Главная Контакты Карта сайта
18 August, 2022
Либерально-демократическая партия Украины
UKR     RUS     ENG
Свобода каждого - основа свободы всех


Партия
Новости ЛДПУ
Проекты
Либерализм: теория и практика
Институт Либерализма
Голосование
Фотоархив
Вопросы и ответы

Вход

Інститут лібералізму: Експрес аналіз екзитполів, очікування та реалії

Версия для печати
На момент закінчення цієї короткої розвідки, окрім екзит полів виборів до Верховної Ради України за партійними списками та столичними округами, маємо підрахунки половини бюлетенів, які практично не міняють картини.

Очікувалося, що безумовний лідер перегонів "Слуга народу" на хвилі перемоги президента, за результатами надзвичайно дозованих кліпів, виступів, обіцянок у короткій кампанії мав отримати приблизно 150 місць у парламенті загалом. Те, що попередні оцінки "Слуги" від різних джерел доходили до 48 %, остаточний екзитпол надавав "Слузі" 42,34 %, а фактичний показник,сьогодні надзвичайно близький до екзит полу, склав 42,44 %, практично мало що змінювало, і за нашими простими викладками, з додатковими місцями за рахунок партій, що набрали менше 5 %, "Слуга" мав отримати 126 місць.

Ще ввечері після закінчення виборів були обнародувані дані екзит полів по столичних округах мажоритарних округах. І вперше в історії наших демократичних виборів по всіх округах перемогли мажоритарні кандидати від "Слуги". Не зосереджуючись на кампаніях та результатах програвших, деякі з яких мали дуже великі попередні шанси, можемо сказати, що цей результатбув досягнутий, звичайно, не за рахунок невеличкої зеленої книжечки, яка була покладена у кожну поштову скриньку, і в якій помістилися дані всіх столичних кандидатів від "Слуги". Це був результат тої самої хвилі, викликаної перемогою п. Зеленського. І цей столичний результат, недооцінений не тільки нашими фахівцями, за екстраполяції на всі округи мав дати "Слузі" дуже багато місць.

І тепер, у підрахунку половини реальних голосів, "Слуга" має 122 місця за списками і 125 місць по мажоритарці (63 %) – усього 247. Цей унікальний результат увійде в аннали не тільки нашого політикуму. Це більше за сумнозвісну групу 239.

Отже, президент Зеленский, який обіцяв повернутися до своєї улюбленої роботи після першої каденції, приступив до п’ятирічної роботи на українських галерах і повів за собою партію та відповідну парламентську фракцію, яка може обійтися без коаліційної угоди. Хоча така угода з "Голосом" була би, на наш погляд, доцільною, як за можливого розмивання аполітичного утворення, якою на даний час є "Слуга", так і задля патріотичного та професійного посилення коаліції.

Що ж, ті, хто дуже поступово та економно вкладалися в цей проект, вирішили свої питання. Як вирішить свої основні питання наша країна – дуже багато запитань.

Як сказав відомий технолог Гайдай, який, до речі, колись написав художню книжку про те, як група харків’ян створила партію, що стала керівною силою, але не сказав, що буде з цією партією надалі, "… хвиля ця рано чи пізно спаде… буде багато міркувань про… дебілів виборців і про те - що це ви всі хто голосував - винні! Але для багатьох з українських політиків їх час минає або вже пішов назавжди".

Що стосується Ліберально-демократичної партії України, що на даний час є єдиною ліберальною партією, яка співпрацює з нашим інститутом, то можна сказати, що її час тільки починається. Єдиний представник від партії, що був змушений з формальних причин висуватися самостійно у 163-му окрузі (м. Тернопіль), Тарасов Іван Олегович, показав себе дуже пристойно серед 21 кандидата, між яких було багато відомих в області людей. А за першими даними, переміг кандидат від "Слуги", заступник директора птахофабрики, який, як то кажуть, "засівав" яйцями округ. І так буває.

Побажаємо Івану Тарасову не розчаровуватися та досягати подальших успіхів.
 

10.10.2002 / Круглый стол
Либерально-демократическая пропаганда нацелена на формирование автономной личности, в то время как тоталитарная – на обезличивание
17.07.2004 / Круглый стол
Ни Либеральная партия Украины, ни Либерально-демократическая не стали самостоятельными субъектами парламентских выборов 2002 года. Единственной политической силой, использовавшей „бренд” либерализма в этой предвыборной кампании, оказалась недавно созданная Либеральная партия Украины (обновленная). Единственная из тридцати трех...
23.07.2019 
Що стосується Ліберально-демократичної партії України, що на даний час є єдиною ліберальною партією, яка співпрацює з нашим інститутом, то можна сказати, що її час тільки починається.
22.09.2008 
Состоялась конференция: "Проблемы власти в Украине. Конституционные изменения", организованная Институтом либерализма. В конференции приняли участие ведущие политологи, юристы, философы, социологи и политики, которые обсудили сложности конституционных процессов в Украине и выразили свое виденье будущих изменений в Конституцию. Сопредседатель партии Я.Гольденберг заметил, что к выработке конституционных изменений обязательно должны привлекаться представители политических партий и сообщил, что ЛДПУ наработала такой проект и готова выдвинуть его на обсуждение обществу.


 
Новейшая история либеральных демократов в форумах


© 2005 Либерально-демократическая партия Украины.
Пресс-служба ЛДПУ: [email protected]. Для замечаний ипредложений: [email protected]
При использовании материалов сайта ссылка на www.ldpu.org.ua обязательна.
Разработка и дизайн - УРА Internet