Головна Контакти Карта сайту
23 April, 2024
Ліберально-демократична партія України
UKR     RUS     ENG
Свобода кожного - основа свободи всіх


Партія
Новини ЛДПУ
Кандидати та активісти
Лібералізм: теорія і практика
Інститут Лібералізму
Голосування
Фотоархів
Запитання і відповіді

ВхідЗвіт про участь лібералів у круглому столі: "Нові можливості та особливості змішаної системи виборів-2012"

Версія для друку
Запрошення на круглий стіл було отримано прес-службою ЛДПУ завчасно. Більше того, так само завчасно від прес-центру "Наш продукт", якому були подана заявка від керівника Інституту лібералізму Володимира Климчука та виконуючого обов’язки голови партії Якова Гольденберга, надійшла пропозиція сплатити за участь двох осіб у заході 3000 гривень.

Ми, хоч і ринковики, але й не олігархи, аж ніяк не збиралися погіршувати і без того складний фінансовий стан партії, та й свій особисто. До того ж я не міг второпати, чому партії, які й без того віддають державі шалену заставу за участь у виборах (2,2 млн. грн.), повинні платити за участь у заході, що планується начебто для розвитку багатопартійної системи. До честі організатора заходу п. Циганка, він пізніше особисто запросив нас без жодних умов.
Підозрюю, що для мажоритарників, що хочуть іти на вибори самостійно, тобто незалежно від усяких відборів, праймеріз усередині партій, від партійних програмних та статутних засад і, насамкінець, від виборця (бо відізвати "свого" депутата непросто), оплата такого "навчання" могла бути й вищою.

Для інституту та партії було важливо з’ясувати проблеми, що їх нам підкидає чергове нове виборче законодавство, а також ознайомитися з підготовчою роботою ЦВК до виборів. Від заступника голови ЦВК А. Магери та керівника КВУ О. Черненка ми чекали максимум інформації. Слід сказати, що вона була корисною. Але про це далі.

Отже, 10 травня нас гостинно прийняв п. Циганок у новому конференц-залі прес-центру "Наш продукт" в офісному центрі "Вектор".
Пан Климчук, який уже брав участь в обговоренні закону (ще проекту) в Мін’юсті, безумовно, мав усі підстави виступити з критикою. Але він у своєму виступі зосередився на більш важливій проблемі. Він зупинився на початковому моменті конституційного перевороту, а саме на зміні закону про регламент ВРУ, що таким собі явочним порядком "узаконила" позафракційність депутатів.

За регламентом та законом про вибори можна отримати депутатів декількох "сортів": "пропорційників" від партій, "мажоритарників" від партій та "мажоритарників-самостійників". Усі вони з різною часткою вірогідності можуть стати "позафракційними". Очевидно, що такий парламент не відповідає принципам парламентаризму, і сам п. Магера визнав, що ми повертаємося у вибори 1998 року. Відзначу, що тоді, за першого досвіду змішаної системи, ми мали якусь позитивну перспективу. Зараз вона абсолютно зворотня.

Тому п. Климчук і запропонував ЦВК та КВУ скористатися своїми можливостями та запропонувати Верховній раді змінити регламент – вилучити з нього саме поняття позафракційності. Тоді партійні висуванці не зможуть мігрувати по фракціях, створювати нові партії тощо, а "незалежні" будуть вимушені відкрито та відверто приєднуватися до фракцій. Такий захід урятує парламентаризм і дасть надію на реальну конструктивну діяльність Ради.
Вищезазначені пани зрозуміли, що тут до чого. Але послалися на те, що вони не є суб’єктами законодавчої ініціативи. Що, зрештою, не завадило ЦВК запропонувати п. Литвину ряд суто технічних змін до виборчого закону.

Також не можу не сказати про те, що присутні на круглому столі фахівці з політики та права від різних структур, у тому числі державних, жодним словом не прохопилися щодо фундаментальних проблем нашого виборчого "права".

Ваш звітувальник подякував представнику ЦВК і відзначив, що в плані організаційно-технічному традиційно розраховує на плідну співпрацю. Також я повідомив присутніх представників партій, що ми створюємо виборчий майданчик на основі ЛДПУ, як це було сформульовано пізніше в зверненні, що розміщене на нашому сайті. Визначальною у створенні позапарламентської правої та правоцентристської опозиції є повна відсутність преференцій для діючих членів ЛДПУ. Станом на дату круглого столу Політрада ЛДПУ вже визначилася з основними процедурами створення відкритого виборчого списку, залучення кандидатів на округи за мажоритарною системою.

Для потенційних кандидатів, що прочитають цей звіт, важливо знати, що всі питання реєстрації кандидатів, у тому числі мажоритарників, будуть проходити виключно через ЦВК. Цю інформацію та ще багато цікавого розповів нам п. Магера, за що ми йому вдячні. Ми просили, щоби ЦВК завчасно на своєму сайті надала зразки всіх необхідних документів для реєстрації кандидатів. Важливо також, щоби не було вибіркових відмов кандидатам за відомими вже нашому політикуму ознаками. Маємо надію, що ЦВК упорається із своїми завданнями.

Яків Гольденберг, в.о. голови ЛДПУ
 
03.03.2022  20:09
Ми стоїмо на передньому краї захисту від авторитарних, практично вже тоталітарних держав,- сказано недавно, в листопаді. На мітингах і ходах і до Незалежності, і після ми ходили з одним гаслом "Ліберали проти тоталітаризму". Гінці з Росії після ГКЧП питали: "Чи не збираєтеся ви тут законсервувати комуністичний заповідник?". Ми – ні, але завдяки нашим державцям Україна потім дійсно відставала в демократичних та ринкових змінах. Наш блок "Європейський вибір України" 1998 року був в українській політиці одиноким.
Новини ЛДПУ
Лібералізм: теорія і практика
 
Новітня історія ліберальних демократів у форумах


© 2005 Ліберально-демократична партія України.
Прес-служба ЛДПУ: [email protected]. Для зауважень та пропозицій: [email protected]
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.ldpu.org.ua є обов'язковим.
Розробка та дизайн УРА Internet