Головна Контакти Карта сайту
25 May, 2024
Ліберально-демократична партія України
UKR     RUS     ENG
Свобода кожного - основа свободи всіх


Партія
Новини ЛДПУ
Кандидати та активісти
Лібералізм: теорія і практика
Інститут Лібералізму
Голосування
Фотоархів
Запитання і відповіді

ВхідВідкритий лист до НАЗК

07.08.2019, 14:14/ Заяви
Версія для друку
Відкритий лист

Заступнику Голови
Національного агентства
з питань запобігання корупції
п. Патюку С.С.


Шановний Станіславе Станіславовичу!


За трирічний період переслідування Ліберально-демократичної партії України Національним агентством з питань запобігання корупції я вперше отримав офіційну відповідь керівництва НАЗК за Вашим підписом, за що був удячний.

ЛДПУ неодноразово надавала колишньому керівнику НАЗК заперечення на неправові та безглузді дії уповноважених осіб, що з невичерпною енергією, що заслуговує іншого застосування, переслідують партію та мене особисто як особу політичну за видумані правопорушення, що полягають начебто у "грубих порушеннях" положення про порядок надання звіту. "Порушення" полягали у тому, що ЛДПУ не додавала до свого звіту звіти місцевих організацій внаслідок відсутності таких звітів. Звіти за всі три роки були беззмістовні, "нульові", і вся коловерть навколо них була безглуздою, і Ви, окрім суто бюрократичних відмовок, хоч і не прямо, але визнали це. Нас звинувачували також у відсутності висновку аудиту. Та нема ж чого аудіювати.

Ви визнали, що уповноважені особи НАЗК складали протоколи, що засвідчували відсутність корупції в партії, а провадження у ряді протоколів про адміністративне правопорушення були закриті у зв’язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення. Але за одним з протоколів переслідування продовжується, тобто по суті справи Ви нічого не вирішили. В результаті на адресу партії знову приходять аналогічні листи Ваших підлеглих.

Ви стверджували, що на наші неодноразові пропозиції щодо спрощення звітності вживаються заходи. Досі нічого подібного не сталося. Нас не запрошували в громадський орган при НАЗК, що повинен був підготувати відповідні пропозиції.

Враховуючи викладене, я вимушений цей лист зробити відкритим, щоби з цією висмоктаної з пальців "проблемою" ознайомились інші партії, широка громадськість і, можливо, органи центральної влади, що нині оновлюються.

Ми надавали звіти НАЗК за встановленою формою (величезні звіти щоквартальні та окремо річний), бо вважали, якщо вже ця форма юстована, то це буде з правової точки зору правильно. Будь-який громадянин міг подивитися на ці звіти на сайтах агентства та партії і упевнитися, що в партії корупції немає за означенням.
А не надавати ніякої інформації означає, що партії не існує.

Ваші підлеглі стверджували, що я не з’являвся у НАЗК для надання пояснень та отримання протоколу. Це не відповідало дійсності, бо спочатку я бував у НАЗК, і видавалося, що було досягнуто взаєморозуміння. Як я довів до уваги Ваших підлеглих, ЛДПУ є одною з найперших українських партій нового часу, яка була заснована в 1990 році, партією ідеологічною та такою, що будувалася "знизу", за реальної самостійності місцевих організацій та без фінансування їх "згори". Структурування, аналітика, ідеологічна та громадська робота, політична діяльність, на відміну від "багатих" партій, вимагають величезних зусиль, що здійснюються на громадських засадах. "Багаті" партії не показують суспільству нічого, окрім фінансово-господарської діяльності. Але НАЗК чомусь цікавлять "бідні" партії, що не мають державного фінансування.

Ні перший, ні другий склади департаменту з питань запобігання політичної корупції не спромоглися звільнитися від махрового бюрократизму. Тому "явки на допити" втратили сенс.
Вихор протоколів начебто показував ефективність роботи та відволікав від основної діяльності політиків та судову владу. Може, останнє і було основним завданням?

Хоча заповнювати звіти місцевим організаціям партії нема чим, ми у свій час затребували їх. Результат - один лист із констатацією відсутності витрат та одна копія порожнього податкового звіту. Якщо вимоги до звітності мають хоч якийсь сенс, НАЗК повинна допомагати, наприклад, профінансувати витрати місцевих організацій партій на їх звіти.

Я брав участь у конференції "Партійна реформа як запорука стабілізації політичної ситуації в Україні", організованій Фондом Конрада Аденауера та ВГО "Комітет виборців України" 24.02.2017 року (тези виступу див. https://www.ldpu.org.ua/partners/round-table/58d1330ead2c4/).

Також я говорив на круглому столі в НАЗК 11.12.2017 року:
"…НАЗК здійснює перевірку електронних декларацій державних осіб, а також усіх партій, тобто юридичних осіб, що знаходяться "при владі", та тих, що до влади, як люблять казати, "рвуться". Таке об’єднання функцій концентрує в руках агентства владу, набагато могутнішу, ніж колись була у комісії партконтролю КПРС.

Мали би перевіряти у першу чергу тих, хто має державне фінансування…
Якщо бюрократія НАЗК забула, я можу нагадати, що бюрократичні формалістичні вишукування, що не мають жодного практичного сенсу, є переслідуванням. Вимагання штрафів за висотані із пальців порушення є неправовою корупціогенною дією, державною корупцією, а якщо це вимагання вибіркове, то це є корупція політична.

Знані юристи наголошують на неправомірності розповсюдження методів контролю та покарання комерційних структур на громадські структури, які є принципово іншими суб’єктами права, та здійснення таким чином втручання держави в діяльність політичних партій, у порушення статей 5, 15, 36-ої статей Конституції України. Спроби примусити дотримуватися формально придуманої звітності порушують принципи верховенства права, утискують демократію. Законодавство не передбачає відповідальності обраних керівників громадських організацій, а вимоги положення не передбачають жодних санкцій.

Пропонуємо у разі відсутності фінансово-господарської діяльності партії обмежитись наданням відповідних інформаційних листів".

Отже, агентство продовжує здійснювати неправове переслідування керівника, який за статутом громадської організації не є матеріально відповідальною особою. НАЗК своїми діями дискредитує державну владу, стає не супротивником корупціонерів, а прямим політичним ворогом активних громадян, що безкоштовно здійснюють свою політичну діяльність. А оскільки держава в країнах розвинутої демократії, до якої ми маємо разом рухатися, це народ, то такий орган втрачає право на існування.
Я вимагаю припинити безглузду бюрократичну коловерть, корупційні дії Ваших підлеглих, їхні бюрократичні формалістичні вправи, переслідування партій, що не мають жодного відношення до корупції. Вимагаю негайно відкликати безглузді протоколи НАЗК із судів.

Залишаю за собою право звернутися до суду відповідно до ст. 43 ГПКУ про зловживання процесуальними правами, переслідування керівника партії, безглузде витрачання державних коштів.

Голова Я. Гольденберг
 

Новини ЛДПУ:
Заяви
Новини ЛДПУ
Лібералізм: теорія і практика
 
Новітня історія ліберальних демократів у форумах


© 2005 Ліберально-демократична партія України.
Прес-служба ЛДПУ: [email protected]. Для зауважень та пропозицій: [email protected]
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.ldpu.org.ua є обов'язковим.
Розробка та дизайн УРА Internet