|
![]() |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
|
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
Лібералізм: теорія і практика![]()
13.08.2019
Від редакції:Наші читачі знають, що не в традиції партійного сайту передруковувати статті з інших джерел. Та інколи ми це робимо. Олексій Вєнєдіктов просуває своє радіо в Україну. Він начебто вже "посприяв" сумнівним телефонним розмовам Зеленського з Путіним. Таланти його відомі. Радіо, власником якого є "Газпром", критикує "Великого Пу". І навпаки, дає можливість виступити таким персонажам, як Канделакі. Тільки, читаючи по неділях деякі статті на сайті цього радіо, не можеш відсторонитися від думки, що порівняно убезпеченими від влади є кореспонденти, що знаходяться за межами Московії. Ну і сам унікальний "звідник через бухло" Вєнєдіктов. А інші складають "колектив" такого собі потенційного "31 відділу". Ми звернули увагу, що Вєнєдіктов у війні Московії з Україною начебто на стороні України, та "приєднання Крыму" вважає незаконним. Але одночасно він намагається вселити в наші мізки думку, що з точки зору історії це все ненадовго, і наші діти будуть дружити з дітьми вбивць. Жодного слова про провину народу Московії, що допустив і допускає цю війну. Жодного слова про свою особисту провину та відповідальність. Яким чином станеться типу "дружба", теж жодної думки. Така допомога у війні нам непотрібна і шкідлива.
12.08.2019
Перший затятий бандит із дворян якось сказав, що треба перетворити імперіалістичну війну в громадянську. Технологічно він був правий. Що бачимо зараз у Московії, що напала на "братерську" Україну (старшу сестринську, якщо хочете): люди хочуть всього лише вільно обирати столичну думу, "космонавти" під проводом нашого біглого беркутяки їх вовтузять, а перша особа ховається від демонстрацій то на дні моря, то з придурками на мотоциклах.Упевнений, що саме серед таких людей, що прагнуть свободи, має поширюватися й думка про велику провину московитів перед українцями, про їх політичну відповідальність.
01.08.2019
Ми з вами говорили щодо необхідності зосередження молодих економістів на найновіших дослідженнях, про планування споживачів та прийняття ними рішень з метою довгострокового щастя, про нейроекономіку та нейромаркетинг. Не менш важливою є і проблематика щастя та психологічного благополуччя працюючих.
26.07.2019
Отже, політичний ландшафт майже повністю змінився. Народом прийнятий новий бренд, і це його рішення, подобається це комусь із нас, чи ні. І якщо цей бренд не приведе до влади колаборантів, для країни це ніяка не катастрофа. Вимога народу щодо докорінних змін, що була сформульована під час Революції Гідності, та не виконана послідовно правлячими партіями, не менш рішуче (але добре, що мирним демократичним шляхом волевиявлення) повторилася у 2019-му році. І це кожен день мають пам’ятати переможці. Бо все може ще раз змінитися. І дуже швидко.
22.07.2019
І тепер, у підрахунку половини реальних голосів, "Слуга" має 122 місця за списками і 125 місць по мажоритарці (63 %) – усього 247. Цей унікальний результат увійде в аннали не тільки нашого політикуму. Це більше за сумнозвісну групу 239. Отже, президент Зеленский, який обіцяв повернутися до своєї улюбленої роботи після першої каденції, приступив до п’ятирічної роботи на українських галерах і повів за собою партію та відповідну парламентську фракцію, яка може обійтися без коаліційної угоди. Хоча така угода з "Голосом" була би, на наш погляд, доцільною, як за можливого розмивання аполітичного утворення, якою на даний час є "Слуга", так і задля патріотичного та професійного посилення коаліції.
03.07.2019
Дійсно, зростання підтримки популістських і радикальних сил, що критикують ліберальне, глобалізоване бачення світу, виявляється і у Сполучених Штатах, і в ЄС. Політика також медіатизується, підготовленому глядачу важко знайти раціональне та реально прогнозне у твітах та дискусіях. Форма, а не суть стає головним фактором. Освоюються інформаційні, кібер-, когнітивні чи смислові та гібридні війни, спеціальні інформаційні та психологічні операції. Ускладнюється пошук релевантних відомостей. А у передвиборчі часи глядач відчуває некерованість у державі, є така чи ні. Класична ліберальна демократія має два інструменти волевиявлення: вибори й референдум. Медіатизована демократія стежить за політиками в режимі реального часу. Це можуть використовувати різні сили, у тому числі і сама влада, яка виставляє на перший план елементи шоу. Забігаючи наперед, зазначимо, що саме речники "Слуги народу" грають на цьому. А для чого? Щоби швиденько, прямо із шоу стати політичним класом та владою. Тут і лібертаріанство стане у нагоді. Потім можна й обмежити пряму демократію. Або увести у потрібне русло.
16.05.2019
Ми надаємо власний переклад статті Омера Гріга. В статті немає жодного нагадування про сучасну політологію, бо автору – ізраїльському економісту це і так зрозуміло. Ми ж знаємо, що Фрідріх Август фон Хайєк, економіст австрійської школи, став відомим представником неолібералізму у тому числі як принциповий системний критик авторитарних і тоталітарних режимів. У березні виповнилось 27 років зі дня його відходу від нас. Його попередження актуальні і зараз.
19.04.2019
Як правило, в суспільстві виділяють для розгляду та аналізу три гілки влади: законодавчу, виконавчу та судову. З метою практичної реалізації питань організації суспільного життя в суспільстві формуються відповідні організаційні структури. Основним завданнями, які стоять перед такими структурами, є розробка правил поведінки суб’єктів в суспільстві та забезпечення практичного виконання ними зазначених правил. Множина правил охоплює всі сторони діяльності громадян країни ( в ідеальному випадку). Оскільки сторін громадської діяльності в суспільстві є нескінченна кількість і повна їх регламентація неможлива (та і, мабуть, недоцільна), використовуються різні принципи розробки таких правил. Стосовно держави ліберального спрямування (реалізує як базовий принцип право громадян на особисту свободу) правила поведінки розробляються тільки ті, які визначають ЗАБОРОНИ тих видів діяльності, які можуть нанести шкоду суб’єктам суспільства.
12.04.2019
Це не анекдот. У Холодному Яру один хлопець, схожий на Чорного Ворона, каже:"Ми адміністрацію президента за 15 хвилин візьмемо! У двадцятьох!". Подумав-подумав і каже: "Але не втримаємо…" Це днями розповів відомий письменник Василь Шкляр. Бачив його у крайній раз, коли ми ходили до Лук’яна, у якому сиділа п. Тимошенко, бранка урки (якого вибрав народ!).
08.04.2019
Ліберально-демократична партія України взагалі пропонує громадянам під час виборів делегувати свої виключно законодавчі та виконавчі частки повноважень, і тільки. Судові частки повноважень не делегувати, а залишити за собою. Право судити владу має виключно виборець. Це дозволить членам громадянського суспільства реалізувати на практиці дієвий контроль ефективності виконання владою делегованих їй повноважень. Безумовно, відповідні процедури мають бути в повному об’ємі формалізовані в рамках демократичних принципів. ![]() ![]() |
Архів публікацій:
![]() |
![]() |
![]() © 2005 Ліберально-демократична партія України.
Прес-служба ЛДПУ: [email protected]. Для зауважень та пропозицій: [email protected] У разі використання матеріалів сайту посилання на www.ldpu.org.ua є обов'язковим. Розробка та дизайн УРА Internet ![]() |
![]() |