Головна Контакти Карта сайту
26 вересня, 2020
Ліберально-демократична партія України
UKR     RUS     ENG
Свобода кожного - основа свободи всіх


Партія
Лібералізм: теорія і практика
Партійні новини
Інститут Лібералізму
Запитання і відповіді
Світлини
Голосування
Проекти

ВхідПрограмний маніфест ВО "Майдан"

30.12.2013, 10:12/ Заяви
Версія для друку
Ми, учасники Народного віча, громадяни України, які зібралися сьогодні на Майдані Незалежності:

- усвідомлюючи, що Україна є європейською державою, українці є європейською нацією і готові обстоювати європейські цінності, зокрема права та свободи людини, демократію, верховенство права, рівність усіх перед законом;

- констатуючи, що нинішній Майдан демонструє силу мирного протесту, хоча двічі зазнав спроб силового розгону;

- підкреслюючи, що Майдан є одним із найтриваліших і наймасовіших протестів у сучасній європейській історії з вимогами дотримання прав людини, її свободи та гідності;

- усвідомлюючи, що мільйони українців, які вийшли впродовж останнього місяця на майдани в цілій  Україні, показали, що вони прагнуть змін і готові до розбудови національної держави на основі європейських цінностей, поєднуючи їх із традиційними цінностями українського народу;

- усвідомлюючи, що нинішня політична система, яка призводить до узурпації всієї влади у країні однією людиною, привела державу до глибокої економічної та політичної кризи;

- прагнучи до побудови такої системи влади, за якої на вершині інтересів держави має нарешті опинитися не чиновник, не олігарх, а проста людина, її гідність і добробут, її права та можливості для безперешкодної самореалізації в Україні, незалежно від політичних чи релігійних поглядів, мови спілкування;

- усвідомлюючи необхідність нашого єднання та координації нашої роботи для творення змін і нової України,

ми, учасники Народного віча, закликаємо всіх, хто хоче змін у країні, разом працювати або долучитися до лав Всеукраїнського об’єднання "Майдан" заради досягнення таких цілей.

I. У КОРОТКОТЕРМІНОВІЙ ПЕРСПЕКТИВІ МИ СПІЛЬНО МАЄМО ДОМОГТИСЯ:

1. Звільнення та реабілітації всіх заарештованих за участь в акціях протестів, припинення репресій, терору, погроз, морального та фізичного тиску на учасників мирного спротиву, звільнення всіх політичних в’язнів.

2. Відставки та притягнення до відповідальності всіх високопосадовців (зокрема, міністра Захарченка), які відповідальні за організацію кривавого розгону студентів у ніч проти 30 листопада на майдані Незалежності, побиття активістів і журналістів під стінами Адміністрації президента 1 грудня 2013 року. До відповідальності мають бути притягнені не лише замовники, а й безпосередні виконавці з-поміж рядових бійців спецпідрозділів МВС.

3. Ліквідації спецпідрозділу "Беркут" як формування, що повністю дискредитувало себе своїми діями. Заборони використання військовослужбовців Внутрішніх військ для силової протидії мирним масовим акціям протесту.

4. Відставки уряду М.Азарова та формування нової проєвропейської більшості в парламенті. Ця більшість має сформувати новий технічний Кабінет Міністрів, завдання якого – вивести країну зі системної кризи, забезпечити підписання Угоди про асоціацію з ЄС, а також гарантувати проведення чесних виборів президента та парламенту.

5. Початку реальних, а не імітаційних переговорів між владою та Майданом з метою формування пакету рішень, які були би спроможні зняти гостроту політичної кризи та створити підвалини для подальшої нормалізації ситуації у країні. Для цього Рада ВО "Майдан" сформує повноважну делегацію, яка матиме мандат Майдану на ведення переговорного процесу з владою.

6. Утворення представницького органу установчої влади для підготовки нової Конституції України. До її ухвалення необхідно тимчасово повернутися до редакції Конституції 2004 року, яку було нелегітимно скасовано, а президент унаслідок цього незаконно та неконституційно отримав додаткові конституційні повноваження.

Це – легітимний шлях вирішення глибокої політичної та економічної кризи в Україні, який передбачає проведення дострокових парламентських виборів на пропорційній основі з відкритими списками.

7. Донесення ідей Майдану до громадян України, поширення діяльності Майдану в усіх регіонах України, забезпечення якомога ширшої комунікації та інформування мешканців сходу та півдня України про цілі та завдання нашої організації.

8. Становлення на основі місцевих і регіональних осередків ВО "Майдан" мережі самоорганізації громадян, яка забезпечить:

· громадський контроль за діяльністю органів влади та самоврядування;
· ідентифікацію проблем місцевого розвитку та консолідацію громадян для їхнього вирішення;
· рекомендації на посади в органи влади та самоврядування чесних, компетентних та ініціативних фахівців, надання їм громадської підтримки;
· підготовку суспільства до формування професійних і відповідальних органів влади та самоврядування.

ІІ. У СЕРЕДНЬОСТРОКОВІЙ ПЕРСПЕКТИВІ МИ СПІЛЬНО МАЄМО ДОМОГТИСЯ:

1. Підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом включно з глибокою та всеосяжною зоною вільної торгівлі.

2. Запровадження безвізового режиму з Європейським Союзом для українських громадян. Двері до ЄС мають бути відчинені для всіх українців, котрі хочуть вільно подорожувати, а не лише для обраних чиновників.

3. Недопущення зовнішньополітичного бартеру стратегічних інтересів України на тактичні економічні бонуси з боку Росії, запобігання втягуванню України в Митний/Євразійський союзи. Скасування тих домовленостей із Росією, які досягнуті ціною відмови від європейської інтеграції України та підривають суверенітет держави.

4. Запровадження персональних міжнародних санкцій проти посадових осіб, причетних до застосування сили проти мирних демонстрантів, політичних репресій, порушення прав і свобод людини в Україні. Ці заходи мають охоплювати заборону на в’їзд, замороження активів таких осіб, перевірка джерел походження коштів і власності, розміщених за кордоном, повернення пограбованого до України.

5. Забезпечення розробки, проведення загальнонаціонального обговорення та затвердження системного Плану змін у країні "Європейська Україна", здійснення якого забезпечить у стратегічній перспективі вступ України до Європейського Союзу.

6. Забезпечення проведення чесних, прозорих і демократичних президентських, парламентських виборів та виборів до органів до місцевого самоврядування, які є легальним шляхом для зміни влади у країні.

ІІІ. У ДОВГОСТРОКОВІЙ ПЕРСПЕКТИВІ МИ МАЄМО СПІЛЬНО ДОМОГТИСЯ:

1. Реалізації закладеної в Конституції, але так і не досягненої наразі мети побудови в Україні демократичної, правової держави зі соціально орієнтованою економікою, що вважає забезпечення фундаментальних прав людини своєю первинною та ключовою функцією, унеможливлення узурпації влади та зловживання нею.

2. Ухвалення нової Конституції України, що відображала би новий, якісно усвідомлений суспільний договір між державою та громадянами, з метою забезпечення демократії, суспільної довіри та верховенства права, відновлення балансу між гілками влади, посилення місцевого самоврядування.

3. Децентралізації влади, надання реальних повноважень органам місцевого самоврядування, включно зі створенням ними повноцінних виконавчих органів, обмеження повноважень призначуваних президентом місцевих державних адміністрацій лише контрольними функціями, забезпечення умов для розвитку місцевих громад через децентралізацію державних фінансів.

4. Докорінної зміни Кабінету Міністрів України, перетворення його на орган, який аналізує, розробляє та впроваджує державну політику, відповідає за ефективне служіння суспільству цілої системи органів виконавчої влади.

5. Відновлення правосуддя шляхом змін законодавства про судоустрій і люстрації суддів, причетних до неправосудних рішень, притягнення до кримінальної відповідальності працівників правоохоронних органів, силовиків, суддів, чиновників, причетних до здійснення політичних репресій в Україні, організації провокацій проти мирних демонстрантів.

6. Докорінних реформ правоохоронних органів, включно зі скороченням їхньої чисельності та обмеженням функцій відповідно до європейських стандартів із одночасним підвищенням професійного рівня їхніх працівників і відповідного грошового утримання. Ситуація, за якої кількість прокурорів в Україні є найвищою в Європі, а чисельність міліції перевищує чисельність армії, має відійти в минуле.

7. Проведення реформи освіти з обов’язковим упровадженням курсу громадянської освіти і прав людини в освітній процес.

Ми – за реальні й ефективні перетворення у країні, які мають відбуватися на основі європейських цінностей і стандартів. Ми прагнемо змінити не політиків біля керма держави, а цілу нинішню систему влади, яка наскрізь прогнила через тотальну корупцію, відсутність поваги до громадянина та до його прав.

Ми свідомі, що шлях досягнення запропонованих змін буде тривалий і непростий. Але тільки він веде нас до створення нової країни з новими правилами гри, дотримуватися яких під тиском Майдану та під його контролем будуть усі: від звичайних громадян до президентів і представників великого бізнесу.

Лише такий шлях, який ми маємо пройти разом, гарантує успіх Україні й утілення ідей Майдану.
 

Партійні новини:
Заяви
Партійні новини
Лібералізм: теорія і практика
 
Новітня історія ліберальних демократів у форумах


© 2005 Ліберально-демократична партія України.
Прес-служба ЛДПУ: press_ldpu@ukr.net. Для зауважень та пропозицій: reklama_ldpu@ukr.net
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.ldpu.org.ua є обов'язковим.
Розробка та дизайн УРА Internet