Головна Контакти Карта сайту
19 квітня, 2021
Ліберально-демократична партія України
UKR     RUS     ENG
Свобода кожного - основа свободи всіх


Партія
Лібералізм: теорія і практика
Партійні новини
Інститут Лібералізму
Запитання і відповіді
Світлини
Голосування
Проекти

Вхід"Питання повернення українців із "закордонного батрацтва" залежить від державної політики, але і від бізнесу теж"

22.06.2018, 18:53/ Акції та заходи
Версія для друку
13 червня 2018 року голова ЛДПУ Яків Гольденберг і вчений секретар Інституту лібералізму Андрій Мигаль взяли участь у презентації проекту "Аудит економічної свободи в Україні" Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна та Центру вільної економіки імені Кахи Бендукідзе.

Метою дослідження було виявити критичні обмеження, що заважають зростанню Україні та роблять її найневільнішою економікою в Європі відповідно до данихзвіту "Економічна свобода у світі" Інституту Фрейзера (Канада).

Були використані вже відомі дослідження CASE Україна (п. Дубровський), а також результати проведення низки обговорень із власниками та топ-менеджерами середніх та великих компаній (останні були позиціоновані як неолігархічні). При обговоренні були виокремлені групи проблем, що їх бізнес оцінює як ключові: "Розмір уряду", "Правова система та права власності", "Надійні гроші" та "Регулювання ринку праці". 

Автори "Аудиту" пропонують зменшити "розмір держави", ліквідувати департамент економічної безпеки СБУ та передати функції управління боротьби з корупцією НАБУ та Національній поліції, що ми підтримуємо. 

Монетарна несвобода пов’язана із слабким захистом прав власності, недовірою до надійності національної валюти, незрілістю політичних інститутів.

  Стосовно регулювання ринку праці були підкреслені тільки обтяження для роботодавців, передусім завдяки Кодексу законів про працю. Зрозуміло, що це стримує інвесторів. Але ми маємо вчергове наголосити на тому, що бізнес в Україні зарано пішов по шляху економії ФОП та максимізації прибутку. А про трипартизм почали реально говорити тільки останні декілька років. Тепер тільки законодавчі підвищення мінімальної зарплатні, теоретично не абсолютно ліберальні, дають ефект, поки що недостатній. Тобто щоби Україна зростала, тепер роботодавцям необхідно кадри самим готувати, а потім їм гідно платити. Про надприбутки можна буде говорити через років 10-15. Питання повернення українців із "закордонного батрацтва" залежить від державної політики, але і від бізнесу теж.

Прес-служба ЛДПУ
 

Партійні новини:
Акції та заходи
Партійні новини
Лібералізм: теорія і практика
 
Новітня історія ліберальних демократів у форумах


© 2005 Ліберально-демократична партія України.
Прес-служба ЛДПУ: press_ldpu@ukr.net. Для зауважень та пропозицій: reklama_ldpu@ukr.net
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.ldpu.org.ua є обов'язковим.
Розробка та дизайн УРА Internet