Главная Контакты Карта сайта
16 января, 2021
Либерально-демократическая партия Украины
UKR     RUS     ENG
Свобода каждого - основа свободы всех


Партия
Либерализм: теория и практика
Партийные новости
Институт Либерализма
Вопросы и ответы
Фотоархив
Голосование
Проекты

Вход

Участь у круглому столі у НАЗК голови партії Якова Гольденберга

20.02.2020, 15:28/ Комментарии
Версия для печати
17 лютого 2020 року голова ЛДПУ Яків Гольденберг взяв участь у круглому столі у НАЗК

Керівникам та апаратникам ряду партій було презентовано черговий проєкт (більш як за два роки після першого) оновленої та скороченої форми Звіту політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.

Новий Голова НАЗК Олександр Новіков запевнив їх у намірах зробити подання звіту до Єдиного державного реєстру звітності політичних партій зручним та простим, як для політичних партій, так і громадського контролю.

НАЗК стверджує, що нова форма є першим (як для нового складу агентства) кроком до впровадження електронного звітування для політичних партій та для підвищення ефективності громадського моніторингу, прозорості фінансування партій та ефективності контролю у цій сфері. Нова форма має бути затверджена до 16 квітня, а Єдиний державний реєстр звітності політичних партій запущено в роботу до 16 липня 2020 року.

Громадський контроль за фінансами партій потрібен, але, як ми завжди говорили, для великих партій із великим обсягом фінансування, особливо державного. Для великої кількості партій, які існують за рахунок ентузіазму постійних членів та здійснюють не меншу громадську та політичну діяльність без сторонніх фінансових вливань, нова електронна звітність має бути ще більш спрощена. Також потрібно відмовитись остаточно від матеріальних носіїв. Для партій, що досі показують відсутність фінансування, було би достатньо короткої річної довідки.

За словами нового керівника Департаменту з питань запобігання політичній корупції Ганни Чорнуцької, перспективним напрямом роботи Національного агентства є запровадження спрощених та зрозумілих вимог до звітування про діяльність партій. Найголовнішим для нас є її запевнення, що нові методи та підходи до проведення перевірок звітів партій та оперативне надання роз’яснень зміцнять взаємодію агентства з партіями. Саме нормальної людської взаємодії з регулятором і невистачало партіям протягом трьох років злісного бюрократизму, безглуздих викликів "на ковер", адміністративних протоколів та судових переслідувань. Можна уявити, як була перевантажена судова система цією маячнею.

Певним дисонансом стала доповідь симпатичної жіночки, яка гордо прозвітувала про кількість складених протоколів за попередній період.

Голова ЛДПУ був вимушений роз’яснити безглуздість великої частки цих протоколів та, закликав, враховуючи нові норми законодавства, відізвати всі протоколи, що вже передані в суди.

Про реальний стан справ партія раніше вже повідомляла нового Голову НАЗК п. Новікова та просила остаточно вирішити питання про закриття всіх впроваджень та можливих вимог виконавчої служби.
 

Партийные новости:
Комментарии
Партийные новости
Либерализм: теория и практика
 
Новейшая история либеральных демократов в форумах


© 2005 Либерально-демократическая партия Украины.
Пресс-служба ЛДПУ: press_ldpu@ukr.net. Для замечаний ипредложений: reklama_ldpu@ukr.net
При использовании материалов сайта ссылка на www.ldpu.org.ua обязательна.
Разработка и дизайн - УРА Internet