Головна Контакти Карта сайту
17 January, 2022
Ліберально-демократична партія України
UKR     RUS     ENG
Свобода кожного - основа свободи всіх


Партія
Новини ЛДПУ
Кандидати та активісти
Лібералізм: теорія і практика
Інститут Лібералізму
Голосування
Фотоархів
Запитання і відповіді

ВхідІнститут лібералізму провів науково-практичну конференцію

Версія для друку
У понеділок, 22 вересня 2008р, у Києві в приміщенні готелю "Либідь" відбулася конференція: "Проблеми влади в Україні. Конституційні перетворення", організована Інститутом лібералізму.

У конференції взяли участь провідні політологи, юристи, філософи, соціологи та політики, які обговорили складності конституційних процесів в Україні та висловили бачення майбутніх змін до Конституції.

Зокрема, відкриваючи конференцію, директор Інституту Володимир Климчук відзначив, що "конституції пишуться майданами", нагадавши, що нові редакції Основного Закону суспільства були викликані революційними подіями, як от, набуття Україною незалежності або революційними подіями 2004 року. На його думку, будь-які нові зміни до діючої Конституції можуть бути ініційовані в результаті серйозних суспільно-політичних процесів та змін.

Керівник "Громадянського активу" та однойменної фракції у Київській міській раді Олександр Пабат зауважив, що справжнім автором Конституції може стати народ, проте констатував вкрай низьку політичну активність та зацікавленість суспільства брати участь в обговоренні конституційних змін.

Співголова Ліберально-демократичної партії Яків Гольденберг зауважив, що до вироблення конституційних перетворень обов’язково повинні залучатися представники політичних партій. Яків Ізраїлевич повідомив, що ЛДПУ напрацювала такий проект і готова висунути його на обговорення широкій спільноті.

Голова Київської міської організації ЛДПУ Сергій Федоров висловив точку зору, що нова Конституція має, в першу чергу, вирішувати завдання створення дієвої системи правового захисту суспільства, зокрема, через удосконалення інституту судейської влади.

Культуролог Вадим Скуратівський висунув тезу, що Україна наразі опинилася у полі австрійської конституційної традиції. На його думку, нормальному перебігу конституційного процесу заважають групові інтереси та відсутність чіткої політичної позиції учасників.
 
10.05.2020  19:37
Від редакції: Володимир Климчук написав цю статтю 15 років тому, коли система президентсько-парламентської республіки була дещо модернізована. Три президенти прийшли і пішли з того часу. Був і конституційний переворот Януковича, було і повернення до Конституції 2005 року. Та навіть угруповання нинішнього президента, що має фактично всю центральну владу, неспроможне здійснити реальні реформи та реальне конструктивне управління взагалі. Майже всім уже очевидно, що нинішня конституційна система себе вичерпала. Тому стаття Климчука є наздвичайно сучасною. А ліберали ще раз мають нагадати народові, що багаторічне туптання на місці нічого йому не дало.
Новини ЛДПУ
Лібералізм: теорія і практика
 
Новітня історія ліберальних демократів у форумах


© 2005 Ліберально-демократична партія України.
Прес-служба ЛДПУ: [email protected]. Для зауважень та пропозицій: [email protected]
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.ldpu.org.ua є обов'язковим.
Розробка та дизайн УРА Internet