Головна Контакти Карта сайту
23 April, 2024
Ліберально-демократична партія України
UKR     RUS     ENG
Свобода кожного - основа свободи всіх


Партія
Новини ЛДПУ
Кандидати та активісти
Лібералізм: теорія і практика
Інститут Лібералізму
Голосування
Фотоархів
Запитання і відповіді

ВхідМайбутнє України в діалозі влади і суспільства

08.07.2005, 18:46/ Коментарі
Версія для друку
Голова Ліберально-демократичної партії України - Ігор Душин прокоментував прес-службі події, що відбувалися у Верховній Раді 5 - 7 липня. На думку Ігоря Душина, ці події по суті носять всі ознаки проявів політичного терору.

"Бійки і хуліганські витівки забудуться. Але залишаться Закони, що приймаються і голосуються в такій обстановці. А це дуже погано. І я не вважаю за доцільне обвинувачувати в цьому парламент і комуністів зокрема. Хоча ЗМІ саме так і зробили. Сьогодні на це потрібно дивитися глибше.

Як Ви вважаєте , що cлугувало причиною цих подій? Хто винний?
- Причин декілька. Перша - Кабінет Міністрів запропонував до голосування пакет з півтора десятка законопроектів економічного характеру, наполягаючи на його пакетному прийнятті без докладного обговорення кожного законопроекту. З боку Кабінету Міністрів це свідчить про те, що Кабінет не здатний побудувати з Верховною Радою конструктивний діалог і вже звик проводити закони, які порушують діюче законодавство і процедури прийняття законів. Це пройшло в ситуації з бюджетом. Це повторилося і зараз. Саме з цієї причини присутність Президента в парламенті в перший день розгляду пакета законопроектів була розцінена як тиск на парламент. По суті, кроки Прем'єр-міністра спровокували загострення конфлікту.

Друге - нова влада не може вирішити проблему сумісників. Дотепер частина міністрів не склала депутатських повноважень і голосує у парламенті поряд з депутатами. Безумовно, це порушення Конституції, і депутати скористалися моментом, щоб усунути це порушення. Президент обіцяв ще в четвер звільнити всіх сумісників, але сьогодні вже п'ятниця, а велика частина високопосадовців не підкорилася вимозі Президента країни. Це дискредитує нову владу. І це теж дуже погано.

Констатую головне - виконавча влада спровокувала загострення конфлікту в парламенті. Сподіваюся, що Президент зробить з цього правильні висновки.

Який Ваш прогноз на подальший розвиток подій?
- На жаль, ніхто поки не говорить про те, що закони, які зараз приймаються в парламенті, дуже важливі і прогресивні. Ми, ліберали, переконані, що їхнє прийняття допоможе зробити нашій країні величезний крок вперед на шляху лібералізації економіки і демократизації суспільства. Звичайно, закони, прийняті в такій обстановці, мають недоліки і недоробки, які у майбутньому вимагатимуть від парламенту зусиль по їх усуненню. Але не сказати про їхню важливість і значимість я не можу. Вони, безумовно, змінять характер відносин в економіці і зміцнять позиції нашої країни на світових ринках. Як ліберал, я не можу це не вітати.

І ще, останні події в парламенті показали, що переговори і постійний діалог - це те, чого бракує і парламенту, і Кабінету Міністрів, і українському суспільству.
Ліберально-демократичну партію України часто називають партією діалогу і договору. Ми послідовно просуваємо в українському суспільстві ідеї толерантності і технології діалогового партнерства. На червневому засіданні суспільного об'єднання "За волю народу" ми презентували наш проект організації постійного діалогу між владою, бізнесом і суспільством. Ми будемо впроваджувати ці технології, тому що переконані - без цього Україна не зможе ефективно розвиватися і зробити реальний крок від конфронтації до партнерства.

Для мене будь-яка конфронтація асоціюється зі скандалом, терором, хуліганством, напругою. Вона призводить до того, що бійка стає головним суб'єктом інформаційного потоку, а інтереси тих, хто б'ється, залишаються в тіні. Партнерство завжди відкриває дійсні цілі суб'єктів, тому що серцем будь-якого партнерства є спільна ідея.

Я переконаний, що майбутнє України - за діалогом влади і суспільства, незалежно від того, які труднощі нам доведеться перебороти на шляху до нього.
 

Новини ЛДПУ:
Коментарі
Новини ЛДПУ
Лібералізм: теорія і практика
 
Новітня історія ліберальних демократів у форумах


© 2005 Ліберально-демократична партія України.
Прес-служба ЛДПУ: [email protected]. Для зауважень та пропозицій: [email protected]
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.ldpu.org.ua є обов'язковим.
Розробка та дизайн УРА Internet