Головна Контакти Карта сайту




20 September, 2024
Ліберально-демократична партія України
UKR     RUS     ENG
Свобода кожного - основа свободи всіх


Партія
Новини ЛДПУ
Кандидати та активісти
Лібералізм: теорія і практика
Інститут Лібералізму
Голосування
Фотоархів
Запитання і відповіді

Вхід



Лібералізм: теорія і практика

25.06.2020
Що таке хуцпа, завдяки сучасним блогерам знають усі. Та щодо хуцпи Путіна, що перевертає відому всім історію, проти якої навіть його клеврети ніколи не виступали, треба ще придумати якесь нове слово. Як сказав би п. Кучма, хуцпа “висшєй мєри”. Навіть Гітлер таке не придумував. Путін каже про якісь територіальні подарунки Московії Україні. Ми знаємо географію, та і росіяни знають. От Валентин Хохлов – автор з сайту Каспаров.ру цю суперхуцпу легко розвінчує. Скажу від себе щодо поняття так званої Новоросії ще за порівняно молодої імперії. Новоросія, як би не було дивно нашим сучасникам, за Сковороди була у Києві, а Україна - у Харкові. А реально можна говорити про відомі мапи розселення народів станом на 1914 рік, бо вони саме і були підставою встановлення європейського порядку після першої світової війни.
12.06.2020
Ми за тридцять років незалежності бачили дуже різних президентів. Вони за конституцією та поза нею відрізнялися. Ми тут не будемо сильно співчувати нинішньому президенту, що він став заручником власного персонажа, як каже п. Малко. Голобородько дійсно взяв у заручники експерименту "зроби найприкольнішого пасажира капітаном" все населення країни, і не тільки. І Зеленський потрапив у пастку наративу, який він екранізував. Інтерв’ю The Guardian —зізнання в цьому.
10.05.2020
Від редакції: Володимир Климчук написав цю статтю 15 років тому, коли система президентсько-парламентської республіки була дещо модернізована. Три президенти прийшли і пішли з того часу. Був і конституційний переворот Януковича, було і повернення до Конституції 2005 року. Та навіть угруповання нинішнього президента, що має фактично всю центральну владу, неспроможне здійснити реальні реформи та реальне конструктивне управління взагалі. Майже всім уже очевидно, що нинішня конституційна система себе вичерпала. Тому стаття Климчука є наздвичайно сучасною. А ліберали ще раз мають нагадати народові, що багаторічне туптання на місці нічого йому не дало.
08.05.2020
Маючи як результат реєстрацію у сімейного лікаря на першому етапі, на другому етапі медичної реформи потенційні пацієнти можуть потрапити до вузьких спеціалістів лише за електронним направленням сімейного лікаря; лікаря можна обрати будь-де, незалежно від місця реєстрації. Без направлення від сімейного лікаря консультація буде платною. Без направлення можна звернутися до акушера-гінеколога, у разі гострих станів до стоматолога, психіатра, нарколога. Начебто все красиво, та пороблено злісними «бюджетувальниками» було так, що грошей немає розплатитися з працівниками медзакладів уже за квітень. І тому почалися «голодування» керівників медзакладів, і нарешті 5 травня МОЗ заявило про призупинення другого етапу медичної реформи.
29.04.2020
Отже, якщо ми починаємо таку відкриту розмову, особливо в період, коли спілкування наших колег не є безпосереднім, а дистанційне колективне обговорення тих чи інших пропозицій у режимі конференцій не завжди можливе, то пробуємо варіанти, що будуть сприяти подальшим конструктивним пропозиціям, а також нашій самоосвіті. І тут і Іван, і я можемо попасти під корисну критику теоретиків, спільнота яких, на жаль, зазнала великих утрат. Пішли від нас Володимир Климчук, Мирослав Попович. Хоча останній не був лібералом, одначе в свій час посприяв нашим полемікам. Іван пропонує в преамбулі одразу показати, що ЛДПУ – ліберальна політична партія України, яка агітує за ліберальну демократію (інша назва — поліархія), як форму суспільно-політичного ладу та форми правління, а в економічній політиці є соціал-лібералами. В політичному спектрі є лівоцентристами.
29.04.2020
Наші молоді ліберали дещо занепокоєні антиліберальною риторикою, яка часто випліскується на сторінки досить поважних видань. Не бійтеся, ви нормальні.Таке буває не тільки з традиційної нелюбові націоналістів та комуністів до лібералізму.Часто це просто замовлення, у якому можуть пропонуватися дуже невиважені оцінки, неприязнь до якогось типу людей або до деяких людських зносин та якостей узагалі. Такими, наприклад, відносно християнства є сатаністи.В одній із хамських, великих за обсягом та зазвичай беззмістовних публікацій можемо прочитати таке: "… у навкокололіберальних колах, які в рідній батьківщині зазвичай годуються або за рахунок зарубіжних грантів, або недоїдками накраденого у олігархічної годівниці, можна було посилатися на такого собі Френсіса Фукуяму з його… псевдонауковими поглядами на тему "кінця історії". Це американське диво японського походження навіть привозили в Україну за гроші такого собі "самого просунутого олігарха нашого хуторка".
17.04.2020
Проблема взаємної недовіри прогресивних сил, здавалося би, повинна бути вже знівельована історичним спільним голосуванням правих та умовно центристських сил (так уже сталося, що "слуги" на даний час мігрували з лібертаріанських позицій до центру, в усякому разі декларативно) щодо поновлення земельної реформи. Один депутат (на літеру "Б") навіть говорив щось про наявність коаліційної угоди між ними.
31.03.2020
На позачерговому засіданні Верховної ради в ніч з 30 на 31 березня 2020 року парламентарі у захисних масках підтримали законопроект про відкриття ринку землі. Запуск ринку землі в Україні відбудеться тільки з 1 липня 2021 року (у попередній редакції з 1 жовтня 2020 року). До 1 січня 2024 року купувати землю зможуть тільки фізичні особи-громадяни України. Отже, вже можна сказати, що Володимир Зеленський, хотів він чи ні, вже увійшов в історію України тим, що за його каденції країна продовжила реформи, започатковані за чверть століття до того. І є надія, що розвиток дикого капіталізму в Україні, що плавно перейшов у монополістичний, може піти інакше, за більш цивілізованими лекалами.
15.03.2020
Як ми вже з вами говорили у партійному Фейсбуці, головною проблемою залишається проблема глибокої взаємної недовіри прогресивних сил одна до одної. У парламенті це системно, тобто партійно всі сили, окрім влучно названої окупаційної платформи за смерть. Ми вважаємо, що проєвропейським силам треба відкрито, професійно та конкретно переборювати цю недовіру. От маємо надзвичайно показовий результат: 60 нардепів фракції "Слуга народу" (!) підписались під зверненням до президента з проханням не допустити створення Консультативної ради у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську. Я вже не кажу про реакцію політичних опонентів, добровольців визвольної війни (яких після "диспуту" з немаловідомим п. Сивохою чомусь усіх назвали націоналістами, що теж не сприяє взаєморозумінню), відомих фахівців, що вже були в процесі (п.п. Зеркаль та Безсмертний).
26.02.2020
Від редакції:"Відомі московські політологи у спільному листі-заяві висловлюють упевненість у тому, що злочинний режим Путіна реформувати неможливо, і він підлягає обваленню. Нарешті, та у них ще немає того розуміння, яке було у ватажка попереднього злочинного режиму, що обвалення влади можливе, якщо імперіалістична війна перейде у громадянську. Якщо і є таке розуміння у нашої влади, та немає жодних асиметричних дій. Стратегічне розуміння є у євроатлантичної спільноти, та її санкції розраховані на довгий час. А хочеться ж побачити... "
Сторінки:  1 2 3 4 5 6 Наступна
Архів публікацій:
Дата:
з: 
по: 
дд мм рррр
Новини ЛДПУ
 
Новітня історія ліберальних демократів у форумах


© 2005 Ліберально-демократична партія України.
Прес-служба ЛДПУ: [email protected]. Для зауважень та пропозицій: [email protected]
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.ldpu.org.ua є обов'язковим.
Розробка та дизайн УРА Internet