Головна Контакти Карта сайту
25 May, 2024
Ліберально-демократична партія України
UKR     RUS     ENG
Свобода кожного - основа свободи всіх


Партія
Новини ЛДПУ
Кандидати та активісти
Лібералізм: теорія і практика
Інститут Лібералізму
Голосування
Фотоархів
Запитання і відповіді

ВхідІнститут лібералізму провів науково-практичну конференцію

Версія для друку
У понеділок, 22 вересня 2008р, у Києві в приміщенні готелю "Либідь" відбулася конференція: "Проблеми влади в Україні. Конституційні перетворення", організована Інститутом лібералізму.

У конференції взяли участь провідні політологи, юристи, філософи, соціологи та політики, які обговорили складності конституційних процесів в Україні та висловили бачення майбутніх змін до Конституції.

Зокрема, відкриваючи конференцію, директор Інституту Володимир Климчук відзначив, що "конституції пишуться майданами", нагадавши, що нові редакції Основного Закону суспільства були викликані революційними подіями, як от, набуття Україною незалежності або революційними подіями 2004 року. На його думку, будь-які нові зміни до діючої Конституції можуть бути ініційовані в результаті серйозних суспільно-політичних процесів та змін.

Керівник "Громадянського активу" та однойменної фракції у Київській міській раді Олександр Пабат зауважив, що справжнім автором Конституції може стати народ, проте констатував вкрай низьку політичну активність та зацікавленість суспільства брати участь в обговоренні конституційних змін.

Співголова Ліберально-демократичної партії Яків Гольденберг зауважив, що до вироблення конституційних перетворень обов’язково повинні залучатися представники політичних партій. Яків Ізраїлевич повідомив, що ЛДПУ напрацювала такий проект і готова висунути його на обговорення широкій спільноті.

Голова Київської міської організації ЛДПУ Сергій Федоров висловив точку зору, що нова Конституція має, в першу чергу, вирішувати завдання створення дієвої системи правового захисту суспільства, зокрема, через удосконалення інституту судейської влади.

Культуролог Вадим Скуратівський висунув тезу, що Україна наразі опинилася у полі австрійської конституційної традиції. На його думку, нормальному перебігу конституційного процесу заважають групові інтереси та відсутність чіткої політичної позиції учасників.
 
03.03.2022  20:09
Ми стоїмо на передньому краї захисту від авторитарних, практично вже тоталітарних держав,- сказано недавно, в листопаді. На мітингах і ходах і до Незалежності, і після ми ходили з одним гаслом "Ліберали проти тоталітаризму". Гінці з Росії після ГКЧП питали: "Чи не збираєтеся ви тут законсервувати комуністичний заповідник?". Ми – ні, але завдяки нашим державцям Україна потім дійсно відставала в демократичних та ринкових змінах. Наш блок "Європейський вибір України" 1998 року був в українській політиці одиноким.
Новини ЛДПУ
Лібералізм: теорія і практика
 
Новітня історія ліберальних демократів у форумах


© 2005 Ліберально-демократична партія України.
Прес-служба ЛДПУ: [email protected]. Для зауважень та пропозицій: [email protected]
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.ldpu.org.ua є обов'язковим.
Розробка та дизайн УРА Internet