Головна Контакти Карта сайту
23 квітня, 2021
Ліберально-демократична партія України
UKR     RUS     ENG
Свобода кожного - основа свободи всіх


Партія
Лібералізм: теорія і практика
Партійні новини
Інститут Лібералізму
Запитання і відповіді
Світлини
Голосування
Проекти

ВхідЗаява Правління Transparency International Україна

02.11.2015

ti-ukraine.org
Версія для друку
Правління Transparency International Україна констатує намагання перших осіб держави встановити через генерального прокурора Віктора Шокіна особистий контроль над ключовими антикорупційними органами, аби змусити їх працювати у власних інтересах. Цим посадовці позбавляють Україну майбутнього без корупції, а громадян - можливості подорожувати Європою без віз.

З очевидним погодженням із вищим керівництвом країни генеральний прокурор Віктор Шокін намагається максимально узалежнити новостворену Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру. Для цього пан Шокін делегував у комісію з формування прокуратури Юрія Севрука, Юрія Грищенка, Романа Балиту та Миколу Садового. Усі ці особи за часів режиму екс-президента Віктора Януковича тривалий час працювали на високих посадах в органах прокуратури. Сумніви щодо спроможності цих осіб обрати дійсно незалежне керівництво антикорупційної прокуратури вже публічно висловили посол ЄС в Україні, парламентський комітет з питань запобігання корупції, антикорупційна громадськість та медіа.

Важливо пам’ятати, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура є ключовою ланкою для запуску Національного Антикорупційного Бюро, створеного безпосередньо для розслідування корупційних злочинів високопосадовців України. Без неї Бюро фактично не запрацює. А у випадку провалу запуску реально незалежних антикорупційних органів до кінця цього року, Європейський Союз гарантовано відмовить Україні у безвізовому режимі. Це прямо передбачено Планом дій з візової лібералізації з ЄС.

Саме тому українське МЗС оприлюднило вимоги міжнародних партнерів щодо переобрання складу комісії із формування антикорупційної прокуратури. Натомість, генпрокурор Шокін не тільки не дослухався до справедливих претензій урядовців, а й фактично ініціював перевірку законності дій МЗС щодо самого оприлюднення проблеми зриву безвізового режиму.

На думку правління Transparency International Україна, спроби пана Шокіна створити маріонетковий антикорупційний орган свідчать про його вперте небажання проводити будь-які реформи як всередині прокуратури, так і в сфері протидії корупції. Більше того, ТІ Україна констатує, що саме з відома генпрокурора та перших осіб країни зараз ведеться спрямована кампанія із дискредитації представників реформаторського крила генеральної прокуратури. Проти цих осіб вже з’явилася низка замовних публікацій та псевдорозслідувань, які ніби-то доводять їх зв’язки з корупційними кланами та російським істеблішментом. Фігурантами цих статей, зокрема, вказують і Transparency International та членів її правління, асоційованих із відомою юридичною компанією Arzinger. Показово, що компанія Arzinger вже публічно спростувала закиди на свою адресу.

"Маємо підстави підозрювати, що основною мішенню "випадів" у пресі є партнери Arzinger – заступник міністра юстиції Сергій Шкляр, а також заступник Генпрокурора Віталій Касько, який є основним претендентом на посаду антикорупційного прокурора. Без антикорупційного прокурора не запрацює Національне Антикорупційне Бюро, яке має розслідувати "подвиги" чиновників. Отже, інформаційна атака на наших партнерів є проявом агонії старої корупційної системи, яка намагається забруднити ті чисті руки, які мають намір її знищити", - заявляє керуючий партнер Arzinger, член правління ТІ Україна Тімур Бондарєв.

Transparency International Україна відкидає звинувачення на свій бік та готова надати будь-які публічні пояснення як щодо своєї діяльності, так і процедур роботи. Нагадуємо, що вся ця інформація також є у вільному доступі на офіційному веб-сайті організації www.ti-ukraine.org.

Правління Transparency International Україна переконане, що подібні атаки на організацію, її партнерів та реформаторів у владі спричинені лише одним – бажанням "елітних" корупціонерів перетворити нові антикорупційні інституції на "ручних мавпочок".

Лібералізм: теорія і практика
Партійні новини
 
Новітня історія ліберальних демократів у форумах


© 2005 Ліберально-демократична партія України.
Прес-служба ЛДПУ: press_ldpu@ukr.net. Для зауважень та пропозицій: reklama_ldpu@ukr.net
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.ldpu.org.ua є обов'язковим.
Розробка та дизайн УРА Internet