Головна Контакти Карта сайту
23 січня, 2020
Ліберально-демократична партія України
UKR     RUS     ENG
Свобода кожного - основа свободи всіх


Партія
Лібералізм: теорія і практика
Партійні новини
Інститут Лібералізму
Запитання і відповіді
Світлини
Голосування
Проекти

ВхідЯків Гольденберг: Ще раз щодо узурпації влади Януковичем: які ж “неочікувані гучні прізвища з’являться”…

19.04.2015

Яків Гольденберг /
Версія для друку
Отже, керівник слідчого управління Служби безпеки України Василь Вовк заявив, що в справі узурпації влади Януковичем з’являться неочікувані прізвища, ще й гучні.

"Ми об'єктивно ведемо це провадження, ми його зареєстрували, ми бачимо його алгоритм цього провадження, ми бачимо схему узурпації влади, незаконного набуття над повноважень особою, яка зайняла крісло Президента в 2010 році і подальші дії, які спричинила ця особа за попередньої змови зі своїми поплічниками, шістками, підлабузниками. Там можуть з’явитися самі неочікувані прозвища, звичайно я зараз їх не можу назвати. Самі неочікувані прізвища – вони будуть. Я відповідально заявляю про це", – сказав Вовк.

Зрозуміло, що фабулу та й узагалі напругу треба тримати з ряду різноманітних причин, але має бути ще й політичний аналіз.

Нагадаємо, що саме Верховний суд, що призначив так званий третій тур президентських перегонів, фактично поновив легітимність кандидата Януковича. Про безграмотну постановку позову команди Ющенка ми тоді попереджали (В. Климчук). Треба було говорити не про роль ЦВК та АП у фальшуванні результатів виборів, не про вимогу проголошення Ющенка президентом, абсолютно нереального, а про роль уряду, який безпосередньо просував свого прем’єра, про що й довелося говорити автору цих строк на конференції в ЦВК (http://www.ldpu.org.ua/liberalism/42e8c40c4860e/). Тому й мав бути назавжди відсторонений Янукович, після чого мала піти в небуття партія регіонів.

Вже за бездарного президентства Ющенка не були вчасно проведені позачергові парламентські вибори. Ніхто офіційно їх не ініціював,- вважалося, що всі опоненти перебіжать до Ющенка. Сталося інакше – тушки, універсал, вимушені позачергові вибори 2007 року. Останні начебто покращили співвідношення сил у парламенті на користь демократів, але всі наступні події призвели до жахливого президентства Януковича.

З першого дня свого президентства Янукович вимагав створення "свого" уряду будь-яким шляхом, тобто "перше прізвище" відоме усім. Що було надалі, відомо зі статей В. Климчука. Переворот і узурпація вперше були названі своїми іменами саме нашою партією.

Політичну відповідальність мають розділити з Януковичем політичні структури, що приймали рішення про повернення до першої Конституції. Це ПР, КПУ та НП. І всі три мають бути заборонені саме за це, про що ми завжди прямо говорили. Неважливо, в якому стані нині ці партії. Вони мають щезнути назавжди.

Особисту політичну відповідальність мають понести перші керівники, члени центральних політичних органів, депутати парламенту від цих партій. Не забудемо про так званих тушок. Зрештою, інші депутати з безпекових та інших тактичних причин також відповідальні за чотири роки розвалу держави та здачі країни "північному ведмедю".

Має бути зафіксована відповідальність тих, хто готував псевдоправовий та юридичний супровід оборудки. Це не тільки судді - "конституціоналісти" (окрім тих, що фіксували окрему думку) та "фахівці" мінюсту. Думаю, що були й хитромудрі "помічники" з АП, інститутів, установ. Це була одна команда. Всіх ми, звичайно, не знаємо.

Зрештою, нас не дуже цікавить кримінальна відповідальність осіб, що їх має назвати прокуратура. Є політична та моральна відповідальність, бо за все вищезгадане дуже дорого платить народ, і ще буде платити.

Доки ми не переможемо імперію зла.

Лібералізм: теорія і практика
Партійні новини
09.08.2019  11:01 / Заяви
Київ – 2020
 
Новітня історія ліберальних демократів у форумах


© 2005 Ліберально-демократична партія України.
Прес-служба ЛДПУ: press_ldpu@ukr.net. Для зауважень та пропозицій: reklama_ldpu@ukr.net
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.ldpu.org.ua є обов'язковим.
Розробка та дизайн УРА Internet