Головна Контакти Карта сайту
30 листопада, 2020
Ліберально-демократична партія України
UKR     RUS     ENG
Свобода кожного - основа свободи всіх


Партія
Лібералізм: теорія і практика
Партійні новини
Інститут Лібералізму
Запитання і відповіді
Світлини
Голосування
Проекти

ВхідГромадські слухання відбулись. Проект відхилений

09.02.2007, 07:57/ Акції та заходи
Версія для друку
29 січня відбулися громадські слухання стосовно концепції проекту поетапної реконструкції кварталу в межах вулиць Кіквідзе, Бастіонна, Білокур, Підвисоцького, які були організовані ТОВ "Авангардбуд".
В слуханнях прийняли участь мешканці кварталу, представники міської та районної влади, представники громадських організацій та засобів масової інформації.

Головував на слуханнях Олексій Мазуор, як представник ТОВ "Авангардбуд", яка їх організувала. Секретарем зборів була обрана від мешканців кварталу Яременко Наталія.

Була заслухана концепція, яку вже другий рік пропонують мешканцям представники ТОВ "Авангардбуд", представлена архітектором Сергієм Васяновичем. Під час слухань виявилося, що ніякого обгунтування будівництва саме 25-поверхового будинку в серці трьохповерхового кварталу не існує. Окрім того, для його будівництва не були проведені необхідні геологічні та інші дослідження. До того ж, рішення міськради трирічної давнини про виділення землі (0,37га) товариству "Авангардбуд" під це будівництво не було підтримано Печерською районною владою, а проект рішення про його скасування вже поданий в Київраду на підставі письмового звернення громадян, підписаного більш ніж 1300 мешканцями кварталу. Враховуючи факт такого звернення, яке за Статутом міста Києва є обов’язковим для внесення на сесію, мешканці кварталу дуже уважно обговорили запропоновану концепцію.

При обговоренні були виявлені і висловлені численні зауваження, як до запропонованої концепції, так і до організації - замовника проекту.
По-перше, організація - замовник ТОВ "Авангардбуд" презентувала себе в якості інвестіційної компанії, але не підтвердила (документами, або будь якою інформацією) свою здатність реалізуватий такий масштабний проект. Більш того, як виявилося, вона ніде, нічого та ніколи не будувала зовсім.

По-друге, представники ТОВ "Авангардбуд" не змогли відповісти на запитання щодо джерел фінансування проекту реконструкції кварталу.
По-третє, обгрунтування щодо необхідності реконструкції кварталу не витримала ніякої критики з боку мешканців і представників архітектурної спільноти. Так донька архітектора цього кварталу, колишнього головного архітектора Києва - Тетяна Добровольська, наголосила, що якщо базуватися на приведених авторами концепції аргументах про необхідність знесення застарілих будинків, то починати треба з Софії Київської.
Також під час громадських слухань мешканцями кварталу була висловлена недовіра ТОВ "Аналітична агенція "ЕйТіДжі", яка залучалася замовником проекту до соціологічних досліджень і під час проведення яких пропонувала маніпулятивні анкети.

Мешканці навели приклади роботи представників "Аналітичної агенції "ЕйТіДжі", висловили недовіру сумнівним соціологічним опитуванням і зажадали їх виключення, із протоколу громкадських слухань як таких, які не відбивають реальне ставлення громадян до концепції реконструкції кварталу.

Мешканці колективним письмовим зверненням оголосили та долучили до протоколу громадських слухань результати поквартирного збору підписів в якому зафіксована недовіра до ТОВ "Авангардбуд" та непідтримка запропонованої концепції 95% квартир кварталу та копії підписних листів.

Наприкінці зборів було проведено голосування по питанню -
"Хто підтримує проекти ТОВ "Авангардбуд"?"
В залі було піднято лише 9 рук з близько 200 присутніх.
Таким чином, результатом слухань стало відхилення пропозицій ТОВ "Авангардбуд" громадою кварталу.

Численні зауваження до якості та професійності запропонованого проекту, до самої організації-замовника та методам її діяльності говорять про те, що громада кварталу зупинила можливість спотворення одного із старіших і улюбленіших кварталів центру столиці і стала на заваді неякісного проекту і недоброчесного ставлення до людей, яке, як правило, несе за собою тяжкі наслідки.

Прес-служба
 

Партійні новини:
Акції та заходи
Партійні новини
Лібералізм: теорія і практика
 
Новітня історія ліберальних демократів у форумах


© 2005 Ліберально-демократична партія України.
Прес-служба ЛДПУ: press_ldpu@ukr.net. Для зауважень та пропозицій: reklama_ldpu@ukr.net
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.ldpu.org.ua є обов'язковим.
Розробка та дизайн УРА Internet