Головна Контакти Карта сайту




28 March, 2024
Ліберально-демократична партія України
UKR     RUS     ENG
Свобода кожного - основа свободи всіх


Партія
Новини ЛДПУ
Кандидати та активісти
Лібералізм: теорія і практика
Інститут Лібералізму
Голосування
Фотоархів
Запитання і відповіді

Вхід



Доповідь Голови партії Ігоря Душина на XII з'їзді

25.12.2005, 23:45/ Заяви
Версія для друку
Обычно, речь председателя партии на съезде - пустая формальность. Кто-то занимается зачитыванием цифр в лучших традициях незабвенного Леонида Ильича, кто-то грозит кулаком врагам и произносит набор заскорузлых штампов. Это скучно.
Я шел сегодня на съезд и думал о чем я могу сказать.

Конечно, хотелось бы поздравить всех присутствующих с пятнадцатилетием партии. Без основы партии, без института либерализма, без людей, который пятнадцать лет назад основали партию и все эти годы подпитывали ее своими идеями, работой по продвижению ценностей либеральной идеологии, мы бы просто не могли считать себя настоящими.

Именно в нашей настоящести и есть наша основная сила. Среди моря придуманных технологами проектов, среди тотальной безыдейности, среди массы политических бизнес - проектов, мы остаемся такими, какими были все эти годы, - честными и независимыми. Что вызывает естественное отторжение у тех, кто считает, что он занимается большой политикой. В Украине нет политики. А то, что мы видим, называется иначе. Поэтому те, кто дорвался до власти, какими бы лозунгами они не прикрывались по пути к вершине, стараются внушить тем, кто остался внизу, что политика грязное дело и порядочным людям туда путь заказан.

Мы говорим, что мы идем в политику не для того, чтобы набивать свои карманы деньгами из госбюджета. Мы не рассказываем истории о всеобщем благоденствии, передовой роли пролетариата. Не спекулируем на проблемах обездоленных и не раздаем продуктовых наборов. Мы не пытаемся выманить побольше денег у олигархов, обещая им вседозволенность после прихода к власти. Просто потому, что есть вещи, которые ценятся нами, как и большинством нормальных и здравомыслящих людей, гораздо выше денег и власти.

Мы говорим, что самая главная либеральная ценность - человек. Человек умный, честный, порядочный, талантливый, ответственный. Каждый человек ценен и неповторим. Именно интересы каждого конкретного человека и лежат в основе нашей идеологии. Когда-то был лозунг: "Поставить человека во главу угла!" Мы не собираемся никого никуда ставить. Наша задача расчистить поле вокруг человека, открыв ему перспективу свободного движения в любую сторону. Создать общество равных стартовых условий. Право дальнейшего выбора пути должно принадлежать только человеку.

Человечество за свою историю оправдывало самые бесчеловечные преступления высокими намерениями. Одни считали, что могут уничтожать миллионы ради превосходства одной нации над другими, другие усеивали землю трупами, ради построения светлого будущего для тех, кто останется в живых, третьи готовы утопить в крови всех ради превосходства своей страны. Нам не нужна великая страна и великие потрясения. Мы просто хотим жить в удобной стране, где будет комфортно каждому гражданину. Мы хотим гордиться нашей страной, слава которой заработана упорным трудом каждого человека.

Тяжела судьба либерала - быть более передовым и более свободным, чем позволяют обстоятельства. Национально озабоченные обвиняют либералов в развале государства. Левые, взращенные КПСС и воспитанные на сказках "О мальчише-плохише", считают либерализм словом ругательным и пытаются все свои фобии навесить на либералов. Смешение понятий, "каша в головах" приводят к тому, что монопольное повышение цен называют либерализацией, а людей с тяжелым наследием коммунизма на лице - носителями либеральных ценностей.

Опровергать устоявшиеся мнения - дело долгое и неблагодарное. Мы это делаем ежедневно и постоянно. Мы взламываем заскорузлость сознания и шаблонность мышления, обращаясь к той части общества, которое еще не разучилось думать, любит думать и не боится принимать самостоятельные решения. Сегодня я не буду вступать в долгую заочную полемику с нашими оппонентами. У нас еще будет на это время. Сейчас просто коротко остановлюсь на том, что для нас означают слова "Либеральная альтернатива развития Украины"

Мы пришли, чтобы вернуть словам их содержание.
Ми виходимо на ці вибори тому, що настав наш час розірвати коло сірого життя, напівправди та примарної свободи. Час назвати речі своїми іменами. Час згадати дійсний сенс висловів "Держава - це ми", "Слуги народу", "Справа життя".

Громадяни України не помітили, як опинились заручниками державної машини. Не помітили, як почали залежати від волі чиновників; як депутати замість того, щоб виконувати волю народу, почали нав’язувати йому свою. Під виглядом захисту інтересів громадян, їх зв’язали по рукам і ногам заборонами, безглуздими нормами і нескінченими поборами. Ми - українці виявилися винні всім. Нам - ніхто. Ми безправні в своїй країні. Нас контролює незчисленна армія контролерів. Ми не контролюємо владу. Влада поширюється й підкоряє собі все нові сторони нашого приватного життя.

Ми кажемо: "Досить! Забагато влади. Замало свободи".
Ми прийшли, щоб повернути словам їх зміст. Ми створили свою державу, щоб добитися достатку, вивільнити свою енергію, розкрити потенціал кожного з нас і облаштувати країну зручну для нашого життя. І тепер, на досить законних підставах, вимагаємо, щоб держава обслуговувала наші інтереси, щоб депутати виконували нашу волю, щоб те, що ми доручили робити чиновникам, робилося добре, і ми мали змогу контролювати їх роботу, а не вони наше життя.

Ми впевнені, що ГОЛОВНЕ - ЦЕ НАШІ РОДИНИ Й ДОБРОБУТ В НАШИХ ДОМІВКАХ. Кожна родина піклується про те, щоб дати своїм дітям надію на краще майбутнє; про те, щоб гарантувати їх безпеку і ВПЕВНЕНІСТЬ У СЬОГОДНІШНЬОМУ ДНІ, про те, щоб діти поважали минуле, розуміли майбутнє і яскраво бачили теперішнє. Ми впевнені у непохитності цих принципів і прищеплюємо дітям цінності наполегливої праці, відповідальності й, в першу чергу - свободи.

Ми високо цінуємо СВОБОДУ. Так, ми різні. Наш спосіб життя визначається регіональними традиціями, культурними цінностями, вірою, яку ми сповідуємо. Ми різні й тому ми потрібні один одному. Ми - одна країна. Ми поважаємо іншу думку і життєві цінності. Ми хочемо бути вільними. І наша свобода обмежується лише свободою інших.

Нам потрібна держава, заснована на цих цінностях.

Ми стверджуємо, що ДЕРЖАВА ПОВИННА ДОПОМАГАТИ НАМ РОБИТИ СВОЮ СПРАВУ. Вона має полегшувати нам життя, а не ускладнювати його. Держава має захищати інтереси кожного з нас. ДЕРЖАВА ДЛЯ НАС, а не ми для держави. ДЕРЖАВА ПОВИННА РОБИТИ ЛИШЕ ТЕ, ЩО ПОТРІБНО НАМ.

Влада повинна створювати умови для розкриття індивідуальних можливостей й пильно стежити за виконанням однакових для всіх правил нашого суспільного життя. Нам потрібна влада, яка не намагається втручатися в усі сфери життя. Влада повинна виконувати обмежений і чітко визначений набір речей та робити це добре.
Влада зобов’язана проводити політику, яка спрямована на об’єднання всіх індивідуальних можливостей й прагнень своїх громадян заради спільного успіху всього українського народу. Влада зобов’язана робити те, що повинна, а не те, що може чи хоче. А ми повинні дуже уважно стежити за діяльністю прислужників народу.

Ми будемо вирішувати на що витратити наші спільні гроші, згідно з якими правилами нам слід жити, яка влада нам потрібна й що їй доручити. А влада буде робити те, що вирішуємо ми. І лише тоді ми будемо повноправно вважати цю державу СВОЄЮ. Лише тоді ми будемо спокійними за майбутнє своїх дітей. Ми будемо пишатися своєю державою не лише тому, що ми тут народились, а тому, що це НАША країна.

МИ ДОРУЧИЛИ ДЕРЖАВІ СТВОРИТИ ПРИСТОЙНІ УМОВИ ДЛЯ ТИХ, ХТО НЕ В ЗМОЗІ ЗАБЕЗПЕЧИТИ СЕБЕ САМ. Ми готові платити за це стільки, скільки треба. Але ми хочемо бачити результати не в статистичних звітах й переможних рапортах уряду, а в домівках наших батьків, в лікарнях і дитсадках. Ми хочемо бачити добробут людей похилого віку і не боятися власної старості. Ми хочемо, щоб держава за нашим дорученням опікувалась інвалідами.

МИ ДОРУЧИЛИ ДЕРЖАВІ ПИЛЬНУВАТИ НАШУ БЕЗПЕКУ Й ДОТРИМУВАТИСЬ ЗАКОНУ. Ми готові утримувати армію й міліцію. Ми поважаємо людей в погонах і цінуємо їх працю. Ми довіряємо їм нашу безпеку і доб’ємось того, щоб бути впевненими в їх моралі й професіоналізмі, а також мати повний контроль над їх діяльністю.

МИ ДОРУЧИЛИ ДЕРЖАВІ ЗАБЕЗПЕЧИТИ ВИСОКІ СТАНДАРТИ В ОСВІТІ. Освіта - це фундамент свободи і джерело творчих можливостей. Освіта повинна мати високі стандарти й бути обов’язковою для всіх, щоб сьогодні діти готувалися знайти свій шлях і зайняти пристойне місце в житті. Але ми проти диктату чиновників в освіті.
Лише вивільнення творчої та ділової ініціативи українського народу може стати точкою опори для наступного кроку в розвитку нашої країни.

ПРИОРІТЕТИ ЛІБЕРАЛЬНО-ДЕМОКРАТИЧНОЇ ПАРТІЇ УКРАЇНИ

Забезпечення рівноправ’я української та російської культур, лібералізація культурного та інформаційного середовища
В Україні мають бути дві рівних мови, дві рівних культури, при безперечній повазі до всіх інших культур, що існують в Україні. Функціонування решти мов має регламентуватися Європейскою Хартією мов національних меншин.

Не може бути ніяких аргументів, що виправдовують насильницьке насадження однієї культури, громадянам, що ідентифікують себе з іншою. Всі культурні спільноти мають розвивати свої культури самостійно. Культура, як і церква повинна бути відокремлена від держави. Турботою держави може бути тільки мораль.

Запровадження федеративного устрою держави
Ми за федеративний устрій держави. В якості першого кроку - перерозподіл функцій і повноважень від державної влади на користь місцевого самоврядування та розвиток самоврядування на регіональному рівні. Все, що можливо - має вирішуватися на місцях! Більшість бюджетних грошей має зосереджуватись на місцевому рівні.

ЛДПУ за двопалатний парламент - необхідно створити умови, щоб точка зору регіонів була важливим чинником державної політики.

Судова реформа.
Неприпустимо, коли державні органи, які мають охороняти право і закон, - займаються здирництвом, коли судова система судить за принципом „в кого товстіший гаманець, - той правий!", коли можливо замовити неприємності для конкурента в прокуратурі, податковій службі, судах та інших державних закладах. Тому, одним першочергових завдань буде реформа судової влади. Суд має стати місцем встановлення справедливості, а не зведення рахунків.

Розвиток підприємництва.
Підприємництво - двигун соціального розвитку. Підприємець - той, хто своєю енергією та працею забезпечує економічне зростання. Але саме підприємець є найбільш незахищеною особою в державі. Поодинці ми вимушені ховатися та пристосовуватися. Сьогодні ми маємо об’єднатися, щоб змінити ситуацію докорінним образом. Українські підприємці - об’єднуйтесь! Тільки завдяки поєднанню можливостей політиків і підприємців ми зможемо подолати спротив корумпованого чиновництва та, нарешті, зробити сприятливе ділове та інвестиційне середовище, прийняти прості і зрозумілі „правила гри" обов’язкові для всіх без винятків, забезпечити чесну конкуренцію, та врешті-решт позбутися чиновницького тиску на бізнес і втручання держави в бізнес.

Новий план розвитку для України.
Країні потрібен новий погляд у майбутнє, який подолає застарілі стереотипи та відкриє шлях до успіху. Ми визнаємо, що жодна партія, чи політична сила не може самотужки запропонувати таке бачення майбутнього для країни, яке б задовольнило всіх. Ми - за баланс інтересів, ми за багатство думок і поглядів, ми за співпрацю. Пропонуючи свій погляд, ми готові до співпраці з усіма, хто готовий до роботи, хто готовий не тільки пропонувати своє, але й чути і поважати думки інших, хто готовий у спільній праці знаходити нові рішення, а не нав’язувати всім свої погляди та підходи.

Ліберально-демократична партія пропонує країні ліберальну перспективу.

Очень часто людей пытаются убедить, что во всех их бедах виноваты либералы и либеральные реформы, которые, якобы проводились в нашей стране последние 15 лет. Но давайте оглянемся вокруг. Что же либерального произошло в нашей стране?
Может быть у нас либеральная политическая система?
Может у нас существует реальное разделение властей?
Или демократия формируется снизу? А может быть у нас независимая судебная власть? А может быть наши законодатели принимают законы расширяющие область личной ответственности и свободы граждан?

Но нет и еще раз нет. Каждый новый закон все больше и больше ограничивает свободу граждан и освобождает от ответственности представителей государства. Наше законодательство запутано и противоречиво, что только увеличивает емкость рынка коррупционных услуг. Судебная власть перестала быть властью, а превратилась в машинку для легитимизации незаконных решений, безупречно работающую на нескончаемом денежном потоке.

Так может быть у нас в стране работает свободный рынок?

Да, официально Украина признана страной с рыночной экономикой. Но мы понимаем, что это решение политическое не имеющее никакого отношения к суровой реальности. Рынок в большинстве отраслей экономики монополизирован. Государство постоянно вмешивается в экономику, используя для этого самые грубые и примитивные рычаги влияния, доставшиеся в наследство от социалистической системы. Не существует фондового рынка, нет работающего вторичного рынка ценных бумаг, не работают биржи, банковская система находится в зачаточном состоянии. Во всех рейтингах открытости экономики Украина уверенно занимает последние места в мире.

Так может у нас в стране проведены либеральные преобразования в области прав человека, свободы слова, построении гражданского общества?

Действительно, выйдя на площади год назад люди, отстаивающие свой выбор, показали миру, что не все в нашей стране еще потеряно. Но прошел год, и вместо ожидаемых свобод мы получили новые законы, ограничивающие свободу слова и ущемляющие права на равный доступ к информации - с одной стороны, и полное пренебрежение к печатному слову со стороны государства - с другой.

За 15 лет ничего не изменилось в отношении к задержанным и подозреваемым со стороны правоохранительных органов, не улучшились условия содержания под стражей. По-прежнему чиновник мнит себя представителем особой касты, неподсудной и недоступной для общества, а мнение каждого отдельного гражданина не берется во внимание.

И возникает вопрос? Так где же те либеральные преобразования, которыми пугают нас левые и правые, бывшие товарищи по одной партии? Их не было и не будет, пока настоящие либералы не придут к власти, чтобы провести не косметический ремонт, а полную перестройку всего законодательства в соответствии с либеральной идеологией.

Так многого ли мы хотим?
Да, наверное очень многого - полностью изменить существующий порядок вещей.

Но на самом деле нет. Мы хотим малого. Чтобы каждый человек, живущей в нашей стране имел право на свое маленькое счастье для себя и своих родных, построенное своими руками в стране, которой можно гордиться.
 

Новини ЛДПУ:
Заяви
Новини ЛДПУ
Лібералізм: теорія і практика
 
Новітня історія ліберальних демократів у форумах


© 2005 Ліберально-демократична партія України.
Прес-служба ЛДПУ: [email protected]. Для зауважень та пропозицій: [email protected]
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.ldpu.org.ua є обов'язковим.
Розробка та дизайн УРА Internet