного менеджмента.

Этот проект осуществляется с помощью ряда международных организаций независимыми специалистами О.Яременком, Т.Колядой, О.Носовой и А.Радчуком. Проект не закончен - второй его этап предусматривает анализ результатов работы победителей, то есть насколько они будут выполнять обещания.

Тези виступу Я.Гольденберга:

Насамперед дякую творчому колективу за цікаву роботу. Приємно, що незаангажовані фінансові аналітики вперше за 15 років звернулися до програмних документів, представлених виборцю. Вважаю, що хоча би на другому етапі аналіз бажано почати з незалежної характеристики того, що ж ми набудували. Тоді можна одразу відділити випадкові та несистемні документи від пророблених системно, з баченням реальної ситуації та обґрунтованим планом, що відповідає світоглядним та ідеологічним засадам партії. Майже всі програми суб’єктів виборів, що не розглядалися в дослідженні, а їх майже три чверті, взагалі цього не мають, а більша частина представлених у висновках, надто декларативні та еклектичні.

ЛДПУ зараз бере участь у виборах тільки на місцевому рівні (в столиці це Громадський Актив Києва), тому можу говорити більш об’єктивно. Вважаю, що в свій час найпослідовнішою економічною програмою була перша програма ЛДПУ 1990 року, а надалі- програма нашого блоку „Європейський вибір України" 1998 року. Нині час більш детальних документів. До виборчої програми, що має обмежену кількість друкованих знаків, треба додавати детальну стратегію (план) економічного розвитку, проект бюджету наступного року та проекти економічних законів. Просто смішними є обіцянки непрохідних партій (або балансуючих „на грані"), що вони гарантують те чи інше. Гарантувати щось може тільки більшість. Як ліберал, маю такий тест для майбутніх програм: хто каже не тільки про підтримку вітчизняного виробника (до речі, часто до нього не відносять підприємства зі спільною власністю- це теж міні-тест), але й про захист вітчизняного споживача від вітчизняного виробника,- той мені цікавий.

Зупинюсь на двох прикладах. Максимально соціальною та послідовною щодо виконання програми президента є економічна програма БЮТ. Можливо, інновації з’являться завдяки торжеству справедливості та гармонізації інтересів в результаті перемоги ідей революційного консерватизму (солідаризму)? Цікаво, що маючи не визначені ідеологічно партії Тимошенко та Губського, декларативно-ліберальне „Яблуко" та соціал-демократичну партію Онопенка, блок вийшов на іншу ідеологію.

Ліберальною є програма „Віче", хоча ніде це хороше слово чомусь не проглядається. Зрозуміло чому: дистанціювання від великого капіталу, декларативне піклування про розвиток тільки середнього класу без звернення до всіх громадян дійсно не є прикметою лібералізму. Заяви про неприєднання та нейтралітет взагалі не є в руслі загальноцивілізаційному та не враховують глобальні процеси.
 

Новости ЛДПУ:
Акции и мероприятия
Новости ЛДПУ
Либерализм: теория и практика
 
Новейшая история либеральных демократов в форумах


© 2005 Либерально-демократическая партия Украины.
Пресс-служба ЛДПУ: [email protected]. Для замечаний ипредложений: [email protected]
При использовании материалов сайта ссылка на www.ldpu.org.ua обязательна.
Разработка и дизайн - УРА Internet