Головна Контакти Карта сайту




10 December, 2024
Ліберально-демократична партія України
UKR     RUS     ENG
Свобода кожного - основа свободи всіх


Партія
Новини ЛДПУ
Кандидати та активісти
Лібералізм: теорія і практика
Інститут Лібералізму
Голосування
Фотоархів
Запитання і відповіді

Вхід



Актуальне інтерв'ю

15.07.2019, 21:55/ Коментарі
Версія для друку
15-го липня 2019 року голова Ліберально-Демократичної Партії України Яків Гольденберг дав інтерв’ю керівнику прес-служби партії Валентині Ткаченко.

- Доброго дня, пане Якове!

- Доброго здоров’я, пані Валентино!

- Вперше за сім років партія висунула кандидата на мажоритарному окрузі. Як Ви вважаєте, наскільки ця подія важлива?

- Дуже важлива. У 2012-му році у нас був кандидат, і у 2013-му на проміжних виборах та у 2014-му з’їзди висували кандидатів, але вони з різних причин не зареєструвались.

На президентських 2014 року не склалося з одним перспективним з точки зору політики лібералом, на той час депутатом. Він прийняв рішення не балотуватися, а потім пішов від нас, не опанувавши ліберальної демократії, і очолив іншу партію.

Досвід місцевих виборів 2015-го за новою системою у двох областях був дуже важливим.

Загальним принципом останніх сімох років було залучення молоді. Ми рішуче відмовились від так званої франшизи колишнього керівника.

- Про молодь ми ще поговоримо, а що Ви скажете щодо виборчого кодексу? Мажоритарка пішла в минуле? І як наш мажоритарний кандидат почувається на окрузі?

- Ще невідомо, скільки циклів парламентських виборів, чергових та позачергових, пройде по-старому. І чи підпише президент кодекс.
Сказати, що ми увійшли у період політичної турбулентності – значить нічого не сказати. Я казав Вам перед президентськими виборами, що Серьожа Рахманін висловився про злет Зеленського як про уособлення ненависті, яку відчуває значна частина населення до політичного класу. Зараз він у списку "Голосу". Якщо би ми спромоглися заповнити список, могли би його запросити. Тепер політикум буде змінюватися швидко і непрогнозовано. І парламентський, і позапарламентський.
Та маю сказати у першу чергу про нашого кандидата по тернопільському округу № 163. Іван Тарасов, незважаючи на молодість, добре володіє теорією лібералізму, відданий демократії, знає проблеми мешканців округу, у тому числі екологічні. Ми спілкуємося доволі часто щодо загальноукраїнських проблем, у першу чергу реформ економічних, бо інші він опанував найкраще. Також обговорюємо програмні питання. Спочатку, коли він зареєструвався, було всього п’ять кандидатів. Після того набігло багато відставних політиків, у тому числі колишній губернатор. Іван тримається пристойно, набирається досвіду. Надто мало часу надається трибуна у межах загального безоплатного етеру. І надто багато надається за гроші багатим буратінам. Нормальний закон мав би такий стан відмінити.

- Щодо результатів президентських виборів багато дописувачів запитують Ваш коментар…

- Результати були прогнозовані, коли ми у березні узнали про дослідження, що датовані були минулим роком, які були відомі замовникам та зі зрозумілих причин не були відомі широкому політикуму. Якщо вісімдесят відсотків громадян хочуть мати нову людину на цій посаді, то, враховуючи довгу підготовку одного нового у політиці, але достатньо відомого кандидата і відсутність рішення іншого (п. Вакарчука), результат був зрозумілий.

- Ви говорили щодо відсутності у Зеленського програмних засад, потім у статті аналізували засади партії "Слуга народу". А вона ж реально буде лідером у парламенті.

- Коли його партія була тільки на рекламному сайті відомого серіалу без програми та статуту, п. Зеленський хотів, щоби українці спільно з ним склали його передвиборчу програму. Я упевнений, що майже ніхто її не читав ні в першому турі, ні у другому. Народ захотів, народ отримав.
Щодо програми партії та її лібертаріанських засад, мені видається, сказано на нашому сайті вичерпно. Поки що ця партія віддалено може позиціонуватися як ліберальна. Але яких принципів послідовно буде дотримуватися фракція (що може отримати до 120-150 багнетів), а також можлива коаліція разом зі своїм президентом, невідомо.
Не хотів би критикувати президента хоча би до вичерпання його ста днів. Але президент демонструє неповагу до державних інституцій, рішуче змінює глав адміністрацій за власної ініціативи (а не за поданням Кабміну), знімає чиновників, що підпорядковуються Кабміну, причому тільки-но призначивши керівника адміністрації, вже загрожує йому звільненням за невиконання довільно озвученого доручення. Намагається виганяти навіть і обраних населенням місцевих керівників, подає безграмотні проекти законів (можливо зумисно, щоби їх не приймали, зате народна реакція на них має бути більш ніж дружньою), невідомо.
До речі, такі дії, які подобаються народу та витягують рейтинг "Слуги народу" (який реально почав знижуватися), можна характеризувати як нігілістський анархізм.
Дехто трактує це як авторитарні замашки у стилі Лукашенка, а дехто навіть порівнює президента одночасно і з покійним Кімом, що мотався по своїй країні, научаючи чиновників, і з його нині працюючим сином. Та маю надію, що це перебільшення.
Але чи можна вибудовати на такому фундаменті нормально працеспроможну систему державного управління, та ще й у стані війни, не упевнений. Як ця неповага, зневага до представницької демократії взагалі, безграмотне загравання з механізмами прямої демократії, відіб’ються зрештою на оновлених інституціях, невідомо.
Так що я на сьогодні, виходячи з передвиборчих реалій, убачаю альянс "Слуг", "Голосу" та "Батьківщини", як реальний, а наскільки він буде хитким, невідомо. "Європейська солідарність" для перших досі ворог, тому на початках переговори між ними майже неможливі.
А зміна настроїв, незадоволення,реально можливі незабаром, так само будуть персоніфікуватися, як нещодавно.

- Мене питають, чи буде прийняте керівництвом партії рішення про підтримку тої чи іншої партії?

- Погоджено з членами політради, що рішення такого прийнято не буде.
По-перше, ми не отримували пропозицій про співпрацю.
По-друге, з шести кандидатів, про яких ми з Вами говорили раніше, тільки троє мали відношення до партій. Балашов відстоює свою негнучку податкову формулу в назві партії. Великий підприємець для розвитку своєї іграшки протягом багатьох років не зробив нічого, і списку виборчого у цієї партії немає. "Укроп" мав багато можливостей, але партія не була профінансована своїми членами.
Повів свою партію на вибори лише Порошенко. Нарешті дали їй проєвропейську та не вождистську назву. А ми у складі блоку "Європейський вибір України" відстоювали цей напрямок більше 20 років тому. От настільки й загальмували розвиток країни ці ПДВУ-НДП, ПР та багато інших.
До оновлення правлячої квазіеліти та певним чином до лібералізму тяжіють новий "Слуга народу" та зовсім новий "Голос".
Бачимо строкатий список "Слуги". Дещо вже відомі особи з оточення президента, окрім голови партії, вже працюють у президентській вертикалі. У списку багато людей, які, так би мовити, обслуговували правлячий "клас", як і нинішній президент. Є підприємці, різні особи, що не займалися жодною громадською діяльністю. А от фахівців, що будуть потрібні в парламенті, юристів, економістів,активних діячів - ментально "політичних тварин" (за Аристотелем), поки не бачимо. Видно, що набирали через сайт та Інстаграм. А тих, хто не в Інстаграмі, як каже один гуморист, не брали. Думаю, що це правда. Окрім того, вже є ряд скандалів щодо "шлейфів" деяких списочників та мажоритарників, які свідчать про орієнтацію на Московію. "М’які" націоналісти, патріоти, за доморощеною українською політологією націонал-демократи, сказали би, що це партія не українська. Не можу до початку роботи нового складу парламенту підтвердити це чи спростувати, але цей список ще декілька місяців тому абсолютно віртуальної партії наскрізь технологічний. Як технологом є і перший номер списку. Невловимо він мені нагадує нашого колишнього керівника.
Стосовно "Голосу" Ви скажете, що він теж новий. Так, але його список цілком притомний з точки зору українського політика. Не буду зупинятися на персоналіях, хоча міг поговорити про мотиви того ж Рахманіна. Кажуть, що список готувався рік.

- Там, до речі, теж є, як ви класифікуєте, обслуга…

- Розумієте, обслуга теж різна. Славко, думаю, взагалі не обслуга, а всенародний співак.
Може, Ви маєте на увазі Притулу. Дійсно, близький він до вищого "панівного класу" через родичів, і обслуговував його на корпоративах. В принципі абсолютно нічого поганого в цьому немає. У той же час він може мати свої політичні принципи. Він допомагав армії, а брат його воював. Якщо залишити у стороні корпоративи, там де дійсно рельєфно видно обслуговування вищої "еліти", то, кажучи прямо, Притула та багато інших на різних каналах з перемінним успіхом розвивають українську "естраду", а, вибачте, "Квартал" - російську. Це навіть не "російська драма", яку я люблю. Вона успішна, ця естрада, вона показна, в неї є успішне продюсерство, бо продукт продавався в Московії.А фільми – стопроцентно "ватні", тим більше продавалися.
Віддалена аналогія цих естрад, якщо Ви пам’ятаєте, це Тарапунька і Штепсель. Тоді вони були разом, україномовні і російськомовні. А зараз окремо. Така ось аналогія, яка зобов’язана кульгати.
А от контреліти, люди освічені у своїх галузях, громадсько активні, політичні, поки що не можуть "продюсувати" свої партії. Але маємо надію, що ми цю ситуацію змінимо.

- До речі, і колишній керівник, якого саме Ви запросили, був тоді майже молоддю…

- Це правда, і двоє керівників до нього також були молоді. Історію не зміниш. І що змогли, вони зробили.
Думаю, що саме зараз ми повинні залучати багато нових людей і завчасно готувати списки кандидатів – освічених "політичних тварин". Як у майбутній парламент, так і на вибори-2020 у Києві, до яких список буде готувати Юрій Гергеша з колегами, так і в інші виборні органи по країні. Вони, їхні команди, інші члени партії зрозуміють, що вони самі повинні забезпечувати свій успіх. Інакше будуть залежні від інших сил.
У цьому році, можливо, приймемо зміни до програми та статуту, розширену платформу на найближчі роки.

- Наскільки довгим буде період турбулентності?

- Важко сказати, та недолугий закон про регламент Ради, який взагалі не відповідає духові парламентаризму, дозволяє залучати в коаліцію окремих депутатів, так що конфігурація коаліції може бути досить химерною. Коаліція буде. І не буде промосковською. А там і уряд складеться як компроміс фракцій, депутатів і груп.

- Дякую Вам за інтерв’ю.

- Дуже дякую за роботу. Бажаю нам всім успіхів.
 

Новини ЛДПУ:
Коментарі
Новини ЛДПУ
06.12.2024  09:32 / Заяви
З Днем ЗСУ!
Лібералізм: теорія і практика
 
Новітня історія ліберальних демократів у форумах


© 2005 Ліберально-демократична партія України.
Прес-служба ЛДПУ: [email protected]. Для зауважень та пропозицій: [email protected]
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.ldpu.org.ua є обов'язковим.
Розробка та дизайн УРА Internet