Головна Контакти Карта сайту
27 жовтня, 2021
Ліберально-демократична партія України
UKR     RUS     ENG
Свобода кожного - основа свободи всіх


Партія
Новини ЛДПУ
Кандидати та активісти
Лібералізм: теорія і практика
Інститут Лібералізму
Голосування
Фотоархів
Запитання і відповіді

ВхідВітання голови Ліберально-демократичної партії України з приводу отримання автокефалії Православною Церквою України

05.01.2019, 14:05/ Заяви
Версія для друку
Сьогодні, п’ятого січня 2019 року Святійший Архиєпископ Константинополя - Нового Риму і Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію Православній Церкві України.

Патріарх Варфоломій як непересічний, рішучий та розумний арбітр співдружності помісних православних церков виконав своє зобов’язання "повернути народ України до істини і канонічних рамок Церкви" майже за 1160 років після хрещення князя Русі Оскольда та більше як за 500 років після виголошення претензій Москви на статус "Третього Риму". Ця подія відзначила глибинну історичну зміну нашого часу. Із крахом "русского міра" має остаточно відійти епоха імперій, останньою з яких є путінська Московія.

І за це велика подяка Святійшому Патріарху Варфоломію і всім, хто сприяв цій події.

Із постанням в Україні автокефальної помісної церкви починається етап її будівництва як сучасної європейської церкви. А керівництво церкви, яке поки не відійшло від московської, переходить на малозрозумілий віруючим маргінес. Воїстину, "І ось, є останні, що стануть за перших, і є перші, що будуть останніми" (Лк. (13:30).

В партії ми завжди критикували керівників центральних органів влади нашої країни за недостатні реформаторські зусилля, почасти і за гальмування змін, у тому числі й президента країни. Та незалежно від цього, хто має відчуття історії, визнає, що Петро Порошенко як перша особа держави став у ряд святителів Русі-України: князя Оскольда, княгині Ольги та князя Володимира, - тим, що активно посприяв початку нової автокефальної доби українського православ’я.

Вітаю всіх православних з великою подією. Вітаю Митрополита Епіфанія та бажаю йому сили і мужності на шляху служіння у Христі.

Голова ЛДПУ
Яків Гольденберг

 

Новини ЛДПУ:
Заяви
Новини ЛДПУ
Лібералізм: теорія і практика
 
Новітня історія ліберальних демократів у форумах


© 2005 Ліберально-демократична партія України.
Прес-служба ЛДПУ: press_ldpu@ukr.net. Для зауважень та пропозицій: reklama_ldpu@ukr.net
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.ldpu.org.ua є обов'язковим.
Розробка та дизайн УРА Internet