Головна Контакти Карта сайту
18 August, 2022
Ліберально-демократична партія України
UKR     RUS     ENG
Свобода кожного - основа свободи всіх


Партія
Новини ЛДПУ
Кандидати та активісти
Лібералізм: теорія і практика
Інститут Лібералізму
Голосування
Фотоархів
Запитання і відповіді

ВхідЗеєв Українець:До побачення, Дональд!

13.11.2020

Зеєв Українець /
Версія для друку
Вибори 2016 року Трамп виграв з великими труднощами з допомогою нових АйТі технологій у країні, розділеній не стільки відмінностями схожих партій, скільки ліберальним консерватизмом і соціальним лібералізмом кандидатів. Зрештою, як і зараз.

Трамп - активний політик, егоцентрик, несистемний; в міжнародних відносинах зовні прямолінійний, лякав відходом від американської традиції очолювати альянси; за західними мірками хамуватий з союзниками; загравав з авторитаристами, але з практичним змістом; за штатівськими поняттями грубий, народний, від такого і народу можна втомитися. Всі ці щоденні твіти, в яких не було потреби.

До речі, міг зблизитися з нашим Зе. Схожість їх помітна, як і відмінності. Як Трамп зібрав навколо себе yes men, так і Зе після початкових реформ остаточно пішов у віртуальний контакт зі своєю соціальною базою. Коли мова йде про рейтинги, які можуть бути реформи... Могли зблизитися, але наш дуже лебезив, а в результаті не допоміг. Потрібно щось одне - з такими Дональди не дружать.

Але заслуги Трампа ще будуть оцінені. Він намагався як міг захистити країну від нелегальної міграції; повернути виробництва, що раніше втекли в більш зручні місця; боровся з міжнародним економічним шпигунством. Трамп відстоював права батьків першокласників вибирати школу, зробити більш реальною медичну реформу і ще багато іншого.

56% американців визнають, що живуть зараз краще, ніж 4 роки тому. До пандемії чотири мільйони робочих місць було створено. Майже стільки ж американців могли відмовитися від програми допомоги з покупкою їжі. Безробіття було найнижчим за півстоліття серед усіх груп населення, а серед афроамериканців - найнижчим в історії. Податкова реформа знизила як індивідуальні податки, так і податки на бізнес, частина якого повернулася в країну. Роздрібна торгівля сильно зросла. Місячне зростання економіки у вересні 2020 року виявилося рекордним - 7.4%.

Дональд намагався реалізовувати гасло "Зробимо Америку знову великою!" Взявся розрулити ізраїльсько-арабський конфлікт, якому сприяли багато гравців, у тому числі його попередник. Поки що не вийшло, та визнав Єрусалим столицею. Організував нормалізацію відносин Ізраїлю з арабським світом. Три країни з населенням близько 50 мільйонів встановили повні дипломатичні відносини з Ізраїлем. Трамп привів до миру Сербію і Косово. Його висунули на Нобелівську премію миру. Проігнорували, але все ще може бути в наступному році.

Він не зумів пристосувати себе до стандартної політичної культури. Викликав на себе масовану кампанію зліва, а це працює. Нехай не ображається на народ і навіть на НобЕля. Так буває.

Трамп уже думає балотуватися у президенти в 2024-му. Можливо, краще використати свій багатий досвід на благо партії та підготувати молодого активного суперполітика-ліберала.

Лібералізм: теорія і практика
Новини ЛДПУ
 
Новітня історія ліберальних демократів у форумах


© 2005 Ліберально-демократична партія України.
Прес-служба ЛДПУ: [email protected]. Для зауважень та пропозицій: [email protected]
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.ldpu.org.ua є обов'язковим.
Розробка та дизайн УРА Internet