Головна Контакти Карта сайту
22 жовтня, 2021
Ліберально-демократична партія України
UKR     RUS     ENG
Свобода кожного - основа свободи всіх


Партія
Новини ЛДПУ
Кандидати та активісти
Лібералізм: теорія і практика
Інститут Лібералізму
Голосування
Фотоархів
Запитання і відповіді

ВхідВід Політичної ради Ліберально-демократичної партія України

16.07.2015, 11:20/ Заяви
Версія для друку
25 років тому Верховна Рада УРСР услід за аналогічною декларацією РРФСР прийняла Декларацію про державний суверенітет країни.

Оперативно використавши ситуацію, комуністична Рада проголосила верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах. Член ООН теоретично міг і раніше визначитися таким чином навіть у межах недосконалого Союзного договору, а практично – тільки за наявності подібної декларації молодшого за віком, але старшого за потугою брата.

Верховна Рада проголосила право країни на власні збройні сили, внутрішні війська, органи державної безпеки. Це була підстава для майбутнього рішення про проголошення усіх силових структур на своїй території своїми структурами, на жаль, виконаного не повністю.

Україна брала зобов’язання не поширювати, не виготовляти й не нарощувати ядерну зброю, якою вона не могла самостійно керувати.

Тоді здавалося дуже революційним декларування нейтралітету. Так, протокол про припинення дії Варшавського договору було підписано тільки 1 липня 1991 р. Але подальше слідування цій ідеї протягом довгих років обійшлося і обходиться країні надзвичайно дорого.

Декларація створила основу для законотворчості, незалежності від союзного законодавства, і відповідно до легалізації нових партій.

Через чотири місяці була заснована Ліберально-демократична партія України.

З прийняттям Декларації розпочався довгий посттоталітарний період у житті України, який нині закінчується. У важких умовах починаємо шлях до сучасної незалежної демократичної правової держави, в чому бажаємо нам усім успіху.
 

Новини ЛДПУ:
Заяви
Новини ЛДПУ
Лібералізм: теорія і практика
 
Новітня історія ліберальних демократів у форумах


© 2005 Ліберально-демократична партія України.
Прес-служба ЛДПУ: press_ldpu@ukr.net. Для зауважень та пропозицій: reklama_ldpu@ukr.net
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.ldpu.org.ua є обов'язковим.
Розробка та дизайн УРА Internet