Главная Контакты Карта сайта
19 July, 2024
Либерально-демократическая партия Украины
UKR     RUS     ENG
Свобода каждого - основа свободы всех


Партия
Новости ЛДПУ
Проекты
Либерализм: теория и практика
Институт Либерализма
Голосование
Фотоархив
Вопросы и ответы

Вход

Яків Гольденберг:Ще одне продовження розмови щодо термінології

04.10.2018

Яків Гольденберг /
Версия для печати
Ми з вами дещо вже повиправляли у нашій країні (https://www.ldpu.org.ua/liberalism/5781d80ea43a2/, https://www.ldpu.org.ua/liberalism/5b5b271e14a8b/).

Як ми казали з вами раніше, у різних мовах одна і та ж географічна назва читається часто зовсім по-різному. І це природньо. Але ж ми не повинні самі користуватися іноземними словами, іноземною вимовою власних назв. От наприклад, французи називають Лондон на свій лад: Лондре, але ж нікому не прийде у голову в Англії вимовляти французською назву власної столиці.

А наші громадянина відміну від британців можуть багато чого.

Ми неодноразово казали, що за діючими правилами українського правопису етноніми Севастополь, Симферополь повинні писатися Севастопіль, Симферопіль (так само, як Тернопіль, Бориспіль). І на сьогодні нас підтримали не академіки, а тільки деякі політики.

У Криму взагалі було дуже багато усяких Привольних, Штормових та Красноармійських, переважно на місці древніх грецьких та кримськотатарських поселень. Знищували історичну пам’ять.

Багато років у незалежній Україні аж до захоплення Московією Кримута частини Донбасу майже ніхто не думав про те, як повернути історичні назви або розумно назвати українською нові населені пункти.Після анексії півострова та створення на Донбасі маріонеткових фейкових "держав" мало хто думав, що все це ми можемо зробити, і що це буде, безумовно, наближати нас до повернення територій. Верховна Рада може це проголосувати за один день.

Та що казати, тільки завдяки агресії Московії, що позиціонує себе як комуно-фашистська держава, зрушилася декомунізація, яка затрималася на чверть століття. Тільки зараз стерті усякі Цюрупинські та Кіровогради. А які битви досі навколо цього! Продовжуються в Києві (!) "вуличні" протистояння Коновальця та Щорса, Корчака та Баумана, Січових Стрільців і Артема (А хто головний супротивник Січових Стрільців? Районні прокурорські у будинку номер 89, яким я протягом року декілька разів телефонував на гарячу лінію. Досі у них вулиця Артема. А це ж підлеглі героя революцій пана Луценка!). А що діється у передмісті та області – Леніних з номерів будинків ніяк не хочуть прибирати! Чекають зміни влади?

Є також купа назв, у тому числі в Криму, які начебто і не потребують нагальної заміни, але залишилися вони досі у московитськійвимові. От, наприклад, Армянськ (до 1921 року - Вірменський Базар). Чому Армянськ, коли українською назва національності Вірмени? Тільки Вірменськ!

Аналогічно чому Сєвєродонецьк, коли має бути Північнодонецьк?

Краснодонта Красноград - ще можна сказати, що вони красні, тобто красиві…

Та сталося дещо й цікаве: саме МЗСУкраїни, а не відповідні структури Академії наук, взялося за правильне написання назви нашої рідної столиці англійською, щоби назва звучала англійською так само як українською, а не московитською. І це правильно.

Отже, МЗС розпочало онлайн-кампанію #CorrectUA. Вона буде закликати іноземні ЗМІ писати Kyiv, а не транслітерацію з російської Kiev. На сторінках МЗС у Facebook та Twitter будуть щодня з'являтися пости з випадками некоректного вживання назви Київ як Kiev іноземними ЗМІ.

Такж вони запрошують всіх небайдужих громадян України та її друзів долучитися до кампанії. Щоб узяти участь, потрібно: розмістити кавер на особистих акаунтах в соціальних мережах; використовуючи хештеги #KyivNotKiev, #CorrectUA і затегавши відповідні провідні іноземні ЗМІ у соцмедіа, звернутися до них з проханням вживати назву міста Київ коректно.

Вітаємо МЗС!

І привіт академікам, які прокинулися для того, щоби запропонувати писати окремо пів Києва та разом експрезидент.

Либерализм: теория и практика
Новости ЛДПУ
 
Новейшая история либеральных демократов в форумах


© 2005 Либерально-демократическая партия Украины.
Пресс-служба ЛДПУ: [email protected]. Для замечаний ипредложений: [email protected]
При использовании материалов сайта ссылка на www.ldpu.org.ua обязательна.
Разработка и дизайн - УРА Internet