Головна Контакти Карта сайту
19 квітня, 2021
Ліберально-демократична партія України
UKR     RUS     ENG
Свобода кожного - основа свободи всіх


Партія
Лібералізм: теорія і практика
Партійні новини
Інститут Лібералізму
Запитання і відповіді
Світлини
Голосування
Проекти

ВхідУчасть у третьому економічному форумі

02.06.2018, 16:11/ Акції та заходи
Версія для друку
18 травня 2018 року голова ЛДПУ Яків Гольденберг узяв участь у Третьому економічному форумі "Економічне зростання і створення робочих місць: порядок денний для України", організований "Українською радою бізнесу".

Досить цікавим був підбір дискусійних панелей, що обговорювали реформу фіскальних та митних інституцій, створення рівних умов для бізнесу, утримання трудових ресурсів. Питання пов’язані, як і все в економіці, але якщо брати за основне останнє питання, то пам’ятаємо, що як так і іноземний бізнес, так і новостворений приватний після певних досягнень 90-х надалі зарано пішов по шляху урізання ФОП та максимізації прибутку. Держава перестала підтримувати технологічний бізнес та відхрестилася від підготовки технічних кадрів. Про трипартизм почали реально говорити тільки останні декілька років. Тепер тільки певні законодавчі підвищення мінімальної зарплатні, теоретично не абсолютно ліберальні, дають ефект, поки що недостатній.

Тобто форум мав чесно сказати: щоби Україна економічно зростала, нам необхідно кадри самим готувати, а потім їм гідно платити. Про надприбутки можна буде говорити через років 10-15. Питання повернення наших людей із "закордонного батрацтва" залежить від державної політики, але і від бізнесу теж.

Стосовно фіскальної політики було сказано багато. Головне, щоби реформа не була доручена сами фіскалам.

Експерт РПР Володимир Дубровський презентував погляд на фіскальну політику зі сторони оптимального розміру держави, у першу чергу частини бюджету, яку вона розподіляє. Більший розмір податків пригнічує економічний розвиток. У країнах, що розвиваються, метою збору податків є здебільшого збагачення еліт, а тільки в другу чергу — забезпечення суспільних благ тією мірою, якою це потрібно і доцільно для утримання влади та збільшення надходжень.У розвинених країнах рушієм надмірного збільшення держав виступає, з одного боку, бюрократія, а з іншого — вимоги виборців щодо рівності та соціальних гарантій ("соціальна держава").

Детінізація, пов'язана із зниженням податків, призводить до зростання ВВП. У легальній економіці фірми мають кращі можливості для розвитку.

Та уряд України (в середньому 45%) за розміром опинився поруч з німецьким, а середньодушовий дохід сягає чверті того рівня, при якому економічне зростання втрачає свою пріоритетність. Отже, треба узятися до скорочення державних видатків. Це було очевидно іраніше, а особливо після Майдану, коли було багато пропозицій (у тому числі від ЛДПУ) і щодо скорочення кількості чиновників, і використання офісних площ, і державно-приватного партнерства, і приватизації, у тому числі підприємств ДУС. За чотири роки уряд тільки розрісся, а закон про продовження приватизації, що починалася аж на початку 90-х, тільки-но прийнятий.

Для пришвидшення економічного зростання Україні треба підвищувати якість державного врядування та скорочувати розмір уряду. Обох цілей одночасно можна досягти за рахунок звуження функцій держави до того рівня, який можна реально профінансувати та проконтролювати, тобто треба скоротити перерозподіл через публічні фінанси до менш як 40% від ВВП уже в найближчій перспективі, а протягом кількох років довести його до 35%.

Учасники форуму зазначили, що реформування затягується, умови для рівного ведення бізнесу відсутні, масштабних інвестицій немає, тіньові схеми процвітають, а депутати-популісти намагаються скасувати невеличкі досягнення щодо антиконтрабандної політики, тобто захищають право громадян прикордонних регіонів на безподаткове придбання товарів кожні три доби. Хоча це невелика частка контрабанди, але впливає на стан самих митників, і контроль над кордоном втрачається.

ЛДПУ вважає, що треба у першу чергу контролювати саме великий бізнес, а надалі взятися за контроль товару по всьому ланцюжку постачання товарів.Відстежити рух імпорту від кордону до РРО в місці його безпосереднього продажу і вивести з тіні торговельні операції з імпортом у всіх секторах ринку.

Також говорилося (не вперше) про Службу фінансових розслідувань (із підпорядкуванням її Кабміну), відновлення адміністративної вертикалі митниці, заміни податку на прибуток податком на виведений капітал.

Прес-служба ЛДПУ
 

Партійні новини:
Акції та заходи
Партійні новини
Лібералізм: теорія і практика
 
Новітня історія ліберальних демократів у форумах


© 2005 Ліберально-демократична партія України.
Прес-служба ЛДПУ: press_ldpu@ukr.net. Для зауважень та пропозицій: reklama_ldpu@ukr.net
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.ldpu.org.ua є обов'язковим.
Розробка та дизайн УРА Internet