Головна Контакти Карта сайту
25 April, 2024
Ліберально-демократична партія України
UKR     RUS     ENG
Свобода кожного - основа свободи всіх


Партія
Новини ЛДПУ
Кандидати та активісти
Лібералізм: теорія і практика
Інститут Лібералізму
Голосування
Фотоархів
Запитання і відповіді

ВхідЩодо питання Державного бюро розслідувань

03.11.2017, 19:41/ Коментарі
Версія для друку
Яків Гольденберг:"Мене просять прокоментувати результати конкурсу на керівні посади в Державному бюро розслідувань.

Спочатку маю нагадати, що аналогічне Національне бюро розслідувань, що мало займатися правопорушеннями високопосадовців, було проголошене двадцять років тому, і головою цього відомства вже був призначений генерал Дурдинець. Так він деякий час і "попрацював" один. Ряд ентузіастів нової справи навіть звільнився з органів, у тому числі один мій добрий знайомий, донедавна голова Партії честі, але до роботи ніхто так і не дістався.

За інформацією в пресі п. Леменова, що не брав участі у конкурсі, можливо, тому, що не є чимось кумом, і тому знав кінцевий результат щодо себе,оголосили результати конкурсу. Скоріше за все, посприяли візити та коменти наших західних друзів. І хоча більш як півтора року "команда", що складала по три представники від уряду, парламенту і президента, не могла дійти згоди, в останній день ці представники партій влади БПП і НФ обрали Романа Трубу, керівника департаменту ТОВ "Юридична компанія "Сектор права", що раніше працював в системі ГПУ. Маю надію, що він усе-таки буде розслідувати діяння владних осіб, що мають відношення саме до цих сил.

"Головний" претендент від Банкової п. Горащенков, очевидний "смотрящий", втрапив у халепу завдяки вчасним звинуваченням п. Соломатіної з НАЗК. Погодження перевірок е-декларацій високопосадовців, і, можливо, й заохочення фальсифікацій – це надзвичайно серйозно. Якщо розкрутити цю справу до першої особи, можна й вимагати відставки президента. Я вже не кажу про керівництво НАЗК, що, окрім того, героїчно вигризає кошти у багатих партій для себе та бюджету та надзвичайно завантажує інші партії та суди нікчемними справами, відволікаючи всіх від роботи.

Важливим є згадування п. Лємєновим посередніх професійних якостей суб’єкта з АП. Вже не пам’ятаю, про кого з підлеглих, наприклад, п. Кучми таке говорили відкрито. "Нові" люди залучаються, а професійний рівень падає.

Не сумнівався, що п. Труба є кумом декого з системи влад (а той навіть був слідчим у "газовій справі Тимошенко"), що навколо владні куми мають тенденцію до розмноження, а до зовнішнього управління попри плач деяких "патріотів" (наприклад, щодо "варягів") іще не дійшло.

Тепер, за версією п. Лємєнова, "слабкого" голову від НФ підпирають двоє "сильних" заступників від БПП.

Не будемо багато говорити про можливе судове оскарження результатів конкурсу. Це ж наша фішка - зробити справу неякісно, щоб мати можливість потім вигідно її "переграти", особливо, якщо голова ДБР не виправдає сподівань першої особи.

Це все зрозуміло, та те, що казав п. Фірсов, свого часу вкрай некоректно вигнаний із ВРУ, теж цікаво. На одній конференції з корпоративної безпеки я ознайомився з цікавими тестами міжнародної фірми MIDOTіз ізраїльским (та українським) корінням. Думаю, що це той самий тест, який проходять усі співробітники ізраїльських спецслужб, а тепер і наші кандидати. І два переможці — Ольга Варченко і Роман Труба — мають вкрай низькі результати тесту на благонадійність.

Буде доцільно згадати у цьому контексті цитату У. Баффета (використану на презентації фірми) у перекладі вашого покірного слуги: "Коли ви наймаєте працівників, ви чекаєте отримати три якості: благонадійність, інтелект, ділову активність. Однак, якщо не буде першого, два інших знищать вас".

А цей тест - цеж вам не традиційний поліграф. Тобто ці двоє визнані неблагонадійними, і їх не мають права призначати, але призначили, проігнорувавши результати тесту, за який держава платила гроші.

От і весь коментар. Але ми такі, що надіємось без надії. І якщо структура буде (а прокуратура має вже зараз передавати їй "свої" справи), то щось із цього буде."
 

Новини ЛДПУ:
Коментарі
Новини ЛДПУ
Лібералізм: теорія і практика
 
Новітня історія ліберальних демократів у форумах


© 2005 Ліберально-демократична партія України.
Прес-служба ЛДПУ: [email protected]. Для зауважень та пропозицій: [email protected]
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.ldpu.org.ua є обов'язковим.
Розробка та дизайн УРА Internet