Ліберально-демократична партія України
https://www.ldpu.org.ua/partners/round-table/5288c2a73ab47/

Інститут лібералізму провів науково-практичну конференцію

22.09.2008, 21:14
У понеділок, 22 вересня 2008р, у Києві в приміщенні готелю "Либідь" відбулася конференція: "Проблеми влади в Україні. Конституційні перетворення", організована Інститутом лібералізму.

У конференції взяли участь провідні політологи, юристи, філософи, соціологи та політики, які обговорили складності конституційних процесів в Україні та висловили бачення майбутніх змін до Конституції.

Зокрема, відкриваючи конференцію, директор Інституту Володимир Климчук відзначив, що "конституції пишуться майданами", нагадавши, що нові редакції Основного Закону суспільства були викликані революційними подіями, як от, набуття Україною незалежності або революційними подіями 2004 року. На його думку, будь-які нові зміни до діючої Конституції можуть бути ініційовані в результаті серйозних суспільно-політичних процесів та змін.

Керівник "Громадянського активу" та однойменної фракції у Київській міській раді Олександр Пабат зауважив, що справжнім автором Конституції може стати народ, проте констатував вкрай низьку політичну активність та зацікавленість суспільства брати участь в обговоренні конституційних змін.

Співголова Ліберально-демократичної партії Яків Гольденберг зауважив, що до вироблення конституційних перетворень обов’язково повинні залучатися представники політичних партій. Яків Ізраїлевич повідомив, що ЛДПУ напрацювала такий проект і готова висунути його на обговорення широкій спільноті.

Голова Київської міської організації ЛДПУ Сергій Федоров висловив точку зору, що нова Конституція має, в першу чергу, вирішувати завдання створення дієвої системи правового захисту суспільства, зокрема, через удосконалення інституту судейської влади.

Культуролог Вадим Скуратівський висунув тезу, що Україна наразі опинилася у полі австрійської конституційної традиції. На його думку, нормальному перебігу конституційного процесу заважають групові інтереси та відсутність чіткої політичної позиції учасників.
© 2005 Ліберально-демократична партія України.
Прес-служба ЛДПУ: [email protected]. Для зауважень та пропозицій: [email protected]
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.ldpu.org.ua є обов'язковим.
Розробка та дизайн УРА Internet