Головна Контакти Карта сайту
23 April, 2024
Ліберально-демократична партія України
UKR     RUS     ENG
Свобода кожного - основа свободи всіх


Партія
Новини ЛДПУ
Кандидати та активісти
Лібералізм: теорія і практика
Інститут Лібералізму
Голосування
Фотоархів
Запитання і відповіді

ВхідЯків Гольденберг: Коментар до виборчої реформи та деяких інших питань

20.10.2017, 17:41/ Коментарі
Версія для друку
Мене просять коротко сказати про виборчу реформу. Та коротко не виходить – це тільки п. Трамп так уміє.

Дійсно, ми з партійними активістами та прес-службою готуємо інтерактивні пропозиції нашим організаціям щодо методів просування в інформаційне середовище. Можливо, будуть нові види контенту. А поки що ми, політики не першого ряду, відповідаємо на своєму ресурсі просто, як думаємо.

Зрозуміло, що люди хочуть розібратися, хто і чому чогось вимагає, хто з "реформаторів" гальмує, і що за протистояння взагалі ми бачимо.

З одної сторони, як хтось нещодавно нагадав вислів гетьмана Скоропадського, українці хочуть усього і одразу, ведуться на популістів і крикунів, а тому не бачать мети. З іншої сторони, відоме терпіння наших людей.

Дехто каже про черговий Майдан, та я згадую убитого гвардійця біля Ради улітку 15-го року; згадую побитого вчора, та, на щастя, живого гвардійця;зривання касок, відбирання щитів; витримку гвардійців, що легко могли змести оту невеличку компанію "гарячих хлопців" та досить випадкової клаки. До речі, разом із "лідерами", що у воєнний час реально можливо.

І я запитую, чи варті цього кривавого протистояння нещодавніх союзників, героїв Майдану та визвольної війни, позірних реформаторів черговість обговорення недоторканності депутатів чи антикорупційного суду, виборчої реформи, багатьох інших найважливіших питань, що не вирішувалися десятиліттями, а зараз поступово вирішуються. І це ж не те принципове протистояння, що було у нас із попередньою владою.

Не хотів би зупинятися на піднятті рейтингів (за три роки до парламентських виборів, чого раніше не спостерігалося) старих політиків, а також п. Саакашвілі і його фюрерської за назвою партії (аналогічно президентській). До речі, п. Ляшка не дуже видно на виставі. Значить, він не тільки хитрий.

А що ж молоді реформатори, єврооптимісти? На першому ж антикорупційному форумі майже була складена ціна. А зараз п. Лещенко ходить з п. Парасюком, ще й легко провокує його…Вийшли з рединготу п. Порошенка, та вже не сприймають його самовпевненість, зверхність, інші недоліки… А у них самих як із цим?

Політична чистота в політичному середовищі – питання теоретичне, та охайність все ж необхідна. В чий список входити, де і які брати гроші, з ким ходити разом, чи бути чесними з виборцями, чи маніпулювати в Раді та під Радою.

Майже в усіх громадських обговореннях різних реформ,та й у діяльності цих молодих видно верхоглядство та зрештою просте невміння.А потім маніпулювання. Так буває, між, іншим, коли є певна освіта щодо загальних принципів управління, але немає жодного досвіду ні в якій галузі.

От я би хотів, щоби вирішувалися питання ринку землі, медичної реформи, дорожньої безпеки ( і камери є, та закон не хочуть приймати!) і ще багато питань. І якщо нас не влаштовують реформатори, на яких ми мали надію, треба готувати своїх. Чим і займаємось.

Щодо політичної реформи. Наша позиція з питань виборів різних рівнів формулювалася, наприклад, у таких статтях:

https://www.ldpu.org.ua/liberalism/439d4aaeeaedc/,


https://www.ldpu.org.ua/liberalism/42e8c40c4860e/,


https://www.ldpu.org.ua/liberalism/431da0588217b/
та інших.

Ми завжди вважали, і наші колеги з Комітету виборців України також, що Україні потрібні сучасні, прозорі та чесні вибори, і для цього необхідний відповідний кодекс. До речі, такі проекти вже існують у парламенті.

В незалежній Україні ми мали тільки один цикл парламентських виборів за пропорційною системою. І вже перші результати не сподобалися володарям матеріальних ресурсів. Суспільство ж, навпаки, має бути зацікавлене у постійному припливі нових реформаторських сил, зрозумілих ідеологічних партій. І саме ця система необхідна зараз.


А сьогодні знову розмова йде про вибори в парламент за так званими відкритими списками (як би раніше цікавий громадянин не міг ознайомитися із цими списками). Протягування під цим соусом апробованої один раз на місцевих виборах "мажоритарної" пропорціоналки (чи можна назвати навпаки), щодо якого ми попереджали одразу після цієї апробації, готує нові можливості "відсічення" нових сил та політичної корупції. Я вже не кажу про те, що на цих виборах деякі округи отримали більше одного депутата, а деякі – жодного.

Виборець дійсно проголосує за "свою" партію і відповідно за "відкритого" кандидата від цієї партії у його окрузі. Спрощено можна далі визначити, що після підрахування голосів за партію по країнівизначиться кількість її парламентських місць, а на ці місця будуть розподілені кандидати відповідно до кількості голосів, які вони отримали на округах. Тобто перше місце на окрузі жодним чином не гарантує місце в парламенті, як це й бувало на місцевих виборах.

І ми знову отримаємо кандидатів різних сортів, тепер на стадії створення списків. Місцеві "мажоритарники" підуть по своїх округах і всіма відомими методами забезпечать проходження списку загалом і відповідно своє. Звичайно, партії потрібно, щоби таких було достатньо багато. Інші, "прості" кандидати розійдуться по іншим, "незручним" округам. Про попередній продаж місць розумному читачу зрозуміло.

І нарешті, щодо недоторканості. Суть справи відома, і Венеційська комісія підказує, що повне скасування імунітету депутатів загрозливо для українського парламентаризму та може призвести до поглиблення керованості депутатів через відкриття кримінальних проваджень. А президент, стримки і противаги якому також не опрацьовані, і депутатизнову імітують бурхливу ​​діяльність навколо цього. Може, щось примуть, та не для цього складу.
 

Новини ЛДПУ:
Коментарі
Новини ЛДПУ
Лібералізм: теорія і практика
 
Новітня історія ліберальних демократів у форумах


© 2005 Ліберально-демократична партія України.
Прес-служба ЛДПУ: [email protected]. Для зауважень та пропозицій: [email protected]
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.ldpu.org.ua є обов'язковим.
Розробка та дизайн УРА Internet