Главная Контакты Карта сайта
20 June, 2024
Либерально-демократическая партия Украины
UKR     RUS     ENG
Свобода каждого - основа свободы всех


Партия
Новости ЛДПУ
Проекты
Либерализм: теория и практика
Институт Либерализма
Голосование
Фотоархив
Вопросы и ответы

Вход

Український ліберал:Добре, що не "апозиція", але…

14.04.2024

Український ліберал /
Версия для печати
Переможе той, хто першим мобілізується: Україна обіцяє партнерам почати наступ у 2025 році, каже Le Figaro. Вже всі знають, що нам дуже і дуже потрібні системи ППО, літаки, ракети та снаряди. Але США та Європа в умовах гібридної світової війни досі не змогли перейти на воєнні рейки (https://www.ldpu.org.ua/liberalism/65c859e859ba6/)! У різних конфліктах – від оборони України до протистояння блокаді морських шляхів хуситами та війни Ізраїлю з хамасом,- відзначається нестача поповнення боєкомплекту. В таких умовах навіть великий європейський виробник MBDA не зможе поставити більше ракет у короткостроковій перспективі.
В кінці березня президент Володимир Зеленський заявляв, що якщо ситуація на полі бою буде стабільною, Україна зможе озброїти та навчити нові бригади в тилу, щоб провести новий контрнаступ цього року. Пізніше він зазначав, що в України є план контрнаступу, однак для його реалізації потрібна зброя, зокрема зі США. Глава держави визнав, що у країни-агресора РФ більше людей і зброї. Водночас висловив упевненість, що Україна може отримати перевагу завдяки якості зброї. Наразі снарядів вистачає тільки для оборонних дій. 10 квітня Зеленський заявив, що наступна спроба контрнаступу ЗСУ буде більш успішною, а попередній наступ не вдався через "саботаж зсередини".
Недостатнє прикриття лінії фронту українською ППО сприяє нарощування російських авіаударів, а удари по тилу змушують Україну до важкого вибору щодо розподілу дефіцитних засобів ППО. Після удару 11 квітня 2024 року Трипільську ТЕС, найбільшу в Київській області, було  зруйновано. Росіяни застосували свою найновішу розробку – крилаті ракети Х-69. Раніше росія вдарила по ДніпроГЕСу. Велику кількість ракет, що запускаються одночасно, важко збити. Все це дуже серйозно, але надія на виправлення положення є.
Та без внутрішніх складнощів у нас не може бути, і про це за воєнного стану надто багато пишуть. Верховний головнокомандувач здійснює ротацію державних лідерів, у тому числі військових. "Якщо ми хочемо перемогти, ми повинні штовхати всіх в одному напрямку, переконані в перемозі, ми не можемо зневіритися, опустити руки, ми повинні мати правильні позитивні енергії… Безумовно, потрібне перезавантаження, новий початок",- каже Зеленський. У той же час певні протиріччя в політикумі, яких не повинно бути під час війни, спостерігаються. Проросійської опозиції нема, наявні депутати з "шлейфом" "перековалися" під пильним поглядом президентської влади (приклад з історії – свідомі весняні голосування Ради 2014 року, що зберегли легітимність влади. Але військовий час ще серйозніший, і демократичні, проєвропейські депутати мають на це зважати.
Нещодавно казали, що Порошенко опинився у ролі Тимошенко 2011 року (тоді у вересні Тимошенко з тюрми закликала ЄС не підписувати Угоду про асоціацію). Так, Порошенко дійсно зробив серйозну політичну помилку, коли прирівняв свої інтереси до інтересів України у майбутніх переговорах про вступ України до ЄС у листі єврокомісару з питань розширення Варгеї (до речі, противника України у системі ЄС). Відомо, що не завжди депутати мають можливість виїхати за кордон у важливі відрядження, а проблеми частіше виникають у Порошенка тому, що його контакти більш вагомі (як зустріч із Орбаном). Можливо, такі контакти треба погоджувати окремо. Такий час. На початку війни Порошенко зустрічався з Зеленським і уклали, наскільки відомо, певний мир, от і зараз, можливо, зустрічатися треба частіше. Юрій Макаров якось казав, що можна не любити Порошенка за опортунізм, схильність домовлятися з тими, з ким домовлятися протипоказано, і певну непослідовність у певних стратегіях і стосунках. Що ж, і ми пам’ятаємо, який вишкіл він отримав у "гнізді" Кучми. Та й переможець Порошенка Зеленський має сьогодні використовувати для блага країни кращі риси Порошенка. Треба сказати, що і коментарі офісу президента у таких випадках також мають бути. Очевидно, спокійними і виваженими.
Україна дійсно відчуває потребу перезавантаження парламенту, але найближчим часом ніякої виборчої кампанії не може бути. Наші європейські та американські партнери казали, що росія спробує 2024-го грати на темі "закінчення повноважень" у керівництва України. У них "вибори" під час "СВО" є, а у нас під час війни немає. Та нам своє робить. А продовження легітимності й дії повноважень під час воєнного стану окремим рядком передбачено в Конституції.

Либерализм: теория и практика
Новости ЛДПУ
 
Новейшая история либеральных демократов в форумах


© 2005 Либерально-демократическая партия Украины.
Пресс-служба ЛДПУ: [email protected]. Для замечаний ипредложений: [email protected]
При использовании материалов сайта ссылка на www.ldpu.org.ua обязательна.
Разработка и дизайн - УРА Internet