Головна Контакти Карта сайту
27 May, 2022
Ліберально-демократична партія України
UKR     RUS     ENG
Свобода кожного - основа свободи всіх


Партія
Новини ЛДПУ
Кандидати та активісти
Лібералізм: теорія і практика
Інститут Лібералізму
Голосування
Фотоархів
Запитання і відповіді

ВхідОлександр Назарук: Нічого особистого. Дебати претендентів

08.04.2019

Олександр Назарук /
Версія для друку
Офіційні дебати мають відбуватися виключно згідно з процедурами, встановленими в Законі про вибори, а не інакше. Порядок проведення офіційних дебатів не є процедурою "за бажаннями претендентів", а регламентованою і про це виборча комісія має повідомляти претендентів на етапі подання документів. Отже, дебати ОБОВ’ЯЗКОВІ. Оцінювати особисті публічні риси кандидатів у президенти громадяни України мають право ДО проведення остаточного голосування у другому турі виборів. До речі, вважаю, що неофіційні дебати можуть проводитися за погодженням претендентів в узгоджений час у будь-якому узгодженому місці, включно стадіони, театри, полювання, бані аж до громадських вбиралень. Принципи демократії мають бути реалізовані безумовно.

Обидва претенденти на посаду Президента під час проведення офіційних дебатів мають знаходитися в однакових організаційних умовах, хід дебатів повинен транслюватися в реальному часі (громадським телебаченням та радіо обов’язково) оскільки під час їх проведення виборець отримує додаткову важливу інформацію, яка може суттєво вплинути на його остаточне рішення.

Стосовно запитань, які будуть ставитися в процесі офіційних дебатів. З позиції виборця мене цікавить не будь-які питання та будь-які відповіді, а ті, які відносяться до вирішення актуальних проблем, що стоять сьогодні перед державою та суспільством та відповіді "по суті". Тому формування основного кола питань має проводити громадськість у відкритому режимі шляхом надання пропозицій, як варіант, заздалегідь, через Інтернет шляхом е-рейтингів підтримки користувачами питань з наданого переліку. При цьому , як на мене, вважаю принциповим формулювати питання таким чином, щоб претендент у відповіді був вимушений розповісти не тільки про те, що він буде вирішувати, а й те, ЯКИМ ЧИНОМ він буде це робити, та чи потребує його шлях вирішення проблеми змін у державі, інші важливі умови досягнення позитивних результатів. Доцільно використання для цього сайту Виборчої комісії.

Окремо мають бути сформульовані вимоги до запитань претендентів один до одного таким чином, щоб виборець мав змогу та підставі отриманих відповідей порівняти громадські, вольові, інтелектуальні та інші суттєві індивідуальні (з точки зору виконання президентських функцій) особисті риси претендентів.

Офіційний диспут претендентів організує та проводить Виборча комісія.

Щодо оцінки результатів диспуту. Ліберально – демократична партія України пропонує обговорення на державних каналах та приватних ЗМІ результатів диспуту претендентів на посаду Президента України до моменту кінцевого голосування заборонити, для мінімізації їх впливу на результати виборів (режим тиші). Після голосування право обговорення результатів надається виключно приватним ЗМІ. Заборона обговорення результатів виборів на державних каналах доцільна для уникнення причин розбрату в суспільстві та максимального сприяння обраному Президенту приступити до виконання своїх прямих обов’язків.

Проблема суддівства диспуту потребує окремого і більш глибокого аналізу. Якщо узагальнити, суддівство офіційного диспуту претендентів неприпустиме! Тому пропозиція залучення судді в процедурі офіційного диспуту є нонсенсом!

Шановні претенденти! Розсудить вас народ шляхом вибору одного з вас. Ліберально-демократична партія України взагалі пропонує громадянам під час виборів делегувати свої виключно законодавчі та виконавчі частки повноважень, і тільки. Судові частки повноважень не делегувати, а залишити за собою. Право судити владу має виключно виборець. Це дозволить членам громадянського суспільства реалізувати на практиці дієвий контроль ефективності виконання владою делегованих їй повноважень. Безумовно, відповідні процедури мають бути в повному об’ємі формалізовані в рамках демократичних принципів.

Лібералізм: теорія і практика
Новини ЛДПУ
 
Новітня історія ліберальних демократів у форумах


© 2005 Ліберально-демократична партія України.
Прес-служба ЛДПУ: [email protected]. Для зауважень та пропозицій: [email protected]
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.ldpu.org.ua є обов'язковим.
Розробка та дизайн УРА Internet