Головна Контакти Карта сайту
22 жовтня, 2021
Ліберально-демократична партія України
UKR     RUS     ENG
Свобода кожного - основа свободи всіх


Партія
Новини ЛДПУ
Кандидати та активісти
Лібералізм: теорія і практика
Інститут Лібералізму
Голосування
Фотоархів
Запитання і відповіді

ВхідЗвернення голови партії Якова Гольденберга з питань європейської інтеграції

23.11.2013, 08:10/ Заяви
Версія для друку
Дорогі друзі, ветерани партії, наше молоде поповнення, симпатики партії, колеги, співвітчизники! 

Історичний період між творенням Української держави 1917-1920 років до отримання Україною незалежності 1991 року був складним і важким, наслідки чого ми всі відчуваємо й досі.

Протягом двадцятиліття "розбудови держави" пострадянська самоназвана еліта довела цю "розбудову" від початкової демократії до режиму особистої влади президента Януковича.

В сенсі економічному країна за цей час не досягла очікуваного успіху. Постав могутній монополізм недержавних корпорацій. Валовий продукт не збільшувався, сталося колосальне матеріальне розшарування суспільства.

З самого початку незалежності Україна, як і інші європейські держави колишнього Варшавського договору та колишні республіки СРСР (у тому числі Російська Федерація), увійшла до Ради Європи.

Капітал нових багатих українців розмістився у Європі, і настав час, коли й вони звернулися до переваг європейської інтеграції. Влада прискорила процес приєднання України до програми європейського партнерства - асоціації з Європейським Союзом, співпали позиції майже всіх парламентських сил (крім КПУ).

Ще у виборчій кампанії 1998 року ЛДПУ брала участь у виборчому блоці "Європейський вибір України". Дещо раніше ми першими висунули гасло "Разом із Росією в Європу". Окрім економічних перспектив, наша партія в європейському виборі визначала можливість незворотного руху до встановлення в Україні порядку, за якого забезпечуються свободи та права людини, підтримуються ділові, гуманітарні та інші позитивні ініціативи громадян.
Після політично неадекватного торгу президента Януковича з ЄЕС та Росією шлях до асоціації зупинений.

Супроводжуючий останні події економічний тиск Росії є несумісним із міжнародними гарантіями Україні, двосторонніми угодами між Україною та РФ, і мав би надихнути Януковича до рішучих дипломатичних та інших дій у межах СНД, ВТО, Ради Європи та ООН. Але цього не сталося.

Опозиційні парламентські сили та громадські організації здійснюють протестні заходи проти антидержавних дій Януковича та його уряду.

ЛДПУ розглядає ці акції як початок рішучих народних дій з метою відставки президента, уряду, саморозпуску парламенту, позачергових виборів президента та парламенту.

Прошу всіх, хто має можливість, узяти участь у народному віче на Європейській площі Києва 24 листопада 2013 року та в наступних спільних акціях.

Голова ЛДПУ Яків Гольденберг

23.11.2013 року
 

Новини ЛДПУ:
Заяви
Новини ЛДПУ
Лібералізм: теорія і практика
 
Новітня історія ліберальних демократів у форумах


© 2005 Ліберально-демократична партія України.
Прес-служба ЛДПУ: press_ldpu@ukr.net. Для зауважень та пропозицій: reklama_ldpu@ukr.net
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.ldpu.org.ua є обов'язковим.
Розробка та дизайн УРА Internet