Главная Контакты Карта сайта
20 June, 2024
Либерально-демократическая партия Украины
UKR     RUS     ENG
Свобода каждого - основа свободы всех


Партия
Новости ЛДПУ
Проекты
Либерализм: теория и практика
Институт Либерализма
Голосование
Фотоархив
Вопросы и ответы

Вход

Олександр Муратов:Короткозорість

22.06.2022

Олександр Муратов /
Версия для печати
Від редакції: Ми публікуємо нову статтю нашого великого друга Олександра Муратова. Він підписується нині як публіцист. Та ми знаємо, що він також є славетним українським режисером, сценаристом, поетом і художником.
Цікавим є поєднання аналізу сучасної глобальної політики з футурологічним мисленням. Саме зараз і є поворотний момент, коли від нового розуміння невідворотності певних затрат задля перемоги України вільний світ має перейти до розуміння необхідності розвалу останньої імперії. Все одно світ буде вимушений денацифікувати, денуклеаризувати та демілітаризувати це чудовисько. Ще Валерія Новодворська казала, що цей карфаген має бути зруйнований. Зараз це може стати реальністю.

Отже, Олександр Муратов


КОРОТКОЗОРІСТЬ

Якщо тверезо подивитися на 70-80 років наперед, то виникне дуже неприємна, я б сказав, трагічна картина. Щоб не робили, як би не намагалися втриматись від забруднення атмосфери майже всі розвинені країни, вони, виходячи із сьогоденних потреб, на превеликий жаль продовжують і продовжуватимуть викидати вуглець у повітря. І полярні та гірські льодовики будуть все інтенсивніше танути, і великі території приморських країн неминуче підуть під воду. До того ж Африка і Передня Азія більше і більше перетворюватимуться на безплідні пустелі. Народи цих ареалів, щоб не померти з голоду, заполонять те, що залишиться від напівзатоплених європейських країн. Це не якась дурна страшилка, а, як казав Остап Бендер, "медичний факт".
Мої читачі автоматично подумають, що цей нарис є черговим екологічним базіканням, тобто "голосом того, хто волає в пустелі". І дуже помиляться. Навпаки, я закликаю не до зупинення того, що не можна вже зупинити, а до жорстокого і тверезого використання реальної можливості, яку надала цивілізованому світові теперішня божевільна Росія.
Ще 10 років назад ця думка здавалася б безглуздою і навіть аморальною. Адже існували чіткі і досить стійкі міжнародні угоди, яких дотримувались всі цивілізовані країни. Але після того, як Росія нахабно порушила Будапештську угоду (та й всі міжнародні договори) і захопила частину українського Донбасу та Крим, для західного світу відкрилася унікальна можливість тотального знищення російського агресора і захоплення його величезних родючих земель і неймовірно багатих родовищ різноманітних корисних копалин. Тим паче, що після танення льодовиків більшість російських територій не потоне. Вони можуть стати таким собі рятівним ковчегом для демократичного світу. Це слушно і абсолютно справедливо.
Однак США і західні демократії цього не зрозуміли.. Їх лякала могутність російського війська і його великого ядерного потенціалу. А деякі їхні лідери ганебно спокусилися на путінські подачки. Тому і пожертвували спочатку грузинськими, а потім і українськими землями
І тільки побачивши, що російський колос стоїть на глиняних ногах і його уславлена армія не змогла перемогти не такі вже спочатку й могутні збройні сили України, західні країни схаменулися і стали допомагати українській державі. І те не зразу, і не дуже активно. Навіть тепер, після трьох місяців страшної війни, коли зруйнована майже чверть нашої інфраструктури, коли загинули тисячі наших людей, нам обіцяють і поступово дають справді потужну сучасну зброю, за допомогою якої можна переломити хід війни. І при цьому провідні європейські лідери нам наполегливо радять поступитися частиною нашої землі, "щоб ще більше не роздратувати Путіна". Вони мабуть щиро не розуміють, що зараз є реальна можливість назавжди розвалити російську імперію. Хоча лише це врятує світ від сучасних політичних негод і майбутніх екологічних та демографічних катастроф.

Олександр Муратов, письменник, публіцист.
Київ, 17 червня 2022 р.


Либерализм: теория и практика
Новости ЛДПУ
 
Новейшая история либеральных демократов в форумах


© 2005 Либерально-демократическая партия Украины.
Пресс-служба ЛДПУ: [email protected]. Для замечаний ипредложений: [email protected]
При использовании материалов сайта ссылка на www.ldpu.org.ua обязательна.
Разработка и дизайн - УРА Internet