Главная Контакты Карта сайта




18 April, 2024
Либерально-демократическая партия Украины
UKR     RUS     ENG
Свобода каждого - основа свободы всех


Партия
Новости ЛДПУ
Проекты
Либерализм: теория и практика
Институт Либерализма
Голосование
Фотоархив
Вопросы и ответы

Вход

Либерализм: теория и практика

16.05.2019
Ми надаємо власний переклад статті Омера Гріга. В статті немає жодного нагадування про сучасну політологію, бо автору – ізраїльському економісту це і так зрозуміло. Ми ж знаємо, що Фрідріх Август фон Хайєк, економіст австрійської школи, став відомим представником неолібералізму у тому числі як принциповий системний критик авторитарних і тоталітарних режимів. У березні виповнилось 27 років зі дня його відходу від нас. Його попередження актуальні і зараз.
19.04.2019
Як правило, в суспільстві виділяють для розгляду та аналізу три гілки влади: законодавчу, виконавчу та судову. З метою практичної реалізації питань організації суспільного життя в суспільстві формуються відповідні організаційні структури. Основним завданнями, які стоять перед такими структурами, є розробка правил поведінки суб’єктів в суспільстві та забезпечення практичного виконання ними зазначених правил. Множина правил охоплює всі сторони діяльності громадян країни ( в ідеальному випадку). Оскільки сторін громадської діяльності в суспільстві є нескінченна кількість і повна їх регламентація неможлива (та і, мабуть, недоцільна), використовуються різні принципи розробки таких правил. Стосовно держави ліберального спрямування (реалізує як базовий принцип право громадян на особисту свободу) правила поведінки розробляються тільки ті, які визначають ЗАБОРОНИ тих видів діяльності, які можуть нанести шкоду суб’єктам суспільства.
12.04.2019
Це не анекдот. У Холодному Яру один хлопець, схожий на Чорного Ворона, каже:"Ми адміністрацію президента за 15 хвилин візьмемо! У двадцятьох!". Подумав-подумав і каже: "Але не втримаємо…" Це днями розповів відомий письменник Василь Шкляр. Бачив його у крайній раз, коли ми ходили до Лук’яна, у якому сиділа п. Тимошенко, бранка урки (якого вибрав народ!).
08.04.2019
Ліберально-демократична партія України взагалі пропонує громадянам під час виборів делегувати свої виключно законодавчі та виконавчі частки повноважень, і тільки. Судові частки повноважень не делегувати, а залишити за собою. Право судити владу має виключно виборець. Це дозволить членам громадянського суспільства реалізувати на практиці дієвий контроль ефективності виконання владою делегованих їй повноважень. Безумовно, відповідні процедури мають бути в повному об’ємі формалізовані в рамках демократичних принципів.
01.04.2019
З позиції виборця доцільно, аби Виборча комісія при формуванні списків претендентів на посаду Президента України керувалася системою таких оцінок претендентів, виконання яких ЗАБЕЗПЕЧИТЬ включення в виборчий бюлетень тільки тих громадян України, які ЗДАТНІ вирішувати проблеми. Наголошую, що це має відбуватися без порушень прав громадян.
21.03.2019
Експерти інституту вважають, що вже час аналізувати, а не тільки ахати, дивлячись на рейтинги, у тому числі того, хто називає себе означеним артиклем. Звичайно, можна подивитися на аналіз програм, побажань, можливостей, харизм кандидатів, які за пару тижнів до виборів мають реальні шанси перемогти, опис їх команд, подивитися рейтинги, спробувати оцінити, чи зможуть вони у разі перемоги домогтися результату. Та людей політичних цікавить також, хто висуває кандидатів, тобто якимсь чином уже відповідає перед суспільством за свій вибір, і у той же час перед ким, як мінімум, відповідає кандидат. І ще багато чого з реального політичного життя.
20.02.2019
Соціальний діалог і колективні переговори з широкою базою зацікавлених учасників набувають важливого значення, можуть сприяти вирішенню складних суспільних питань, а також позитивно впливати на процес прийняття політичних рішень. ЛДПУ підтримує зусилля громадських об’єднань та бізнес-асоціацій щодо розвитку соціального діалогу.
05.02.2019
"... головна хибацього цілком зрозумілого дослідженні - не прив’язка до виборів. Перелік сам по собі є некоректним у сенсі саме политології. Помірний (демократичний) та радикальний націоналізм разом зібрали 15,7 відсотків, християнська демократія – 7,5, а ліберальна – нижче похибки. Консерватизму узагалі немає внаслідок відсутності у вихідному переліку. А це ж один із основних напрямків у політології. Демократичний чи недемократичний націоналізм не є політологічними термінами взагалі. Звичайно, можуть бути ознаками осіб та структур режиму чи опозиції. Сумнівність опитування ми вбачаємо не тільки у недостатній політологічній підготовленості соціологів, але і громадян узагалі, бо навчання політології у нас почалося у вишах тільки чверть століття тому."
04.10.2018
Як ми казали з вами раніше, у різних мовах одна і та ж географічна назва читається часто зовсім по-різному. І це природньо. Але ж ми не повинні самі користуватися іноземними словами, іноземною вимовою власних назв. От наприклад, французи називають Лондон на свій лад: Лондре, але ж нікому не прийде у голову в Англії вимовляти французською назву власної столиці. А наші громадянина відміну від британців можуть багато чого.
27.07.2018
Ми пропонували увести в українську мову такі терміни: Московія (тобто використовувати допетровську самоназву цієї країни) та відповідно “московити“ щодо “россіян“ (останній термін придуманий у Московії за президентства Єльцина). Зрештою, у різних мовах одна і та ж географічна назва читається часто зовсім по-різному. І це природньо. Також приємно, що цей термін починає приживатися.
Страницы:  1 2 3 4 5 6 Следующая
Архив публикаций:
Дата:
с: 
по: 
дд мм гггг
Новости ЛДПУ
 
Новейшая история либеральных демократов в форумах


© 2005 Либерально-демократическая партия Украины.
Пресс-служба ЛДПУ: [email protected]. Для замечаний ипредложений: [email protected]
При использовании материалов сайта ссылка на www.ldpu.org.ua обязательна.
Разработка и дизайн - УРА Internet