Головна Контакти Карта сайту
20 June, 2024
Ліберально-демократична партія України
UKR     RUS     ENG
Свобода кожного - основа свободи всіх


Партія
Новини ЛДПУ
Кандидати та активісти
Лібералізм: теорія і практика
Інститут Лібералізму
Голосування
Фотоархів
Запитання і відповіді

ВхідУкраїнський ліберал:Як хтось когось завів у темний ліс, а також щодо "культурного" та некультурного наступу, безсоромності, стида та байдужості

17.01.2023

Український ліберал /
Версія для друку
Колишній головнокомандувач об'єднаних сил НАТО адмірал Джеймс Ставрідіс порівняв святкування Нового року в росії та у цивілізованому світі та показав відео з новорічного "голубого огонька", на якому путініст басков виконував номер із радянського фільму "Іван Васильович змінює професію", що військово-цивільній (!) аудиторії дуже сподобалось. Ставрідіс тут же показав контраст зі святкуванням по всьому світу, від феєрверків у гавані Сіднея до кришталевої кулі на Таймс-сквер, та сказав, що путін продовжує вести росію в темний ліс, з якого вона, можливо, ніколи не вийде. Для прикладу він згадав пост оглядачки The Daily Beast Джулії Девіс, яка сказала щодо цього "огонька": “Новорічний спецвипуск на російському державному телебаченні був моторошним та сюрреалістичним”.
Можливо, глядачі, що дивилися цей "огоньок" в інших країнах, щось розкажуть про цю маячню (яку я особисто не бачив). Був же на Apple TV фільм "Ополченочка". І цей міг бути на якихось каналах. Та я точно знаю, що саме в той час росія атакувала іранськими дронами українські мирні міста.
Як про тих, хто грає, показує, транслює, хто веде у темний ліс, так і про тих, кого ведуть, можна сказати багато… В українській мові є дуже багато синонімів слова СТИД: наприклад, СО́РОМ, СТИДО́ВИЩЕ,БЕЗЧЕ́СТЯ, БЕЗСЛА́В’Я, НЕСЛА́ВА, НАРУ́ГА, ХУЛА, ГАНЬБА́ тощо.
А от що говорив Бенедикт Спіноза відносно цієї категорії:
"Сором є відомий сум, що виникає в людині, коли вона бачить, що її вчинки зневажаються іншими, що не мають на увазі будь-якої вигоди чи шкоди.
Безсоромність є не що інше, як позбавлення або відмова від сорому не на підставі розуму, але або від незнання сорому, як у дітей, дикунів і т.д., або через те, що людина, до якої ставилися дуже зневажливо, вирішується на все без розбору". (Переклад з російського видання авторизований).
Посол Олександр Щерба малює таку істоту під назвою homo putinus, також відому як "глибинний народ". Якщо судити з Орди, яку ми побачили в Україні, homo putinus — це міцненький питущий мужичок без особливих прикмет, одружений з приблизно такою самою бабонькою. Небагатий, але матеріально стурбований. Невеликого розуму. Цинічний, але ретельно хреститься, проходячи повз церкву. Вірить, що несе світу світло, — і несе йому фашизм. Раб іпотеки й телевізора, бурмоче щось про велич, але не спроможний навіть на нормальність.
Глибинний народ складає списки награбованого й того, що ще має бути награбоване. "Наші мальчікі" ґвалтують жінок і навіть дітей та свято вірять, що серед прав людини є й право випорожнятися посеред пограбованої квартири. А їхні "дєвочкі" благословляють "мальчіков" на все наймерзенніше, що є в людській природі.
Глибинна орда йде за путіним. Це зрозуміло. Друга, опозиційна Росія нині знаходиться переважно за межами країни.
Але орда – це не тільки пу та недоумки, що йдуть за ним.
Це і безсоромні "культурні" апологети нашестя. Їх багато, і не тільки на "огонькє".
Відомий музейник Піотровський: "Наши последние выставки за рубежом…. своего рода "спецоперация"… Мы — Европа и в какие-то моменты больше Европа, чем многие из ее классических стран. И безусловно, чем ЕС, который сейчас превращается в Советский Союз… Первый период Скифской войны закончился. Мы отступали, отступали, теперь не отступаем… Все было начато в 2014-м в Крыму. Крым создал ситуацию, когда по-другому уже было нельзя, надо было разворачиваться. Наша страна совершает великие глобальные преобразования… Все мы милитаристы и имперцы… Патриотизм по-русски — это чувство собственного исторического достоинства… И вот это ощущение, что наша страна меняет мировую историю и ты к этому причастен, оно ключевое сейчас".
І нарешті, безсоромне самоствердження: "Каждый человек хочет самоутвердиться. И в своей позиции по отношению к войне, несомненно, самоутверждается".
Піонтковський якось сказав, що ставлення українців до Росії і до росіян як до народу відповідає тому ставленню чеченців до росіян, про яке писав Толстой у "Хаджі-Мураті". Це окрема тема, але відторгнення російської культури в Україні може бути зараз порівняне зі ставленням до всього німецького напередодні краху "тисячолітнього райху".
А глядачі "огонька" були. І, як сказав письменник Дмитро Глуховський, на ньому зібралися подонки, злочинці та зрадники. Останні – це, на жаль, наші "землячки". І дійсно під час бомбування Києва "огоньок" транслювався в деяких країнах на російськомовних каналах. Це показник байдужості та нерозбірливості.
І цю безстидну імперію потрібно нарешті зруйнувати. Були римські політики, які уперто казали "Карфаген має бути зруйновано". Можна нагадати також, що були і є сучасні політики, які це казали саме щодо росії. Це Валерія Новодворська, статтю якої ми передруковували. Так треба і зараз казати. І це мають знати і наші союзники, і "нейтральні".

Лібералізм: теорія і практика
Новини ЛДПУ
 
Новітня історія ліберальних демократів у форумах


© 2005 Ліберально-демократична партія України.
Прес-служба ЛДПУ: [email protected]. Для зауважень та пропозицій: [email protected]
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.ldpu.org.ua є обов'язковим.
Розробка та дизайн УРА Internet