Главная Контакты Карта сайта
19 July, 2024
Либерально-демократическая партия Украины
UKR     RUS     ENG
Свобода каждого - основа свободы всех


Партия
Новости ЛДПУ
Проекты
Либерализм: теория и практика
Институт Либерализма
Голосование
Фотоархив
Вопросы и ответы

Вход

Яків Гольденберг:Стоп окупай Банкова?

12.04.2019

Версия для печати
Це не анекдот. У Холодному Яру один хлопець, схожий на Чорного Ворона, каже:"Ми адміністрацію президента за 15 хвилин візьмемо! У двадцятьох!". Подумав-подумав і каже: "Але не втримаємо…" Це днями розповів відомий письменник Василь Шкляр. Бачив його у крайній раз, коли ми ходили до Лук’яна, у якому сиділа п. Тимошенко, бранка урки (якого вибрав народ!).

Володимир Тімонін, керівник тодішнього київського центру партії зелених, 24 серпня 1991 року вільно заходив у будинок ЦК КПУ, щоби знайти компрометуючі документи цієї злочинної організації. ЛДПУ тоді пропонувала: або будівлю ЦК, або будинок політпропаганди по Володимирській, 46 віддати молодим партіям та громадським організаціям. Та президент Кравчук улаштувався на перейменованій знову Банковій, і іншої локації, як зараз каже молодь, нам не дали. Так далі і пішло. То адміністрація, то секретаріат, і знову адміністрація. Банкова пережила багато демонстрацій, а просто завоювати та втримати її не пробував ніхто.

Дехто вже забув, а Вікіпедія каже, що була така акція "Окупай Волл-стріт" - захоплення вулиці для залучення суспільної уваги до "злочинів фінансової еліти" та заклику до структурних змін в економіці. Між іншим, початкова ініціатива була канадської антиспоживчої організації.

Одна з організацій протестуючих проти недостатньо вільних місцевих виборів у Гонконзі, що їх придумала недемократична центральна влада Китаю, називалась Occupy Central with Loveand Peace. Прекрасно.

А несистемні "жовті жилети" (начебто без ніякої організації) взагалі хочуть захопити все, що вдасться. Здається, не має значення, що.

І холодноярський хлопець, і деякі інші особи в Україні не проти захопити гілку влади, яка за діючим основним законом реально впливає на інші. Ці деякі реалізують послідовну технологію.

Вульгарне політичне шоу, що "виросло" з КВК, практикує "знижений" сатиричний погляд на реальних політичних осіб. Останнім чомусь подобалось. Згадайте "Кукли" п. Шендеровича, - було набагато серйозніше. Та якщо тільки шоу, то нехай. Смійтеся над собою.

Надалі ми побачили, що предводитель шоу, він же кіношний президент України Василь Голобородько (справжній Василь Голобородько, цікавий український поет, патріот, насправді днями справив 74-річчя), він же рекламіст ювелірної та інших фірм з вкрадливим баритончиком, він же успішний підприємець, власник підприємств, садиб, вілл, машин та годинників, він же лідер партії (яка існує тільки в реєстрації та на сайті, на якому відсутні будь-які партійні документи – тільки реклама кіно),- насправді йде в президенти та виграє перший тур.

Можна погодитися з п. Куликом, що новітні коміки-політики - це такі собі панки, що стебуться над істеблішментом. Але розумним відомо, що The(Зе) давно є частинкою істеблішменту, що має реальні можливості грати певну роль, безпосередньо спілкуючисьіз першими та не зовсім першими особами. Це непросте селебрити, а зовсім не панк, причому з душком совка. А я його дуже добре відчуваю.

Хто хоче, зможе копнути дуже і дуже багатьох відомих в Україні осіб: хто має офшори, працює з РФ, має відомих родичів на РФ та окупованих територіях. Зе пов’язаний з РФ більше за багатьох і точно більше за діючого президента. Вистачає у Зе і "вати", і стебу стосовно всього українського.

Отримавши велику відомість, матеріальну та технічну базу (навіть і двоє технічних кандидатів було), вловивши хвилю, він досяг проміжного успіху. Використання тих чи інших олігархів не так важливо, як кажуть,- Ленін, окрім ексів та корисних багатіїв, мав і німецькі, і японські гроші. Та він не Ленін, і такої партії у нього немає. Тобто якщо Зе і пройде на протестній та прикольній хвилі, може статися, що після серйозного переформатування потреба і в ньому, і в його нинішній команді відпаде.

От як треба окупувати Банкову – думає молодь, що зовсім не хотіла організовувати реальні партії та громадські організації, брати участь у реальному житті, зрештою – матеріально допомагати ідеологічним партіям. Проголосуємо, увійдемо разом із Зе у владу, причому одразу в центральну. Чому б ні? По приколу. Та далеко не впевнений, кого візьмуть, на що та на який час.
Важливо, з якою метою йти! Що там зробити заради України?

А головне, які небезпеки чекають Україну у випадку окупування Банкової Зе!
Не буду багато говорити про частково розкриту команду (бо повністю закритою тримати її було вже неможливо). Син відомого політменеджера Разумкова встиг попрацювати в регіоналівському комсомолі. Харківська правниця Венедиктова на зустрічах у Європі показала, що не знає термінів Конституції. Запрошений на радіо "Свобода" професор юрист Стефанчук побував радником і депутата Матвієнка, і віце-прем’єра Кубіва. Професійними завченими фразами він завіряв соціум у досить різних речах: і небезпечно було розкривати команду (а потім буде безпечно?), і після перемоги з кожної проблеми буде всенародний мозковий штурм, і корупцію подолаємо, і олігархів, і реформи будуть великі. Тільки не сказав, які.

Створите найкращий у світі уряд, що проведе унікальні реформи? А що будемо робити із п‘ятирічною позиційною війною з РФ? Здаватися чи комплексно та асиметрично діяти? Чи буде взагалі змінюватись зовнішньополітичний курс? Як працювати з Німеччиною (вона вже чекає відповіді), із США, з Євросоюзом, із НАТО? Як будемо виконувати Конституцію? До чого тут референдум? Як ви винесете "за дужки" ряд питань, що реально зачіпають українців? Нічого із цього невідомо.

Людині, що розуміється на політиці майже 30 років, не треба бути Станіславським. Гості з майбутнього схожі на гостей із минулого.
Тому бажано тим, хто вже голосував протестно або по приколу, порахувати всі за та проти, прислухатись до п.п. Вакарчука, Арестовича, Зісельса, Пасхавера, Андруховича, Кокотюхи, Возняка…

Один молодий симпатик ЛДПУ з Тернополя каже, що ми маємо використовувати всі можливості, щоби наше фундаментальне право демократичного вибору, за яке боролися наші предки, не було втрачено. Можна тільки погодитись.

Стоп Окупай Банкова? Думайте.

Либерализм: теория и практика
Новости ЛДПУ
 
Новейшая история либеральных демократов в форумах


© 2005 Либерально-демократическая партия Украины.
Пресс-служба ЛДПУ: [email protected]. Для замечаний ипредложений: [email protected]
При использовании материалов сайта ссылка на www.ldpu.org.ua обязательна.
Разработка и дизайн - УРА Internet