Головна Контакти Карта сайту
20 June, 2024
Ліберально-демократична партія України
UKR     RUS     ENG
Свобода кожного - основа свободи всіх


Партія
Новини ЛДПУ
Кандидати та активісти
Лібералізм: теорія і практика
Інститут Лібералізму
Голосування
Фотоархів
Запитання і відповіді

ВхідСАШКО ПОЛОЖІНСЬКИЙ

Версія для друку
Україну врятує лише люстрація

Газета По-киевски
http://pk.kiev.ua/country/2007/04/20/182236.html


Янукович, Тимошенко, Ющенко і їх команди повинні сісти на корабель далекого плавання і відплисти з України.

До всіх трьох сторін, які стали причиною політичного тупика в Україні - і Януковича, і Ющенко, і Тимошенко - у мене сьогодні є тільки одна пропозиція.

Ретельно зібрати в одну купу свої команди, програми, обіцянки і лозунги, сісти в один поїзд, а ще краще на корабель далекого плавання і назавжди відплисти з України. Вони себе настільки дискредитували, що повинні залишити український політикум для молоді. Для тих, що мислять по-новому і головне - які вболівають не за свої інтереси, друзів, родичів кумів та партнерів по бізнесу, а за інтереси всієї країни.

Я думаю, що всі троє - як прем’єр Віктор Янукович з його дискредитованою коаліцією, так і бездіяльний президент Віктор Ющенко, агресивна опозиційна команда Тимошенко - вже не здатні працювати на Україну.

Всі вони довели тільки одне - що вміють зловживати своїм повноваженнями, що приймають рішення без народу і не для народу. Вони ніколи не чули, що хоче народ.

Зрозуміло, я пропозиція "відплисти" - це тільки літературна метафора. Я не бажаю їм заслання. А просто хочу, щоб вони або радикально змінили свій підхід до влади (що під великим сумнівом), або чесно зізналися своїй неспроможності правити країною і склали повноваження.

Але піти повинні всі, хто були поряд з ними. Якщо, скажімо, на місце Януковича поставити Ахметова чи Ківалова, Тимошенко замінити Турчиновим, а Ющенко - Порошенком - нічого не зміниться.

Після всього, що сталося, вони повинні чітко зрозуміти - Україні потрібне очищення.

Є дві основні категорії, які повинні правити в державі. Це справедливість і відповідальність. Справедливість стосується кожного громадянина. Відповідальність треба питати і з усіх, але передовсім - з найвищих державних посадовців. І чим вищий соціальний чи політичний статус людини - тим більша відповідальність.

Проблема сьогоднішньої політики в тому, щоїї учасники акробатично перекидають відповідальність один на одного. Але не можна ділити відповідальність.

У нас кожен виправдовується: я хотів, але не міг - мені опоненти заважали. Раз не зміг - значить, мусиш за це відповідати. Відповідальність перекладається з депутатів на депутатів, з фракції на фракцію, з президента на уряд і навпаки. Тому всі головні спічі наших політиків зводяться до одного - все хороше зробили тільки ми, а все погане - інші. В результаті винних немає. Якщо хтось каже, що в країні криза - значить є винні. Якщо хтось каже, що в країні панує корупція і злочинність - винні є.

Усім нам, хто стояв на майдані, сьогодні образливо чути слово "майдан" в розумінні піар-технології, в якому вживається сьогодні найчастіше. Огидно слухати ці гасла - особливо "Не зрадь майдан", "цінності майдану", "ідеали майдану". Я вважаю, що ми не повинні орієнтуватися на майдан. Ми повинні орієнтуватися на народ і на державу. Не важливо, хто, на якій площі, під якими прапорами і якого політика підтримував. Не важливо і те, чи виходив він взагалі на якісь мітинги. Адже він є громадянином - і його інтереси повинні враховуватися. Зараз поняття народу зводиться тільки до двох площ, між якими перетягується невидимий канат. При чому там перетягують не тільки владу, інтереси і повноваження, але й людей. Це ненормально. Суспільство повинно отримувати користь від того, що політики находяться при владі. Не важливо, які в них програми та ідеали. Головне, вони повинні працювати на інтереси громадянина, де б він не жив - у Луганську, Криму, чи Львові.

Інформація про автора

Олександр (Сашко) Положінський, народився 28.05.1972, лідер рок(або точніше реп) -группы "Тартак". Місце народження - Луцьк Освіта - Вища економічна (економчсекий факультет Луцького державного технічного університету, спеціальність - економіка підприємств).
 

11.09.2021 
Від редакції:Ми вже мали деякі оцінки законопроєкту № 5600 (https://www.ldpu.org.ua/party-news/declarations/61231a84226b1/), що обіцяє збільшення податків. Перед тим був прийнятий інший, не менш видатний закон того ж автора – про амністію доходів. Пропонуємо вам цікаві роздуми професійного економіста з цього приводу в дещо скороченому перекладі з російської з деякими редакційними уточненнями.
03.06.2021 
Від редакції. Ще у часи першого українського парламенту, обраного, на жаль, ще до незалежності (що само по собі нонсенс), постало питання відкликання депутата – зрадника демократичної Народної ради. Надалі було багато моментів, коли ще до закінчення термінів перебування при владі тої чи іншої особи, команди, партії ситуація вимагала змін. ЛДПУ завжди виступала за скорочення задовгих термінів владних повноважень. Нині багато громадських організацій та активістів пропонуєті чи інші шляхи відкликання владних осіб. Організатором одної з таких структур є Володимир Токарєв. Ось його роздуми з цього приводу.
23.05.2007 
Но наши власть предержащие забывают, что «оранжевая революция» и последовавшая за ней «политическая махновщина» способствовали росту в Украине нового общества, которое прорастало и до этого в пустотах постсоветского мутанта. Чем дольше будет политический кризис, тем больше украинцы будут видеть всю бездарность управляющей ими элиты, разочаровываясь разом во всех.
23.05.2007 
И я считаю, что власть не любят не только за страшную коррупцию в верхах, а и из-за готовых обругать каждого посетителя представителей в низах. Пока мы будем искать подходы, знакомства, интонацию, чтобы получить то, что нам положено без всех этих изысков, мы будем культивировать систему неэффективного использования наших налогов и систему унижения нашего достоинства.
23.05.2007 
Ви вважаєте нацистів уособленням чогось демонічного, а “регіоналів” – звичайними собі людьми, хіба що, можливо, з якоюсь мухою в голові? Якби ж то все так було просто; думаєте, як починаються тоталітарні режими?
23.05.2007 
Для чего вообще необходим проходной барьер? Считается, что он позволяет сформировать стабильный состав парламента и способствует формированию более сильных партий. Но, во-первых, после выборов целые партии и фракции меняют политическую окраску, что никак нельзя назвать стабильностью. А во-вторых, за малые партии народ голосует не по ошибке, не случайно. И «корректировать» выбор народа не позволено никому.
22.05.2007 
А лучше все-таки забыть, что вам втолковывали о «коварных планах продажных политиков» политики наивные и чистые. Вспомнить, чего на самом деле хочется от страны и государства. То есть – обозначить желательный для вас и приемлемый для всех граждан Украины результат наблюдаемых песен и плясок вокруг власти.
22.05.2007 
Либеральная модель должна опираться на три базовых принципа: дебюрократизацию экономики при одновременном усилении контроля над выполнением бизнесом своих социальных обязательств, демократизацию управления путем расширения прав местного самоуправления и перехода к открытым избирательным спискам для укрепления внутрипартийной демократии и, наконец, создание условий для постепенного уменьшения влияния финансово-промышленных групп на экономическую политику.
24.04.2007 
На мой взгляд, качественно организованные досрочные выборы - единственный способ нас рассудить. Тимошенко - экстремистка? Нашеукраинцы - двурушники? Янукович - тиран? Мороз - предатель? Коммунисты - фальшивые? Окей, давайте со всеми этими взглядами пойдем на выборы и выберем наименьшее зло. Возможно, юридически это будет неграмотно. Но это будет МОРАЛЬНО легитимно, а что еще главнее - демократично!
24.04.2007 
Стабильность государства - это всегда некий договор между властью и народом, согласно которому большинство подчиняется меньшинству. Для того чтобы этот договор работал, в странах, которые уже прошли революции, разочарования после них, репрессии, беспорядки, войны, понимают, что хотя бы визуально нормы этого негласного договора должны выполняться
24.04.2007 
Є дві основні категорії, які повинні правити в державі. Це справедливість і відповідальність. Справедливість стосується кожного громадянина. Відповідальність треба питати і з усіх, але передовсім - з найвищих державних посадовців. І чим вищий соціальний чи політичний статус людини - тим більша відповідальність.


 
Новітня історія ліберальних демократів у форумах


© 2005 Ліберально-демократична партія України.
Прес-служба ЛДПУ: [email protected]. Для зауважень та пропозицій: [email protected]
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.ldpu.org.ua є обов'язковим.
Розробка та дизайн УРА Internet