Ліберально-демократична партія України
https://www.ldpu.org.ua/liberalism/5f9e42ba498c4/

Зеєв Українець:Чергова конституційна криза – потрібен консенсус

01.11.2020, 09:08
Наш президент начебто дуже був схвильований, коли КСУ прийняв ганебне рішення щодо декларацій чиновників. Повіримо поки що, та хіба попередніх дзвіночків було мало, і не тільки по КС?
Перезавантаженням КС треба було займатися одразу після виборів парламенту, розумно, поступово. Що ж, не знали склад суду? Не знали, хто такий його голова, і хто його призначав? А де ж було СБУ у випадку свіженької ділянки в Криму? Невже оформляв як громадянин України? Але ж нашим громадянам, у тому числі, що живуть там, уже нічого хорошого не дають, тим більше такій високій особі у Києві.

А хто ж цим буде займатися, коли працюєш за бінарною системою 0 та 1? Думати конструктивно 24/7 із любих друзів нема кому, а слухати розумників, особливо не з твого пісочника, "западло". Тим більше один раз ці діячі у мантіях уже пішли назустріч бажанню новообраного. Значить, стали хороші…
ЗеКоманда за традицією "папєрєдніка" хотіла взяти під контроль всю антикорупційну структуру. ДБР уже під контролем через генпрокурорку. САП, зважаючи на метод формування конкурсної комісії, не виключено, буде орієнтуватиметься на Банкову. На НАБУ спрямовані атаки. Тепер треба було обмежити НАЗК, "вбити" е-декларування та незаконне збагачення.
Звісно, тепер президент вийшов зі зверненням.

"Змушені констатувати, що останнім часом з'явились ознаки того, що окремі суб’єкти намагаються переглянути ключові частини суспільного договору в Україні, які передбачають нульову толерантність до корупції та будь-якої форми непрозорості в державному управлінні. Це неприпустимо".
Начебто все правильно, але вже "після того".

Народ, громадянські діячі, у тому числі "кляті грантоїди, що нав’язують нам зовнішнє управління", виступили проти цього суду одразу та, як ми з вами раніше говорили, примусили "еліту" подумати. І от Зеленський скликав термінове закрите засідання РНБО. 

Дійсно, КС мав би захищати Конституцію, перевіряючи на відповідність їй закони та інші правові акти. Підпирати цим гаранта. Не менше, але і більше того. Причому в ряді серйозних моментів чи юридичне управління ВРУ могло би попросити дати проєкт, чи глава парламенту міг звернутися до найповажнішої інституції за порадою, перед тим як підписувати закон. Те ж може зробити і гарант… Щось мали би і за своєю ініціативою перевірити. Але ніхто і ніколи не робить! Хіба що тільки прямі вороги реформ зараз задають питання суду.
Судді КСУ захистили не олігархів. Якщо пересадять депутатів та судей, вони наберуть нових. Також судді захищають і свій інтерес, а щодо промосковських симпатій хай розбирається СБУ. З кожним окремо.

Хто ж, як не КС, відповідав за узурпацію  владу Януковичем! І який результат? Знайшли тоді крайнього у виконавчій владі, досі не закрили справу.
А закон про незаконне збагачення, вже нещодавно?
Тепер скасування антикорупційних норм порушує зобов’язання України перед "клятим Заходом", за програмою МВФ, кредитними угодами з ЄС, а також вимоги надання безвізу. Якість рішень з точки зору права нульова – "діти низької якості". Зміст і висновки не відповідають одне одному.Якщо декларування посягає на незалежність суду, добре, це можна було би вирішити конструктивно окремо.
Такі підходи породжують свавілля та знищення інструментів та механізмів без жодних пояснень і можуть бути використані для скасування міжнародних угод, системи Prozorro або державних органів узагалі.

Отже, після наради Зеленський подає законопроєкт "Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства" та пропонує нардепам визнати рішення КС про неконституційність певних положень закону "Про запобігання корупції" нікчемним і таким, що не створює правових наслідків. Також передбачається і звільнення усіх суддів КС. У пояснювальній записці зазначається, що судді вийшли за межі конституційного подання, їхнє рішення не мало належного обґрунтування, а тому ухвалили вони його шляхом маніпуляцій.
"Відтак існує необхідність забезпечити збереження європейського та євроатлантичного вибору українського суспільства, дотримання принципу верховенства права конституційними органами, усунути загрозу для національної безпеки України та забезпечити дотримання принципу верховенства права, встановленого Конституцією України". Дуже красиво!

Але в Конституції перелічені випадки, у яких можна звільнити суддів КС: це може бути неспроможність виконувати обов’язки за станом здоров’я, порушення вимог щодо несумісності, вчинення істотного дисциплінарного проступку чи нехтування своїми обов’язками, а також подання заяви про відставку. Також Конституцією передбачено, що рішення КС не підлягають оскарженню та є обов’язковими для виконання, тоді як президентський законопроєкт пропонує скасувати це рішення голосуванням у парламенті. Це не спрацює!
Навіть, якщо Верховна Рада вирішить саме таким чином виправити цю ситуацію, бо президент тільки пропонує (!), а вона має брати на себе відповідальність, її ініціатива точно буде неконституційною. Тому первинним має бути консенсус усіх (!) парламентських сил, окрім платформи за смерть, які ухвалять реальний послідовний план дій щодо перезавантаження КС. Украй потрібне єднання всіх демократичних сил.

Інакше, якщо вважати, як деякі мої знайомі, що ситуація дійсно кардинально змінюється років за сто, то в тих, хто народиться через років 30, є шанс побачити прогрес. А то казали нещодавно про кінець якоїсь епохи. Бідності, чи що…
© 2005 Ліберально-демократична партія України.
Прес-служба ЛДПУ: [email protected]. Для зауважень та пропозицій: [email protected]
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.ldpu.org.ua є обов'язковим.
Розробка та дизайн УРА Internet