Ліберально-демократична партія України
http://www.ldpu.org.ua/party-news/actions/44cfb07b40688/

Чому Йохан Норберг став лібералом

01.08.2006, 22:50
Йохан Норберг шведський політолог автор відомої книги "В захист глобального капіталізму" став лібералом. Відповідаючи на питання журналістів, чому воно це зробило, Йохан Норберг відповів:

"На те було декілька причин. Ознайомившись з роботами своїх шведських попередників, я істотно переглянув своє відношення до сучасного суспільства, взагалі, і до крупного бізнесу, особливо. Сто п'ятдесят років тому мої предки, що жили в Швеції, голодували, але з приходом ери глобалізації їх матеріальне положення значно покращало – вони отримали можливість торгувати і організовувати власний бізнес, тобто робити ті речі, до яких я і сам раніше ставився вороже.

Але неможливо не визнати те, що наша країна вирвалася з убогості саме завдяки вільній торгівлі з іншими країнами. Проте, немало молодих людей на Заході сьогодні виступає проти свободи торгівлі, тим самим позбавляючи бідні країни можливості поліпшити свій добробут подібно до того, як це зробили ми. Для мене це незбагненно.

Але був також і теоретичний інтерес. Мені хотілося знайти таких мислителів, такі ідеї, які б пояснили моє більш інстинктивне розуміння речей. Спочатку я був анархістом, читав класичні роботи по анархізму, але ніколи не міг повністю прийняти ідеї, що виражалися там. Скажімо, вони говорили про те, що люди вільні робити все, що завгодно, якщо вони живуть в манісіньких общинах, де всі люди думають однаково, одягаються однаково, та і власністю володіють всі разом.

І я думав про себе: «ну, це не зовсім та свобода, якою хочу я». Анархізм почав мені здаватися декілька репресивним. Потім я звернувся до ідей класичного лібералізму, усвідомивши, що деякі з поглядів лібералів і анархістів дуже схожі, але підхід до них у лібералів абсолютно іншої. Саме це викликало мій інтерес..."

Ознайомитися з повним текстом інтерв'ю можна в розділі "Лібералізм".
© 2005 Ліберально-демократична партія України.
Прес-служба ЛДПУ: press_ldpu@ukr.net. Для зауважень та пропозицій: reklama_ldpu@ukr.net
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.ldpu.org.ua є обов'язковим.
Розробка та дизайн УРА Internet